Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vándorhere? Mennyire veszélyes...

Vándorhere? Mennyire veszélyes felnőttkorban?

Figyelt kérdés

Páromnak sérvműtéte volt pár hónapja,rendben ment.most viszont azt vettem észre hogy az egyik heregolyója felcsúszik teljesen (magától vissza is megy a helyére).

Mennyire lehet ez gond?


2011. nov. 28. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hali!


Csak akkor, ha fent is ragad az ágyékcsatornában vagy a hasüregben. A herék utálják a meleget, azért helyezkednek el a testen kívül a herezacskóban, ahol ált. 34,5°C van. Az a spermiumtermelés szempontjából a legideálisabb hőmérséklet. A főleg az annál magasabbat. Ha tehát lázas vki, 38°C fok felett a heréket is hűteni kell! (Ezért is veszélyes pl. a mumpsz, vagy hasonló gyerekbetegségek, de nemcsak gyerekkorban!)


Visszatérve a (nemtudnihányéves) párod problémájára, amennyiben ez gyakran előfordul, és félő hogy fenn is ragad esetleg, akkor urológust vagy sebészt fel kell keresni. Egy apró műtéttel ez a probléma egyszer s mindenkorra megold6ó, csak rá kéne vennie magát hogy irány a doki, és megnézetnie ezt a dolgot. Ennyi.


_ Csak az egyik heréről van szó? Melyikről?

_ Ehhez képest mikor volt az a sérvműtét, és melyik oldalon volt sérve? (Ágyéksérve?)


Üdv: EE

2011. nov. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

2 hónapja volt a műtét

jobb oldali here,jobb oldali sérv volt


rábeszélve,hét második felében megyünk vissza a műtő sebészhez,nézzen rá

2011. nov. 28. 21:39
 3/12 anonim ***** válasza:

No, azt jól teszitek.

DE MILYEN SÉRV?

2011. nov. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

lágyéksérv

(évek óta megvolt neki,én beszéltem rá,nemrég vagyunk együtt). nagy seb lett,nem lett háló beültetve

2011. nov. 28. 22:14
 5/12 anonim ***** válasza:

Pedig le7 a hálóval jobban járt(atok) volna, így még1x le7 műteni kell, akkor meg már inkább le7ett vna az egészet elsőre letudni rendesen, de normálisan.


Párod hány éves?

Orvos hogyan oldotta meg a problémát, ha nem a háló beültetése mellett döntött?


Üdv: EE

2011. nov. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Orvos dönötte el hogy hogy legyen,pedig külső seb lett vagy 15 centi,belsőre is 5nél többet mondott.

De rendszeres sport miatt erős egyébként,emiatt nem lett háló,viszont eddigi sport le lett tiltva nagyjából.

30 lesz lassan.

Hogy oldotta meg? igazán nem ecsetelte,csak hogy felnyitotta,összevarrta ami szét volt szakadva,majd visszavarta

2011. nov. 28. 22:28
 7/12 A kérdező kommentje:

honnan tudsz erről ennyit ha szabad kérdeznem?


szerintd ha a sima sztk-s doki azt mondja hogy ez nem baj (telefonba ezt mondta,de azért bemegyünk,nézze is meg),akkor keressünk magánrendelést?

2011. nov. 28. 22:31
 8/12 anonim ***** válasza:

Hogy honnan tudok ennyit ezekről? :-)

Belemélyedtem. De nemcsak ebbe,... számos kényes téma van, amelyhez itt hozzászólok, mint egészségügyis, de nem szakorientált. :-)


Egyik kollégám am. folytatta sportját a hasháló beültetését követően is. Persze azt nem tudom, hogy a párod mit sportolt előtte, azt sem, hogy azt milyen szinten űzte, s azt sem, hogy az orvos mi miatt ellenjavallja, (ezeket kérdésnek szántam... :-) ) de figyelj csak!

Itt a városban ahol élek, találkoztam egy magyar válogatott sportolóval, akinek kétoldali lágyéksérve volt. Most uúgy sportol, mint előtte, pedig ő is megszenvedte a magáét azt elhiheted. :-o



A trehány munka záloga, ha a páciens nem szólhat bele a saját sorsának alakulásába. Uerre próbálom felhívni a fitymaszűkület-körülmetélési mizéria kapcsán is, meg minden más esetben is. De az emberek hozzá vannak szokva ahhoz, hogy ennek így kell lennie, ahogy az orvos mondja, nem is kell ecsetelnie, neki már szava úgysem le7 benne. do.Ob

D U M A ! ! ! --- Saját tapasztalat: AKI MER, AZ NYER! :-o


OLYAN MEG NINCS, HOGY CSAK A TELEFONBA! MIRE VALÓK A SZEMÉLYES KONZULTÁCIÓK??? :-o



Amikor engem júliusban műtöttek, sürgős beavatkozás volt, de addig én nem írtam alá a papíromat, amíg nem találkoztam előtte a műtétet végző orvosommal, és az nem magyarázza el általam is felfog6óan, közért7ően, hogy mit kell tudnom a SAJÁT TESTEMMEL KAPCSOLATOS BEAVATKOZÁSRÓL!?

Tetszett vagy sem neki,... elsőre elhadarta, azt' azt hitte, vi7nek is futószalagon a műtőbe. Csalódnia kellett. Megmondtam neki normálisan és disztingváltan,...

"-- Rendben. Akkor most legyen szíves az egészet még1x úgy is elmondani lassan, közérthetően, hogy le7őleg azt meg is értsem! :-)"

Doki-kolléga vett egy nagy levegőt,... kicsit magában duzzogott amit mosollyal próbált leplezni, majd nekifogott még1x, lassan, közért7ően. Utána aláírtam a beleegyezést, és vigyorogva mentem életem első műtétjére. :-D


Ennyi volt. Ha ez nekem megy, MÁSNAK MIÉRT NE MENNE??? dO.ob



Üdv: EE



szerintd ha a sima sztk-s doki azt mondja hogy ez nem baj (telefonba ezt mondta,de azért bemegyünk,nézze is meg),akkor keressünk magánrendelést?

2011. nov. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Amennyire kellett elmagyarázta végülis még a műtét előtt jóval,de döntési lehetőség nem volt,műtét közben döntötte el,már papirt is ugy iratott alá hogy vagy ez vagy az lesz.


Thai-box,súlyemelés nagyrészt.Ettől is jött elő.Az évre teljes sportmentesség,aztán majd fokozatosan.


Hol merültél ebbe jobban bele? Neten csak a gyerekkoriról találok.Orvostudakozón is csak annyit irtak vissza,hogy keressünk fel urológust/sebészt...


Felkeressük...de vajon elég az sztk-s aki műtötte is vagy keressünk magánt?

2011. nov. 28. 23:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Felkeressük...de vajon elég az sztk-s aki műtötte is vagy keressünk magánt?

Hogy hogy merültem bele ebbe? :-)

Egészségügyis vagyok és megvannak a magam kapcsolatai, akik segítenek vagy kisegítenek ha van vmi kérdés. Tapasztalatokat e téren viszont a saját szakmai pacientúrám kisebbik részén, ismerőseimen kívül azok adják, akikkel még kereszteződnek útjaink életünk során...


A súlyemelést még am. megértem, hogy pihentetni akarja a doki, mert az kemény haspréssel is jár elsősorban, a thai-boxban viszont védekezéskor főleg tudnám elképzelni a hasizom leterheltségét, bár ebben viszont nemvok annyira otthon. Azonban sztem egy magándoki többet tudna erről mdani, mint egy SzTK-s, sz'al sztem próbáljátok meg!

OFF:

Egyébként érdekességképpen, akiknek heregondjaik, elsősorban varicokeléjük (herevisszér-gyulladás) van, azoknak még a klasszikus gyúrást is ellenjavallják, mert ott az ember felegyenesedése révén egyfajta rendellenesség is kialakult a baloldali herevéna a baloldali vesevénába-torkollásánál, emiatt pl. a varicokele jellegzetesen baloldali hereprobléma. :ON



Egyelőre ennyi 5letem van. Próbáljatok meg egy magándokit, a párodnak meg jobbulást, és kitartást! ;-)

Ha pedig vannak tapasztalatok a problémájáról ill. annak megoldási procedúrájáról, azt örömmel venném ha megosztaná akár velünk, akár velem >>priviben.


Üdv: EE

2011. nov. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!