Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tudom valahogy addig is...

Tudom valahogy addig is erősíteni?

Figyelt kérdés
Egy hete(marc.14) külső bokatörés szenvedtem foci közben. Az hallotam hogy a 6 hét gipsz alatt nagyon le fog gyengülni a lábam de én ezzel szemben valahogy edzeni szeretném addig is mert a későbbiekben fontos lenne mihamarabbi felépülésem. (Ui.: nem tehetek be fémet mert még növök)
2012. márc. 23. 22:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem ajánlatos. A törés az amikor a csont folytonossága megszakad. A csonttörésnek két alaptípusát, a zárt és a nyílt törést különböztetjük meg. Minden balesetes csonttörésnél keletkeznek sérülések a környező lágy szövetekben, erekben, esetleg idegekben is.


A törés gyógyulása csontheg (callus) képződése által történik, melyet a csonthártya, csontvelő s az összes lágyrészek képeznek; eleintén lágy, azután lassan csontosodó s különböző csontokon különböző idő alatt fejlődik ki. Apróbb és vékonyabb csontokon 2-4, nagyobb és vastagabb csöves csontokon 4-6, sőt a combcsonton 10-12 hét is szükséges a csontheg képződésére. Ha a csontheg nem fejlődik ki teljesen (aggkoru, elsatnyult, beteges egyéneken, v. a beteg nyugtalan viselete, vagy célszerütlen kötés miatt), akkor a csont tört darabjai csak szalagosan függnek össze, a csontdarabok a törés helyén mozgathatók maradnak, sőt ál-izület (pseudarthrosis) is fejlődik. E körülmény a végtagot hasznavehetetlenné teszi. Nyilt törések gyógyítása különös gondot kiván, mert ezeknél csontvelőgyuladás, a törésdarabok elüszkösödése, másrészről genyedés, genysülyedések, genyes vérmérgezés is jöhet létre. A gyógyulás után a végtag a hosszas nyugalom miatt merev és mozgási kisérleteknél fájdalmas szokott lenni, ami azonban massage, langyos fürdők, passziv mozgások gyakorlása által néhány hét alatt megszüntethető.


Jó lenne ha megfogadnád, és nem próbálkoznál ilyennel.

Nem ajánlatos, hogy erősítsd, vagy hogy bármit is csinálj vele, ami terhelés alá helyezi a bokád, pláne ha ágyhoz vagy kötve emiatt, mert az orvos is előírta. Nem viccből.


Ha szeretnéd, meghosszabbítani a betegállományt csak rajta.

Egy rosszul összeforrt csonttal igen kellemes emlékeket fogsz szerezni, amikor az orvosod maga fogja újra eltörni a csontot, mert rosszul forrt össze.

2012. márc. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!