Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A fiúk fitymája mikor válik...

A fiúk fitymája mikor válik le a makkról?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 10:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
utolsónak lesz igaza...
2011. aug. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
44%

Hali!


Ált. minden fiú ún. "veleszületett fitymaletapadással/-szűkülettel" jön a világra. Ilyenkor a fityma össze van ragadva a makk felszínével. Ez a fajta letapadás jó esetben 2-3, normál esetben 5, kései esetben 7-10 éves korra oldódik fel egészen. Akinek 3-5 éves kora előtt erővel feltépik, jó eséllyel alakul6 ki, ill. súlyosbod6 el a már így is meglévő fitymaszűkület(e).


Te ugye 14,5 éves vagy!?

Nno, ez ami a te bajod serdülőkoromban nekem is volt úgy kb. 11,5 éves koromban, pedig én mostam rendesen, mégis fel volt tapadva a fitymám a makkom aljára baloldalt a hátrészen. Én ezt ott és akkor fürdés közben próbáltam húzogatni, de nem jött le, 1x azonban annyira elegem lett ebből az egészből, hogy fogtam magam, lelkierőt gyűjtöttem, és lehúztam magamnak. Le is jött a feltapadás,... félévembe került, mire rávettem magam erre a lépésre, azonban meg is ijedtem rendesen, uis vérezni kezdett, igaz, csak egy picit. Azóta nincs gond.

Uez a dolog sajna nagyon kezd ismételten jellemzővé válni serdülő fiúk esetében, uis...

_ A többség sajna, azt hiszi, megenged7i magának azt, hogy ellazsálja, ellébecolja a fütyi alapos átdörzsöléses mosását,

_ A szülő már nem ellenőrzi, mert AZT GONDOLJA (minden elcseszett dolog így kezdődik...), hogy a kölyök ÚGYIS CSINÁLJA,... BIZTOS CSINÁLJA,... ha addig foglalkoztak vele, és megtanították neki, hogyan mossa ill. húzogassa hátra teljesen,...

_ A sulidoki meg nem minden suliban nézi, és a srácok közt is vannak, akik ellenszenvesnek tartják a doki által végzett fütyivizsgálatot.


Így aztán nem is csoda, hogy az iskolai szünetek előtt gombaszámra szaporodnak ezek a kérdések a letapadásról és a fitymaszűkületről. Pedig, ha nem lazsálnák el a fiúk ebben a korban azt, ami egyébként ALAPDOLOG lenne (fütyi átdörzsöléses mosása tusfürdővel), emellett foglalkoznának önmagukkal, és MERNÉNEK IS (nem vulgárisan) beszélni magáról a fiús témákról, nem pedig cikinek tartva a dolgot,... NAGYON SOK PROBLÉMÁT MEG LE7NE ELŐZNI, ILL: IDEJÉBEN RÁ LE7NE ÉBRESZTENI SOKKAL TÖBB GYEREKET ARRA, HOGY FOGLALKOZZON A PROBLÉMÁJÁVAL, így az nem súlyosbodna el az évek során! <:-O



_ A te szüleid/barátod pl. tudják, hogy van ilyen problémád?

_ Te magad mióta tudod, hogy fel-/letapadt?

_ Hol van a feltapadás/letapadás helye a makkod melyik részén/részein? (Ha ránézel a makkodra, képzeld el, mintha egy analóg órát látnál, és ahol a húgycsőnyílásodból elkezd lefelé előrefelé futni egy húrszerűség a zacsid irányába (az a fitymaféked), ott van 12 óra. Hány óránál van összetapadás?)

_ Eddig mit tettél a megoldás érdekében a kérdés kiírásán kívül?



========

Várom a válaszaidat, addig íme egy kis olvasnivaló, okulásképpen:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__6..


Üdv: EE

2011. aug. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
18%

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__2..


Íme az egyik legfrissebb olvasnivaló, amelyben ucsak vannak a témához kapcsolódóan hasznos linkek.


Üdv: EE

2011. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
88%
Én is olvasom, mert lany vagyok, es errol mit sem tudtam...
2011. aug. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
47%

A sejtes letapadás nem csak pár hónapos korig állhat fönn

Lehet akár 4-5 éves gyereknél is, de ott már illik lassan lefejteni róla

De a fitymára vigyázni kell, óvatosan kell bánnni, nekem levágták az egészet és azóta csak a baj van :(

2011. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
39%
Hát, a fityma se viccből nőtt ránk...
2011. szept. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!