Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gátlás nem tudok nyilvános...

Gátlás nem tudok nyilvános helyen pisilni, ha más is ott van, s ez iszonyúan zavar. Hogy lehetne ezt orvosolni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 22:28
1 2
 11/16 Paruresis válasza:

Elképesztő, hogy mekkora blődségeket írnak egyesek.


"Ha lettél volna katona, nem lenne ilyen gondod."


Nos, megsúgom, hogy olvastam olyanról, aki az amerikai hadseregben szolgál és hasonló problémával küszködik.

Ennek a betegségnek neve is van: Paruresis. Ez annyit tesz, hogy az illető csak otthon képes vizelni, vagy olyan helyen, ahol tudja, biztosan nem zavarhatják. Viccesen hangzik, de biztosíthatok mindenkit, hogy aki ebben szenved, annak ez egy kín, maga a pokol. Teljes korlátok között éli az életét, szépen-lassan elzárkózik a külvilágtól, inkább nem mozdul ki otthonról. Innen már csak egy lépés a depresszió. Ez egy betegség, amit gyógyítani kell.

2014. ápr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Látom tevékenykedsz:))


De sajnos kevesen vagyunk:(

2014. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Van itt olyan,aki tud olyan munkát ajánlani,amit így lehet végezni.


Otthon végezhetőre gondolok.A lényeg,hogy ne kelljen kimozdulni a lakásból,max nagyon rövid időre.

De napi több órát nem tudok idegen helyen tölteni.


Van olyan munkakör,ahová csak ilyen embereket alkalmaznak és az egészségeseket kizárják?

2014. jún. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

11 -es válaszadó nagyon jól összefoglalta.

Ez a betegség nem egy olyan gátlás amit nagyon könnyen le lehet küzdeni de szakemberek szerint gyakorlással és eltökéltséggel már egy két hónap alatt nagy javulás elérhető.

Én sajnos több mint tíz évig hagytam, hogy ez a betegség irányítsa az életemet és szép lassan kizártam magam a teljes külvilágtól vagy csak olyan helyekre jártam ahol el tudtam vonulni ( pl dunaparti kocsmák ) vagy csak pár órára mozdultam ki.

De nem kell aggódni nem vagy egyedül ezzel nyugaton több mint 15 millióan szenvednek ebbe a betegségbe.

Mert valóban ha valaki ebben a betegségben szenved előbb utóbb szinte nullára csökkenti az emberi kapcsolatait, mert a legtöbb ember ezt nem tudja felfogni ( lásd : ha lettél volna katona nem lenne ez a bajod ... )

A tanácsom az , hogy ha megengedheted magadnak mindenképp fordulj pszichológushoz de kezdésnek olvasgass utána neten ez a blog pl nekem sokat segített az elején pedig csak egy bejegyzés.

[link]

Sok sikert.

Kezdetben én sokat jártam nyilvános wc-kbe egyedül ha nem volt senki a piszoárhoz is odaálltam, hazafele megálltam fáknál pisilni szintén egyedül. Kocsmákba akkor is elmentem ha tudtam nem fog összejönni ( bár ez nem mindig jó mert növelheti a frusztráltságunkat is )

2016. jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Üdv.Engem az érdekelne, hogy akinek sikerült ebből a betegségből kigyógyulnia, hogyan tette,milyen utat járt be?

Én is ezzel küzdök közel 30 éve, és a kommenteket olvasva elég súlyos esetnek rangsorolnám magam.3 éve pszichológushoz is járok,van valami eredménye, de nagyon lassú.

2016. jan. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én 28 éve élek ezzel,mióta élek.Már az óvodában sem tudtam.

Mára teljesen bezárkóztam.

Munkaképtelen vagyok emiatt.

Jártam fél évig pszichológushoz,de semmi hatása nem volt.

2017. febr. 25. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!