Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Candida a nyelven, vagy...

Candida a nyelven, vagy valami más?

Figyelt kérdés

A képen a nyelvem látható.

[link]


Két éve járok bőrgyógyászokhoz, de nem sikerült megoldást találni.

Candidiasis oris in obs. ez az orvosi vélemény. De a mikológiai tenyésztés negatív.

Ilyen gyógyszereket szedtem, szedek továbbra is:


Diflucan 50mg/100mg/150mg kapszula

Diflucan szirup

Nofung 100mg

Flucohexal 150mg

Fluconer 150mg

Klion

Nizoral 200mg

Dermyc 150mg

Aerius (esetleges allergiára)

jelenleg: Itraconazole ratiopharm napi 200 mg 28 napon át! /13. napra majdnem tökéletes lett a nyelvem, utána újra elromlott minden/


Pimafucin krém

Pimafucort krém

Glycerin borax

Solutio castellani

Locoid Lipocrem

Creme Locoid

Lomexin

Batrafen oldat

Mikogal krém

Advantan krém

Canesten krém


A krémek és oldatok a szájzug berepedezése, kipirosodása elleni merényletek voltak. Szerencsére az már nincs, bár közelről megnézve látom, hogy hámlana, olyan mintha lisztes lenne, de nem mindig, nem vészes, ahhoz képest, mint amilyen volt.



A fentebb említett gyógyszerek sokszor, számtalanszor lettek kiváltva, összértékük bőven a 100 ezer forint felett van, a 2 év alatt.


Különösen sokszor volt Diflucan. Meg se kottyan, mintha semmit nem vennék be kb. olyan. Talán az itraconazole a legjobb eddig, de nem értem miért romlott vissza minden, lehet észnélküli a kezelésmód? Lökésterápiával kellene?

Szedek vitaminokat, probiotikumokat időnként. Candida diétát próbáltam már tartani, de nem igazán hatásos, viszont a közérzetem nagyságrendekkel jobb, a cukor visszaszorítása óta. Vérvételi eredmények rendben. A szájban az amalgám tömések lecserélve. A nyelven a

folt mindig ugyanazon az oldalon jelenik csak meg, hol kisebb, hol nagyobb, kicsit vándorol. Időnként kicsit sebes foltok is megjelennek főleg a nyelv elején, szélen, olyan mintha valami kisebesítené.

Reggelente nem túl jó a szájíz, de ez a gyógyszerek miatt is lehet. Tartottam gyógyszermentes hónapokat is, akkor sem történt semmi, a folt egyik napról másikra átrendeződik. Egy időben tapasztaltam nyálkahártya leválást, de már megszűnt. A nyelven lévő fehér lepedék kb 50%-ban eltávolítható. Rendszeresen mosok fogat, szájvizet is használok. Nem dohányzok. A fogak rendezettek nem irritálják a nyelvet. Nem élek szexuális életet és csókolgatni se szoktam senkit, ez is kizárva.


Alternatív gyógymódként: teafa olajjal idétlenkedtem, grapefruitot, fokhagymát ettem. De nem igazán hiszek ezekben.


Bármilyen észrevételnek nagyon örülök, mert amit az orvosom csinál, annak semmi értelme, úgy érzem. Lehet nem is candida.

Találtam egy olyan "betegséget", hogy: térképnyelv. Ellenben nincs fájdalom, viszketés.

A körömszélen a bőr folyton berepedezik, a felső ujjpercek enyhén vörösek, a bőr elszárad, foszlik. Az itraconazole szedése során félúton hibátlan lett, de a gyógyszer folytatánál újra a régi rossz. Illetve a fejemen két végeláthatatlanul hámló pont van (nizoral sampon, detergens sulfuratum hatástalan) Ez viszont megerősíti, hogy lehet szisztémás fungális fertőzésem. :|


Bármilyen ötletnek örülnék, bár az alternatív gyógymódokban nem hiszek. Ha a drága radikális szélesspektrumú antifungális kezelések nem használnak, képtelenségnek tartanám, hogy füvek és löttyök fogyasztásától helyrejönne. Köszönöm, hogy elolvastál.


2012. máj. 1. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A candidiasis orisnál a gombás fertőzést a candida albicans okozza. Ez az élesztő, vagy a sarjadzó gombák családjába tartozik. Kaparékot vettek már a nyelvedről?Felnőtteknél a /soor/gomba valamely súlyos alapbetegségre, diabetes-re, leukémiára, tumorra hívhatja fel a figyelmet. Hajlamosít rá a mellékvese kéreg elégtelensége is. Felnőttek soor-ját Nystatín tabl. szopogattatásával, 1 ezrelékes Neomagnol-os oldattal való szájöblítéssel, K vitamin injekció adásával gyógyítják. A betegség természetesen az alapbetegség jobbra fordulásától is függ. Antibiotikumok, glycocorticoidok, cytostaticumok huzamosabb szedése is vezethet a gombás fertőzés kifejlődéséhez.
2012. máj. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja! ...és egyáltalán ne egyél cukrot, és finomított keményítőt tartalmazó táplálékot, valamint alkoholt, teát, kávét, csokoládét. Helyettük egyél sok zöldséget, hüvelyeseket, teljes kiőrlésű lisztből készült termékeket, valamint fokhagymát, hogy helyre álljon az emésztőrendszer flórája. Az élőflórás joghurt is használ, valamint megpróbálhatod a következő szájöblítőt is: fél pohár vízbe tegyél teacserje illóolajából 3 cseppet, és illatos mirha olajból 1 cseppet. Használat előtt erősen rázd fel, és öblítsd át a szádat ezzel, naponta 3x.Első voltam.
2012. máj. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Közönöm a hozzászólást.

Igen, vettek mintát. "Eredmény: Gomba nem tenyészett ki."

Cukorbetegségre gondoltam, de az a vérvételből kiderült volna, minden eredményem határértéken belül van.

Neomagnollal már mostam a szám eleget, abban ázik a fogkefe is (gondolván, hogyha valóban gomba van a szájüregben, akkor a fogkefével mindig visszafertőzök)


A nisztatinról már hallottam, de még nem próbáltam, ha megyek orvoshoz, majd felirattatok, mert már gondoltam rá, ha már az orvost nem érdekli muszáj vagyok én ötleteket adni, hogy mit írjon.

Vitaminokat szedek, bár a K-vitamint nem ismerem. Actival, Supradyn, Centrum, Béres. Váltogatva, időnként szüneteket tartva.

Antibiotikumot nem kaptam az elmúlt 2 év során.

A nyelven már tapasztaltam leukoplakiát(?) fehér kemény kis valami, ami visszahúzódott, nem túl sűrűn volt, de előjött. Nyelvrák gondolata is megfogalmazódott bennem.

2012. máj. 1. 12:19
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha amikor letörlöd a nyelvedről ezt a fehér lepedéket, és vérzik, akkor az gomba.
2012. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Leukoplákia a szájnyálkahártyán képződik, nem a nyelven, nem törölhető le, a szájnyálkahártya krónikus gyulladásával, és elszarusodásával járó folyamat.
2012. máj. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A K vitamint a vastagbélben állítják elő a baktériumok, hiányát az antibiotikumok huzamos szedése idézheti elő. Zsíroldékony vitamin. a zöld leveles zöldségek, a hínár, a máj, a burgonya, a tojás, és a búzacsíra tartalmazza.
2012. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sose vérzett még, a lepedék eltávolításakor. Vörösen izzó, de nincs vérzés.

Próbáltam -az interneten felfedezett- házi un. köpéspróbát is, a candida házi diagnosztizálására.

Reggel ébredés után egy pohár vízbe köpni és várni, hogy látszódik-e gombafonál. De semmi. Candida teszt a drogériákban tudomásom szerint, csak női intim részre kapható. Orvostól kérdeztem a vérvételt, de azt mondta, ha a vérben kimutatható, akkor már fakereszt.

2012. máj. 1. 12:32
 8/13 A kérdező kommentje:
A gyógyszerész a gyógyszertárban azt mondta, hogy ő diéta nélkül szabadult meg a Candidától, mindent ugyanúgy fogyasztott a gyógyszeres kezelés alatt. Igaz évekbe telt neki is. Sok az ellentmondás ezzel kapcsolatban is. Az orvosok egyike se hívta fel a figyelmem a diétára. Igaz SZTK-ba járok...
2012. máj. 1. 12:36
 9/13 anonim ***** válasza:
Az emésztőszervekben kellene akkor körülnézetned. Candidiásis ügyben.
2012. máj. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezt nézd át [link]
2012. máj. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!