Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért nem tudok vizelni...

Miért nem tudok vizelni nyilvános helyen?

Figyelt kérdés

Már pár éve van ez. Nagyon idegesít. Iskolában ha bemegyek a wc-re, egyből egy fülkébe bemegyek, magamra zárom az ajtót, és addig nem tudok vizelni, amíg bent van valaki a toalettben. A piszoárt soha nem tudtam használni. Ha hallom, hogy valaki van bent, nem bírom kierőlködni magamból a vizeletet sehogy.

Erdei túrákon is részt szoktam venni, és ott is csak úgy megy a vizelés, ha jó messze elmegyek a többiektől, és megbizonyosodok, hogy teljes takarásban vagyok, és senki sem lát. Mi lehet a gond?


2012. márc. 15. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszihés eredetű. A fiam nagywc-zni nem tud, csak otthon...de otthon is sokszor csak ha teljesen egyedül van a házban
2012. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És valahogyan meg lehet szüntetni ezt a "blokkolást"?


Régebben hatásos volt, ha bedugtam a fülest, és akkor ment. De idővel már úgy sem, mert zenehallgatás közben is "érzem", ha más is tartózkodik a wc-ben.

2012. márc. 15. 10:17
 3/6 anonim ***** válasza:
nekünk eddig nem változott....ha kell hazamegyünk/ hazajön.... :S
2012. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
meglehet siman oldani irj ram
2012. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam is kb ez van, bár én akkor nem tudok ha olyan wc van amibe csak úgy lehet vizelni hogy mindenképpen a vízbe... ha piszoárba vagy olyan wc-be ahol nem közvetlenül a vízbe kell ott tudok :D mondjuk ha megindul és utána jön be valaki nem zavar... nem tudom miért van ez amúgy, engem is zavar..
2012. márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Paruresis válasza:

A tünetek paruresisre utalnak. Ez egy szociális fóbia, az ember csak otthon tud vizelni, vagy olyan helyen, ahol tudja, hogy nem zavarhatják. Nem vagy egyedül a problémáddal, több millió embert érint a világon.


Látogass el a magyarországi paruresisben szenvedők oldalára:


[link]

2014. márc. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!