Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gynecomastia. Van-e itt olyan...

Gynecomastia. Van-e itt olyan akinek volt Gynecomastia műtéte?

Figyelt kérdés

Ez egy férfiaknál jelentkező olyan zsírlerakódás, ami speciálisan a mellterületen alakul ki. Az ilyen, nőiesen megnagyobbodott melleknek lehetnek genetikai, hormonális okai, vagy kialakulhat különböző testépítőszerek mellékhatásaként is. Viszont egy rutin műtéti beavatkozással eltávolítható a megnagyobbodott férfi mellmirigy-állomány.

Mennyibe kerülhet egy ilyen műtét?



#műtét #gynecomastia #férfi-mellnövekedés
2012. febr. 15. 10:43
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Nekem 3 hete volt, még mindig gyógyul a seb.

Azt hiszem, magánúton 3 és 500 ezer Ft között van a műtét, de több plasztikai sebészet oldalán fel van tűntetve az ár (egyébként TB-re végezhető műtét, mert betegségnek számít).

Engem több, mint tíz évig vizsgáltak, mert felfedeztem mindkét mellbimbóm alatt egy-egy csomót, mely nagyon érzékeny volt, de sok orvos küldött haza, hogy jóindulatú elváltozás és majd idővel elmúlik. Két alkalommal volt biopsziám is (sajnos mindkét esetben ismételt mintavétel, mert nem találták el a területet), többek között ezért is döntöttem úgy, hogy akár mi is lesz, a végére járok.

Többször kérdezték tőlem, hogy használok-e valamilyen kábítószert, vagy szteroidot. Soha nem éltem ezekkel a szerekkel, kondiztam és fehérjét ittam, mely tudomásom szerint nem tartalmaz káros anyagot (vagy ki tudja?!).

Így kerültem el a műtét előtti kivizsgálásig (EKG, teljes vérkép, vizelet, altatóorvossal és sebésszel történő konzultáció).

Miután ez lezajlott, a kórházba való befekvést követő napon műtöttek meg.

Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok.

2012. febr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök a válaszodnak, már kezdtem feladni, hogy senki olyannal nem tudok erről beszélni aki érintett benne.

Szóval a TB támogatja, hát ez remek hír, mert aggódtam rajta mi van ha azt mondják ez nem számít betegségnek csak szépészeti beavatkozásnak. Teljesen támogatja, vagy csak egy részét?

Nem irigyellek a leírtak alapján. Nálam konkrétan még semmilyen vizsgálat nem volt, egyszer egy iskolai orvosi vizsgálat alkalmával jegyezték meg, hogy ez nagyobb mint az átlag, illetve érthető módon iszonyatosan szégyenlős voltam, megalázó volt a társaim előtt ott a vizsgálat alkalmával is levetkőzni.

Zavar hogy ilyen nagy, de neked valószínűleg nem kell bemutatnom.

Nálam 100%, hogy hormonzavar okozza.

Konkrétan sosem beszéltem erről senkinek sem. Próbálok most fogyni, annyira hogy teljesen lapos legyen a hasam, és ha akkor sem csökken a mérete, no akkor továbbhaladok.

Gondoltam arra is, hogy el kéne kezdeni gyúrni, hogy akkor formálódna a testem, de igazi eredményt csak a műtét adna - szerintem.

Kérdéseim vannak. Mekkora vágással történik a műtét?

Mi zajlik a műtét után? Mintha valahol láttam volna hogy egy teljes mellkasszorítót tesznek fel?? Meddig kell viselni?

Utókezelések?

Milyen kockázata van, ha van a műtétnek?

Fáj most? úgyértem húzódik stb.?

Válaszaid előre is köszönöm!

2012. febr. 17. 21:14
 3/12 anonim válasza:
100%

Megkérdezhetem, hány éves Vagy?

A műtétet plasztikai sebészeten csináltattam, teljes TB támogatással. Ha elfogadsz egy tanácsot és teheted, akkor mindenképpen egyeztess az orvosoddal és ha ő is úgy látja, hogy elmúlhat sporttal, akkor válaszd azt az utat (természetesen táplálék-kiegészítők nélkül)! Én is próbáltam, tényleg keményen edzettem, formálódott is a mellem, de sajnos feltűnő és érzékeny maradt. Nekem is kellemetlen volt minden olyan környezetben, ahol láthatták és akaratomon kívül mindig erre figyeltem.

A műtétet a következő képpen végezték (nem akarom senki kedvét elvenni, csak a tapasztalataimat írom le):

a Doktor Úr berajzolta a területet, majd mindkét oldalon a mellbimbóm alatt félkörívben (egyénfüggő a mérete) megnyitották, zsírleszívást végeztek és a mirigyállományt eltávolították, majd két oldalra drain csöveket helyeztek be, amin keresztül ürült a váladék. Ezután felteszik a szorító kötést (vagy fáslival, vagy ún. sérvkötővel, mely egy 20 cm széles, tépőzáras kompressziós csík).

A műtétet követő napon keltem fel az ágyból, a csövekkel és a végein lévő "kulacsokkal" a mozgás nehézkes volt és a kezeimet is korlátozottan tudtam használni (ágyból való felülésnél legalább hasaztam egy kicsit :)

Ezeken minden nap mozdított a Doki, hogy folyamatosan távozzon a "felesleg", majd az 5. napon kivette. Nem volt túl kellemes, de kibírható. Ezen a napon haza is engedtek a kórházból, kb. 7 nap elteltével le is lehet zuhanyozni, addig csak mosakodni.

Varratszedés a műtét utáni 2. héten volt, itt jegyezném meg, hogy a zsír rendeződése miatt folyamatosan váladékozik a seb, melyet minden nap fertőtleníteni kell és kötést kell cserélni.

A mellkasszorítót még mindig hordom és valószínűleg még jó ideig kell is. A sebet Octenisept-el fertőtlenítem és körömvirág krémmel kenem az Orvosom javaslatára, utókezelésre nincs szükség (legalábbis eddig nem merült fel).

Szövettani eredmény 1 hónap múlva várható.

Kockázati tényezők:

Utóvérzés, fertőzés, gyulladás, keloidos hegképződés, aszimmetria, érzéketlenség a műtött területen (ez utóbbi általában átmeneti és ezt érzékelem is).

A seb természetesen húzódik és egy-egy rossz mozdulatnál nyilall, lüktet (ezek tompa fájdalmak), illetve még nem tudok magasra nyúlni, nehéz tárgyakat emelni, de az ember úgyis érzi a korlátait.

Ha tudok még segíteni, kérdezz bátran! :)

2012. febr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Persze, 22 éves vagyok.

De durva, akkor ez nagyon jó hír, hogy teljes mértékben TB-re lehet ezt a műtétet megcsináltatni.

Milyen orvosnál kezdted? Háziorvos és majd ő küld tovább szakorvoshoz?

Attól tartok hogy a sporttól is feltűnő maradna, mert most is annyira nagy, és ha pl lehajolok akkor lóg is :(

Írtad, hogy "érzékeny maradt" ezek szerint neked fájt is? Nekem nem fáj, nem érzékeny a mellbimbóm sem.

Hm, nem kellemes az biztos a leírtak alapján, de ennyi év gátlásosság után ennyi fájdalmat biztosan bevállalok érte.

Most mit érzel? Gondolok arra, hogy pl máris jobb a tartásod, vagy van már valami érezhető pozitív hatása?

Köszi

2012. febr. 18. 18:59
 5/12 anonim válasza:

Ha jól emlékszem - bár elég régen volt - általános sebészetre mentem el, ahol a doki megtapogatta, majd kikerekedett szemekkel azt mondta, ezt műteni kell (a következő azt, hogy nem, stb.). Innen küldtek tovább sok helyre, hormonvizsgálatra, mammográphiára, UH-ra, szövettanra, stb., majd a vége mindig az lett, hogy nincs semmi baj, jöjjek vissza egy év múlva.

Tíz év hosszú idő így, szóval ezért határoztam el magam.

Igen, fájt is, néha már attól, ha rosszul ért valami/valaki hozzá.

Hőmérsékletre is változott, hidegre összehúzódott, melegre tágult.

Még nem érzek semmilyen nagy változást, ebben közrejátszik a kompressziós pánt is - ha nincs rajtam, még nagyon furcsa a mozgás, érzékeny az a terület.

2012. febr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hú, jó nagy procedúra előzi meg. Kb mennyi lehet a "felépülési idő" mire minden műtét okozta korlát megszűnik, gondolok itt arra hogy nem tudsz magasra nyúlni, nehezet emelni, stb.?


Jobbulást!

2012. febr. 19. 10:26
 7/12 anonim válasza:

Köszönöm.

Ha jók az információim, a teljes elrendeződés eltart 1 évig is, a seb tényleges gyógyulása 3-4 hét.

Most esztétikailag nem túl szép a mellkasom (a műtét helyén "behorpad"), de elméletileg idővel feltöltődik - a Doki azt mondta, már látja, hogy változott.

Az érzéketlenség/érzékenység, illetve húzódás, stb. szerintem több hónapig is eltarthat (most így gondolom, aztán lehet, hogy előbb gyógyul).

Ha jó orvoshoz kerülsz, akkor nem tart eddig ez a folyamat.

Budapesti Vagy? Voltál már valamilyen vizsgálaton?

2012. febr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem. Vidéki vagyok, és még nem voltam sehol ezzel vizsgálaton.

Néhány hónap múlva pedig el szeretnék húzni innen, szóval lehet nem is kezdek bele ebbe a dologba, majd később, ha lesz időm rá.

2012. febr. 19. 17:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

23 éves férfi vagyok, hasonló problémám van mint ami nektek volt, azzal a különbséggel, hogy nekem csak a jobb mellemben jelent meg a duzzanat, a bal tökéletes.. szerintetek ennek mi lehet az oka? nektek egyformán volt mind a kettőben?

Köszi

2013. ápr. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Üdv!

21 éves fiú vagyok, kb 14-15 éves koromban alakult ki a bal mellemen gynecomastia. Voltam orvosnál mammográfián stb., a szokásos rizsa hogy, majd elmúlik.

Amint azt látjátok eltelt jópár év azóta, de nem múlt el.

Egyáltalán nem vagyok túlsúlyos, 183 centi 74 kiló, kondiba járok, fociztam, meg úgy általánosságban mindig is sportoltam valamit, szóval nem lehet a túlsúlyra fogni (tápkiegre se, nem szedek).

Most jutottam el addig hogy már nem várom tovább hogy elmúljon, meg szeretném műttetni. Amúgy egész jó kiállású srác lennék, szálkásan izmos, stb., de a gynecomastia miatt mégis önbizalom hiányban szenvedek, nem merek félmeztelenkedni nyáron, a testtartásom rovárása is megy mert mindig úgy tartom magam hogy nehogy valaki észrevegye (és hogy olyat is említsek amit nem szoktak felhozni: szex közben is nagyon kellemetlen hogy állandóan arra "kelljen" figyelni hogy pont valami takarjon ott).

A célom az lenne, hogy teljes TB támogatással tudjam megcsinálni ezt a plasztikai műtétet. Olvastam olyanokat, hogy pszichológustól kell szerezni igazolást hozzá, olyat is hogy mindenképp támogatnia kell a TB-nek, mert betegség.


Elsősorban azt a válaszolót kérdezem, aki mondta hogy TB-vel meg tudta csinálni, mi a részletes módja és a menete annak, hogy az ember eljusson a műtétig.

Milyen orvosokhoz kell menni, hogy lehet megszerezni a TB támogatást?

A választ/válaszokat előre is köszönöm!

2015. dec. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!