Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A körülmetélést válasszam...

A körülmetélést válasszam utoljára?

Figyelt kérdés

Fitymaszűkületem van és szerdán lesz a műtétem, megbeszéltük az orvossal,hogy körülmetélés lesz, azonban később szóltam neki,hogy inkább más megoldás legyen mert nagyon sok rosszat olvastam a metélésről.

Azt mondta,hogy megoldható,de kozmetikailag nem lesz olyan szép, de legalább nem metélve lesz, és fent áll annak is a veszélye,hogy még egyszer kell majd műteni néhány év múlva mert visszaszűkülhet.

Még van időm változtatni a döntésemen,ki mit gondol?

Olyan rosszakat olvastam a metélésről,hogy bevállalnám az újabb műtétet is,de ha nem lesz valami szép....ettől félek,hogy csúnya lesz.



2011. nov. 23. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%

Igen a körülmetélés nevű barbár munka legyen az utolsó.

Először is otthon tágítsd magadnak fokozatosan, attól függően mennyire szűk néhány hét vagy néhány hónap alatt szépen kitágul és elmúlik.Lényeg hogy minden nap rendszeresen húzgáld a fitymát egyre hátrébb és hátrébb így kitágul a bőr.

2011. nov. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%

Igen a körülmetélés nem a legjobb megoldás,és igen lassan gyógyul,sokan írták hogy akár 4 hét is kellett mire teljesen helyre jött és hát az is nézhet ki elég rondán(van ahol a metélésnél későn esnek ki a varratok és elég rendesen láthatók a sebek az és a makk is folyton kilátszik,ami szintén nem túl szép látvány,és ha eleve érzékeny a makk akkor csupaszon még inkább azzá válhat) ,ráadásul nálunk sokan nem is találják vonzónak finoman szólva a látványát.


A fityma plasztikával megmarad a fitymád és elég gyorsan gyógyul,nem lesz hidd el a rondább kozmetikailag sem,sőt nem lesz ronda,nem lesz feltűnő a seb gyógyulása sem.Szinte úgy fog kinézni mint új korában és a visszaszükülés esélye igen kicsi,(ezt azért szokták mondani,mert a legtöbb orvos metélni szeret,mert az gyorsabb művelet számukra,viszont a betegeknek nem ez a jó megoldás esztétikai szempontból,)


Nézd ha fitymaszükületi műtét után rendesen tisztán fogod tartani nem valószínű,hogy visszaszükül,ez igen ritka,kis százalék csak,ezzel csak ijjesztegetnek és ronda se lesz.


A lényeg ügyes orvoshoz menj és mond el megakarod tartani a fitymád mindenképp és majd kérdezd meg hogy műtét után hogyan tartsd tisztán a fitymád,mikor moshatod meg,érintkezhet vizzel,mindent kérdez meg tőle.


1,Arra kíváncsi lennék hogy egyből a metélést mondta az orvosod,vagy elmondott más lehetőségeket is neked,vagy magadnak kellett erre rákérdezned?

-Mert ha nem mondta el a többi kezelést a szükületedre akkor át akart verni téged az orvos,hogy inkább metélhessen.


Na ne metéltesd magad körbe és majd írd le ha nem gond mit választottál és hogyan vagy!


Állj ki magadért és ne hagyd magad rávenni metélésre, hidd el nem lesz csúnya ha a fitymád meghagyod,inkább szebb lesz.

2011. nov. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Hali!


Mielőtt még másokra hallgatnál a saját akaratodon kívül, megjegyeznék rólad egy -- szvsz. -- fontos meglátást azok alapján, amit írsz a kifejtésben:


Olvasd vissza magad!

"... megbeszéltük az orvossal,hogy körülmetélés lesz, azonban később szóltam neki,hogy inkább más megoldás legyen..."

Én nem arra fognám elsősorban, hogy meggondoltad magad, amit te felhoztál, mert sztem nem erről van itt szó. Sztem az van, hogy eleinte nem gondoltál abba bele, hogyha TKM-elnek (Teljesen KörülMetélnek) azzal mi NEM marad ill. mi FOG hiányozni!? Megijedtél, mert te úgy glod, hiányozna a fitymád, ezért szeretnél vmi -- számodra "emberségesebb" -- megoldást. Úgy érzem, te még lelkileg nem vagy kész a műtétre, és az is előfordul6, hogy ezt nem mered magadnak se bevallani. Félsz, hogy elsieted ezt az egészet, holott vhol már túl lennél rajta vágyaid szerint, nem tudod mi a jó megoldás, ezért is írtad ki a kérdést ide.


Nos. Van akinek egy TKM jól sikerül, van akinek nem. Tény és való, hogyha esetleg ronda lesz vagy nem jön be neked a fedetlen makk, ez benne van a pakliban. (Én személy szerint tiszteletben tartom mindenkinek a saját döntését, és abban próbálok segíteni amit ő akar. Ennek ellenére én soha és semmi pénzért nem válnék meg a fitymámtól,... de ez ÉN vagyok, ez az ÉN DÖNTÉSEM, és ebben CSAK MAGAMRA HALLGATOK, ÉS A VÁGYAIMRA! Nem másokra. :-o)

Az is tény, hogy az orvosok általában MINDIG a "legborúsabb forgatókönyvet" vázolják fel pácienseik előtt, feltételezem azért, hogyha esetleg rosszul sikerülne, arra is számítsanak. Igen ám, azonban ők NEM biztatnak a fityma megmentésére, így az arányok náluk ált. erősen eltolódnak a TKM felé.


Egyébként ha megfigyeled, ide, ezekhez a kérdésekhez zömmel mindig uazok írnak, és ahogy az orvosok is, ők is ijesztgetnek. Van hogy jó okkal, van, hogy okoskodással. Előttem író 68%-os "Tomika" pl. folyton engem koppint, de mint az az írásából tökéletesen kiolvasható, össze-vissza ír minden hülyeséget, és MÉG MINDIG NEM LÁTJA BE, hogy a mondataim átvariálásával nagyobb károkat okoz6 akár neked is, kedves Kérdező, mint hasznot. És ez baj, mert a sok tudatlan gyerek esetleg hallgat is rá, oszt' írja...

"Szinte úgy fog kinézni mint új korában és a visszaszükülés esélye igen kicsi,"

... ezt ő biztosan tudja is, hiszen ő, akinek am. sosem volt semmi baja, biztos önmagán is kipróbálta, ill. hozzám hasonlóan majd biztosan kapcsolatban áll olyan sorstársaiddal, akik ezt vagy megerősítették neki, vagy megcáfolták. HÁT NEM! Kétlábonjáró tudatlan "fitymareklámokra" ne hallgass, CSAK A SAJÁT JÓZAN ESZEDRE! :-o

========



Mivel érződik, mennyire zavarban vagy a témával kapcs., én azt nagyon szívesen felajánlom neked, kedves nemtomhányéves Kérdező, hogy ha úgy érzed, szeretnél végre tisztán is látni a saját problémád udvarában, és jó lenne, jól esne vkivel kibeszélni ezeket a dilemmákat, amiket magadban hordozol, és csak halmozol, akkor adj >>priviben egy MSN-t vagy SkyPE-ot, és akár már ma este elbeszélget7ünk erről a dologról.


Rólam egyébként annyit, nem vok orvos, csak egészségügyis, de bizonyára már olvas6tál tőlem publikálásokat a témában (pl. ezt is,...)

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__2..



Ne AZÉRT ÁLLJ KI, hogy mit .n.e. tegyenek meg veled, hanem azért, AMIT TE VALÓJÁBAN SZERETNÉL!

De amíg bizonytalan vagy, hasznosabb, ha későbbre halasztod a műtétet, mielőtt megbánnád döntésedet, akármi is legyen az! dO.ob

Fel a fejjel, Pajtás! ;-)


Üdv: EE

2011. nov. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Én viszont a körülmetélésre szavazok. Nekem is szűkületem volt és körülmetéltek. Azóta semmi probléma nincs vele!

-Könnyebb tisztán tartani, nem alakul ki kellemetlen szag egy hosszú nap után.

-Szex közben tudom irányítani a dolgokat. Nem két perc és vége.

-Korábban úgy mentem WC-re hogy előtte is kezet mostam és meg így is gyakran volt gombás fertőzésem. Azóta ez megszűnt!

Ez egy biztos és végleges megoldás. A világ férfi lakosságának 1/4 körülmetélt. 3000 éve végeznek körülmetélést, tehát nem most kezdték.

Itt zsidó szokásnak tartják ezért idegenkednek tőle, ez motoszkál az emberek agyában ezért utasítják el annyian. Pedig a zsidók csak átvették az egyiptomiaktól. Ott vált ez először szokássá. Ma az USA férfi lakosságának 70%-a körülmetélt, Dél Korea majdnem 100% a muzulmán országok 100% ennyi ember nem tévedhet. Terjed Kínába Japánban közép és dél Afrikában. Az AIDS miatt. De a HPV ellen is hatásos.

Ezt mind vedd figyelembe amikor döntesz! Ne hallgas azokra akiknek az agya helyén is árpádsávos zászló van!

2011. nov. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

"...mert nagyon sok rosszat olvastam a metélésről" - Úgy látom már megint kezdődik ez a negatív körülmetélés ellenes vita, pedig hidd el, más országokban sokkal gyakoribb, mint nálunk.

Szerintem hallgass az orvosra és ne parázz a műtét miatt, többen túlélték már! :-)

2011. nov. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


De ha nem sikerül a metélés,mármint én pont oda tartozom, akiknek nem lett jó akkor mi van?Onnantól kezdve nem tudok változtatni rajta.

2011. nov. 24. 18:24
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Hali ismét!


Ezért mondtam, hogy CSAK MAGADRA HALLGASS, NE MÁSRA! (Nőkre meg főleg ne! Én speciell utálom, ha olyan dolgokban okoskodnak, amely jellegzetesen férfidolog.)


Ha ennyire össze vagy zavarodva, akkor mdom beszélgess vkivel, akiben megbízol! Hidd el, jót tenne, és inkább ez csináld, mint most itt bárkire is hallgatsz közülünk! Ez a te tested, nem másé, te felelsz érte. Uezzel kellett nekem tegnap szembesítenem egyik 17 éves sorstársadat is, aki nem hallgatott rám amikor az a fityma még ment7ő lett volna, most úgy beszűkült neki, hogy csak KM segít7 rajta, azonban erősen filózik az RKM (részleges) és a TKM (teljes körülmetélés) között. Most -- mivel akkor nem hallgatott a tanácsomra -- most uott van, ahol te is... ahol a part szakad.


Nincs olyan barátod, akivel erről el le7ne, v. el mernél?

Üdv: EE

2011. nov. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%
szerintem is gondold át jól és magad döntsél mind látványilag,mind gyógyulásilag is mérlegelj,visszaszükülni nem szokott ha rendesen mosod fityma tágító műtét után,viszont ha nem szükségszerű a metélés akkor jobb ha megmarad a fityma de ez magánvélemény,szerintem külsőleg is sokkal jobban néz így ki.
2011. nov. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9%

USA-ban nem helyes a 54%-os válaszoló által írt 70%-os metélési arány,ez 40%-ék.A többi országot azért nem említenék,mert ott sok helyen még megvannak a rituálé szerű,barbár,érzéstelenítő néküli metélések,na ezekre mondom csonkítás.

Szeritnem meg nem kell majmolni más országokat,szerintem nem valami szép látvány,az állandó látható makk nem valami szép éppen.


De magad döntsd el,neked tetszik e egyáltalán a látvány.Az biztos hogy ha nekem lenne szükületem és nem kell feltétlenül metélni biztos nem metéltetnék.Akár 4 hétig is tarthat a teljes gyógyulási idő és ha feláll a gyógyulás alatt fájhat.


Magad dönts!Mérlegelj,ez egy vissza nem fordítható döntés!

2011. nov. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7%

Agresszív hazudozás áldozata ne légy, kérdező, ahogy a szüleim és én is az lettem!

Figyelj minden apró részletre! Főleg arra, hogy azok, akik itt a metélést propagálják, nem véletlen, hogy nem vállalják az arcukkal a véleményüket soha és ha megnézed a válaszaik hasznosságát, az se túl meggyőző!

(Egy nő ad tanácsokat arról, hogy jó levágni azt, ami ránknőtt és funkciója van, na ez már kabaré, komolyan)


Nézzük a sületlenségeket és ferdítéseket:


"-Könnyebb tisztán tartani, nem alakul ki kellemetlen szag egy hosszú nap után."


Ja. A makk a fedő-védő bőr és a természetes síkosító hiányában extrém módon kiszáradhat. Nekem pl elég durván.

Ilyen alapból, az amúgy érzékeny és normális esetben fénylő makk:

[link]

És persze lehet ilyen is, mint nekem, amikor már sebesedik is rosszabb időben:

[link]

Erre mi a megoldás? Kenőccsel lehet kenni. Élethossziglan. Nagy ötlet, ugye?

Amúgy nekem maradt varrat bent, ami később esett ki, ilyen itt mással is megtörtént, az a kis lyuk begyűjti a fekete büdös szmötyit és jóval nehezebb kitisztogatni, mint egy előbőrt, amit csak hátra kell húzni és lezuhanyozni.


"-Szex közben tudom irányítani a dolgokat. Nem két perc és vége."


Gyakorlással a szex is elhúzható. Hátrahúzva is lehet tartani a bőrt, de akkor még van lehetőség arra, hogy az ember visszahúzhassa, ha látja, hogy a szervezete (a makk) nem szereti. Én most igen sokat fizetnék, ha ráhúzhatnék bőrt a makkra. Miért kellene levágni, ha lehet belőle hagyni? Miért nem lehet hagyni, hogy funkcionáljon?


"-Korábban úgy mentem WC-re hogy előtte is kezet mostam és meg így is gyakran volt gombás fertőzésem. Azóta ez megszűnt!"


Én most is mosok kezet WC előtt. A gombás fertőzés meg marhaság, higiénia az ellenszere....


"Ez egy biztos és végleges megoldás."


Valóban. Most küszködhetek nyújtással, amiben a csonkolásban amúgy nagyon lelkesen segítő orvosok nincsenek segítségemre. A kiszáradt makkra, a varratjáratokra, a feszülésre, a foltokra vállvonogatás a válasz.

Ha levágod a karod, akkor nem lesz hónaljszagod többet, az tuti...


"A világ férfi lakosságának 1/4 körülmetélt."


Hazugság. A világ férfi lakosságának több, mint 85%-a NEM körülmetélt. A körülmetélés azokban az országokban is egyre kevésbé kívánt művelet, ahol ez korábban megszokott volt. Az USA-ban több, mint tíz éve egyre kevesebb műtét van. A pici babákon elvégzett műtét felnőtt korban igen gyakran látványos problémákat okoz, több államban a TB már nem fedezi a rutinszerű csecsemőkori körülmetélést. Hollandiában az orvosok szervezete ki is jelentette, hogy nem csinálják, főleg, ha nem szükséges. Angliában és Ausztráliában, Új-Zélandon szintén egyre kevesebb csonkolás van.


"3000 éve végeznek körülmetélést, tehát nem most kezdték.

Itt zsidó szokásnak tartják ezért idegenkednek tőle, ez motoszkál az emberek agyában ezért utasítják el annyian."


Vagy azért, amiért pl én: mert problémákat okoz. Amikről a névtelen és arctalan propagálók nem szeretnek beszélni.


"Pedig a zsidók csak átvették az egyiptomiaktól. Ott vált ez először szokássá."


Szerintem erre lenne Köves Slomó rabbinak egykét szava, ha megtudná, hogy az egyiptomiaktól tanulták :D

Itt lehet tetten érni, milyen hitelen ez a sok okosság :D


"Ma az USA férfi lakosságának 70%-a körülmetélt, Dél Korea majdnem 100% a muzulmán országok 100% ennyi ember nem tévedhet."


Ja, persze. Meg lehet nézni, hogy azokban az országokban mennyi ilyen jellegű probléma van, mint amilyen nekem is.

De nyugodtan lehet kutyát is enni, egymilliárd ember nem tévedhet. Köszönjük az elmés sorokat.


"Terjed Kínába Japánban közép és dél Afrikában. Az AIDS miatt. De a HPV ellen is hatásos."



A HPV elleni hatásossága pont olyan, mint a hónaljszag elleni harc jegyében levágni az ember karját. A dánok által pár éve készített fölmérés egyértelműen bizonyította, hogy a HPV ellen a MOSAKODÁS a legjobb módszer, aki higiénikusan él (WC előtt is mos kezet, szeretkezés előtt mosakszik stb.) az jó megoldás.


"Ezt mind vedd figyelembe amikor döntesz! Ne hallgas azokra akiknek az agya helyén is árpádsávos zászló van!"


Ez egy jó tanács!

Kiegészíteném azzal, hogy senki olyanra ne hallgass, aki nem vállalja föl élőben a véleményét, főleg, ami a te bőrődre megy! Én megjártam a körülmetéléssel, szerintem neked nem föltétlenül kell igazodnod idiótákhoz kedves kérdező! Vigyázz magadra!

2011. nov. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!