Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Egy nő is lehet urológus?

Egy nő is lehet urológus?

Figyelt kérdés
Nincs erre szabály, hogy csak férfi lehet urológus?

2012. máj. 12. 10:45
 1/10 anonim válasza:
Csak hölgyológus lehet.
2012. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne?
2012. máj. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet. Nincs megszabva, hogy bizonyos szakirányokat csak férfiak/nők tanulhatnak.

Egyébként az urológus nőket is vizsgál, tehát az nem a nőgyógyász férfi megfelelője.

A férfigyógyász neve andrológus. Csak arról kevesebbet hallani.

2012. máj. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jól írják, az urológiának semmi köze sincs a magyar "úr" szóhoz. A latin "urina" szóhoz van köze, ami vizeletet jelent, és az urológus is főleg a vesékkel ill. a vizeletelvezető rendszerrel foglalkozik. Néhány ilyen betegség: vesekő, vesedaganatok, vesemedence gyulladás, húgyhólyag daganatok stb. Az viszont igaz, hogy idősebb férfiakban a vizelet elakadásának egyik fő oka a prosztata megnagyobbodása, és ezt is urológusok kezelik, valamint tradicionálisan a here megbetegedései is hozzájuk tartoznak.

De az igazi "férfigyógyász" az andrológus (az pedig más téma, hogy a többségük urológus szakvizsgával is rendelkezik, mivel van valamennyi átfedés a 2 terület között).

2012. máj. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. A vizeletkiválasztó - és elvezetőrendszer betegségeivel foglalkozik a szakterület.
2012. máj. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy jelenleg teljesen törvényellenes nemi alapon diszkriminálni bárkit is. Vagyis, olyan nincs, hogy egy doktornőnek az egyetem után azt mondják, hogy nem vehet X szakorvosképzésben részt, mert nő. Bármilyen nemű orvos lehet bármilyen szakorvos.
2012. máj. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet. De nemrég olvastam egy olyan hírt, hogy a férfi páciensek szabályosan elüldözték a női urológust. :( [link]
2012. jún. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet urológus egy Nő természetesen...

Például Dr. Farkasinszky Erzsébet, aki az én urológusom.

Teljesen meg vagyok vele elégedve, nincs abban semmi hogy ő nő és nem férfi.

Az "olyan" vizsgálatot pedig tapasztalatom szerint nálam sokkal inkább egy női orvos végezze mint egy férfi. A nőgyógyászok zöme se nő ugyebár...

2013. ápr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%
Na de neki nincs olyan cucca a lába közt, nem tudja átérezni a panaszaimat (tapasztaltam).
2014. nov. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A férfiaknak sincs vagina a lábuk között mégis átérzik ha női bajjal van gond. Szakmai tudás az egész. Egy orvos nem érzésből diagnosztizál hanem tünetekből, ezek alapján. Én nő urológushoz járok és megjegyzem neki jutott eszébe először hormon és spermavizsgalatot csinálni mert 40 éves korunkra sem lett babánk a feleségemmel. És azóta egy szép kislány apukája vagyok.
2016. febr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!