Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Édesapám átlagosan 16-18 órát...

Édesapám átlagosan 16-18 órát alszik a nap 24 órája alatt! Ez nem betegség?

Figyelt kérdés
Édesapám 45 éves, telepen dolgozik. Nem mindig végez fizikai munkát, mert azt általában mással csináltatja meg. Általában autóval jön-megy egész nap. Vagyis reggel 7-kor felkel, elmegy, aztán 10-11 körül hazajön alszik 3-ig, aztán megint elmegy. Ezután5-6 órakor hazajön, megint alszik 1-2 órát, és 9-kor már alszik mint a bunda!A legrosszabb az, hogy a nappaliban fekszik le, és ki se lehet mozdulni a szobából ha alszik, mert akkor kiabál.
2009. jún. 22. 16:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Bemásoltam egy cikkből egy részletet, én úgysem tudtam volna ilyen jól leírni:


"Az alvászavar csökkenti az alkalmazkodóképességet, azaz a "túlélést": a reagáló-, tanulási- és tűrőképesség, a figyelem, a munkateljesítmény csökken, egyre kifejezettebb ingerlékenység, fáradtságérzés jelentkezik, sőt, tartósan kimerült állapotban a testi (szomatikus) betegségek és a szellemi leépülés (dementálódás) kockázata is lényegesen fokozódik hatására.


Az alvászavar tünet és betegség is lehet egyaránt, mely mögött számos különféle ok húzódhat meg, ezeket azonban nem mindig sikerül kideríteni, még a legkörültekintőbb módszerekkel sem. Komolyabban akkor kezelendő az alvászavar, ha jelentős szubjektív panaszokat okoz és érdemben gátolja a beteg mindennapi élettevékenységét, aktivitását.


Insomnia, hypersomnia és parasomnia

Az alvászavarok közé tartozik a hyposomnia vagy insomnia, mely nehezített elalvással, az alvásnak ébredéssekkel megszakított mintázatából vagy folyamatos alvást követő túl korai ébredésből állhat.


Ennek valamelyest éppen ellentéte a hypersomnia, mely fokozott alvásigényen alapuló állapot, ilyen például a nappali aluszékonyság.


A rosszul alvók számára talán meglepő, de az sem szerencsés, ha túl sokat alszunk. A hypersomnia oka lehet gyógyszerek, főként altatók nyugtatók túldozírozása, de a fokozott alvásigény utalhat testi betegségekre is. Ezek között gyakran igazolódik a pajzsmirigy szerepe, melynek csökkent működése gyakran jelentkezik érdektelenséggel, aluszékonysággal, viszont az aluszékonyság súlyosabb agyi folyamatok (pl. gyulladások vagy a koponyán belüli nyomás fokozódásának) tünete is lehet."


Szóval lehet komolyabb baj is, érdemes orvossal beszélni róla.

2009. jún. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!