Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fehér foltok a péniszen?

Fehér foltok a péniszen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Eléggé aggaszt ez a dolog, mivel szégyenlem.

A péniszemen nagy átmérőjű fehér foltok vannak, úgy kellene elképzelni hogy a tövétől majdnem a tetejéig van ez a fehér folt, a tetején pedig rendes bőr színű. Nem is igazán fehér, hanem ilyen halványabb mint a tetején lévő és eléggé zavaró. Azt vettem észre, hogy ha borotválom akkor ez a folt egyre nagyobb lesz. Mi lehet ez?

Normális válaszokat kérnék! Köszönöm. 18/F.


2011. okt. 6. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Színeváltó gomba. Vagy vitiligo.No,de a bőrgyógyász jobban ért hozzá,célszerű neki megmutatni.
2011. okt. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És ebből lehet valami nagy gond? A barátnőm nem tudja, és csak sötétben szoktunk szexelni, nem merem neki elmondani, hiába vagyunk együtt másfél éve :(

Senki sem tudja, nagyon szégyenlem:(

2011. okt. 6. 19:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Mutasd meg egy bőrgyógyásznak. Lehet valami szimpla pigmentálási furcsaság, ami teljesen ártalmatlan, de látatlanban senki nem mondja meg neked.
2011. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kicsit megnyugodtam, mindenképpen elmegyek jövőhéten a bőrgyógyászhoz, de lehet hogy holnap megmutatom a körzeti orvosomnak is.
2011. okt. 6. 19:40
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Hali!


Először is, ezt nem kéne szégyellned. Ebben a korban még ált. mindenki észrevesz magán egy furcsaságot, amit nem ért,... mit csinál...? Szégyelli. Akkor megoldódik a dolog, ha magadba zárkózol és szégyenkezel? Nem!


Korodbéli pont az a srác, aki előbb összeveszett, majd érdekből kibékült úgy pár éve velem, miután észrevett magán a tiedéhez hasonló tüneteket a péniszén. Nagyon magába volt fordulva, nekem viszont megnyílt, igaz nem azonnal. Kellett egy kis idő, míg erre rászánta magát. A fitymája és a herezacskója nagyon foltos volt, de a makkján is volt belőle.

Fél évre rá megfordult nálam egy olyan srác, akinél uez volt a szitu, de őneki soha eszébe sem jutott az, hogy ezt szégyellnie kellene, ő elfogadta azt, ahogyan kifejlődött, akkoris, ha tudta, hogy ez az elváltozás esetleg ki6ással le7 a szexuális kapcsolataira. de nem lett, mert az önbizalma egészséges volt, és a csajoknak ez számított, nem a VITILIGÓja, ami volt, és ami a korodbéli, magába fordulós sorstársadnak is van. Ő (utóbbi) azóta már megbékélt azzal, hogy ezen sajna nem változtat6, azonban ez se ment könnyen, idő kellett neki. De ahhoz, hogy ez megoldódjon, ahhoz meg kellett nyílnia!

Neked is ezt kéne tenned. Nem szégyenkezni, nem aggódni, hanem megnyílni, és feldolgozni a dolgokat!


Tegyük fel, nem gyógyít6ó a te bajod, mert olyan természetű, hogy a foltok megmaradnak (akár vitiligó). Akkor mit csinálsz? Megőrülsz? Életed végéig begubózól és bezárkózol?

... VAGY ...

...Éled az életedet (viszonylag) boldogan, és elfogadod azt, hogy bajod van, amit vagy meg tudsz oldani, vagy nem!? Félni, feszültnek lenni meg rettegni meg akkor is ráérsz, amikor kiderül vmi a bajodról, ami mjuk cselekvést vagy lemondást igényel. Igaz? :-)



Bőrgyógyászt mindenképp keress fel mielőbb, ill. bőr- és nemibeteg-gondozó szakorvost, a körzetid nem fog tudni mit kezdeni azzal, amit mutatsz neki, sz'al azt kihagy6od. Max ő is a gondozóba küldene, ez tuti, mert ezt ott kezelik, ha le7, oda pedig beutaló sem kell.



Fel a fejjel! És nem aggódni! Oks? ;-)


Üdv: EE

2011. okt. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
csak nem kńne szexelned addig a barátnődel mert mivan ha vaoami komolyabb és ő is elkapja? Már bocsánat de ez igy van.
2011. okt. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

EE

Köszönöm, megnyugtattál :)De azért látom te is megérted hogy nem könnyű ezzel a dologgal élni. :(

Keddre kaptam időpontot a bőrgyógyászhoz, remélem semmi komoly:S

Gumiba szexeltünk mindig is a barátnőmmel, szóval ezzel semmi olyat nem kockáztatok hogy elkapná.

Köszönöm a normális válaszotokat :)

2011. okt. 8. 22:50
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

A válaszomért igazán nincs mit.

Abszolút megértem a problémádat, mert ugye azért a fentieket olvasva te is elismered, hogy némiképp ugyanabban a helyzetszituban vagy, mint a veled nagyjából egykorú sorstársad, akiről az előző hszsom legelején írtam, és ugye azt is tudjuk, amit még főleg a fitymaszűkületeseknél és a melegeknél is tudunk, hogy ezen dolgok felvállalása, megoldása elsősorban lelki eredetű okok (gátlások, félelmek) miatt ütközik nehézségekbe, emiatt az önszégyenlés, szégyenkezés, pedig voltaképpen ERRŐL SENKI SEM TEHET (az esetek túlnyomó többségében, ha a hozzáállása építőleges és felelősségteljes)!


Azért ha elvoltál a dokinál, majd jelentkezz! Van még egy tippem mi le7, de remélem nem az, mert annak nagyon nem örülnél. (LSA = Lichen Sclerosis et Athropicus,... sajna az is le7. :-( )

Azonban ha elmész a dokihoz, az remél7őleg megmondja, ill. ha nem kapsz egyértelmű választ, akkor keress fel bőr- és nemibeteg-gondozón kívül egy ún. STD-központot (Sexually Transmitted Disease-Center), ott mindenféleképpen választ kell kapnod.


Ha meg lelkileg szenvedsz és kibeszélnéd magad, >>privizz és MSN-en vagy SkyPE-on könnyebb segíteni!


Nnah,...Fel a fejjel! Oks? ;-)

Üdv: EE

2011. okt. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Abam válasza:

EE33 írta, hogy ez a betegség lehet: LSA = Lichen Sclerosis et Athropicus - is.

Én arról azt hallottam, hogy nem gyógyítható, ugyanakkor azt is, hogy elsősorban nőknél jelentkezik.


Ebből mi igaz és mi nem?


Köszi előre is!

2012. márc. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Fordyce-állapot vagy egyszrű faggyúmirigy betegség nem fertőző és ezzel a csajok is tisztában vannak a férfiak nagy részén vannak ilyenek a zavar sok delláért leveszik:)
2012. aug. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!