Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Csak a metélés segíthet?...

Csak a metélés segíthet? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy 18 vagyok, kiskoromban volt egy hímvesszőgyulladásom vagy mim, gennyezett valamiért és összetapadt a fitymám. Ekkor eléggé kicsi voltam, ovis, alig emlékszem az egészre. Természetesen ez a problémám már régen nincsen. Helyette:


Nyugalmi állapotban a fitymámat gond nélkül hátra tudom húzni, semmi fájdalmat nem érzek, a tisztítás is könnyű ezáltal. Viszont merev állapotban ezt már nem tudom sajnos kivitelezni, mert a fitymám a makkom feléig sem húzódik le :-( A fitymafékem is rövid. Okozhatja ezt a makk feléig lehúzós dolgot a fitymafékem rövidsége?


2011. dec. 19. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát valószínűnek tatom, hogy ezt csak műtéttel lehet megoldani. De hogy teljes körülmetélés kell-e, vagy elégrészleges, esetleg vmi egyéb megoldás, az jó kérdés.

Menj el urológushoz és mutasd meg.

2011. dec. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak eléggé szégyenlős vagyok e tekintetben :D
2011. dec. 19. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

nem kell szégyenkezni, valózsinűleg látott már ilyet!


Létezik olyan fitymaszűkölet (relatív fitymaszűkületnek nevezik) amely ernyedt állapotban nem jelenkezik: csak merevedés esetén lép fel a probléma. Természetesen az Urológiai vizsgálaton nem kell "produkálni" a helyzetet, elegendő, ha az orvosnak elmeséled ugyanígy, ahogy itt tetted.


A fitymaszűkület gyakran társul a rövid fitymakékkel is. Érdemes egy füst alatt megoldani mindkét problémát!

2011. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

49%-os Mégsem írtad alá az írásod!!!!!!!!!!!!!!

Akkor hogy is van ez?

2011. dec. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem feltétlen a teljes körülmetélés a megoldás. A leírtak alapján arra gondolok, hogy fitymatúltengésed van. Mindenesetre nem vagyok orvos, maximum elég jól tájékozott a témában mivel két hónapja volt fitymaplasztikám. Hasonlóak voltak a tüneteim mint neked. A műtét előtt elég sok helyről érdeklődtem mert mégis csak egy nagyon fontos dologról van szó. A legjobban attól féltem, hogy ha nem lesz fitymám kiszárad, vagy berepedezik a makkom. Hála isten megoldódott a probléma. Most ernyedten a fitymám fedi a makkom, merevedéskor pedig automatikusan hátrahúzódik. Teljesen elégedett vagyok a műtéttel.


Ha kérdésed van privizz!


20/F

2011. dec. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

15:55 vagyok,


ja és orvos előtt nem kell szégyenlősnek lenni.

2011. dec. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Vigyázzatok, ez az Anna azt szeretné, ha mindenkit körülmetélnének, talán mert az ő csiklóját levágták, vagy egyéb okok miatt akar a férfiakon bosszút állni. Én nagyon rosszul jártam a teljes körülmetéléssel és rajtam kívül másokat is ismerek, ezért azt nem szabad, az nem gyógymód, hanem egy barbár törzsi rítus, megjelölés.
2011. dec. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7%

Van fitymaplasztika is ekkor megmarad a fitymád,csak egy kisebb vágással lazítnak a fitymán,ill. van részleges körülmetélés,ekkor egy kisebb darabot vágnak le a fitymából,tehát marad bőr ami fedje a makkot azért.Vagy van z-plasztika ekkor is megmarad a fityma.


A teljes körülmetélést azt felejtsd el,nem jó megoldás,van akinek rosszul sikerült,makk érzékenységet és foltosodását,valamit kirepedezést okozott.Orvosokkal vigyázz,mert sok egyből ezt ajánja,szóval jobb ha szólsz te szeretnéd a fitymád megtartani.


Menj el mielőbb orvoshoz,a doki a 2 problémát tudja egyszerre orvosolni,csak határozottan mond el neki,te a fitymád megszeretnéd tartani.

2012. febr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!