Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehetséges, hogy 19 évesen...

Lehetséges, hogy 19 évesen prosztatanagyobbodásom van?

Figyelt kérdés

Önkielégítés után gyakran szokott fájni. Azaz nem fájni, csak úgy szimplán érzem, mint amikor izomláza van az embernek. Néha előrehajlásnál, guggolásnál is érzem. Néha pedig az az érzésem, hogy meg van duzzadva és nem bírom ellazítani. Mintha folyamatosan dolgozna.


Akkor érett meg bennem a gyanú, mikor még régen elkezdődött az, hogy éjjelente felkeltem és mindig csak keveset vizeltem. Van olyan, hogy nem bírtam/bírok elaludni, mert 5 percenként (!) kimegyek, mert érzem, hogy telítődik a hólyagom, de mindig csak nagyon keveset vizelek. És néha azt is érzem, hogy maradt még benn felesleg, amit nem bírok kiüríteni.


2012. máj. 18. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján inkább prosztata gyulladásod lehet. Urológushoz kell fordulni, aki elvégzi az ilyenkor szükséges (de nem mindig kellemes) vizsgálatokat és ellát gyógyszerekkel (recepttel inkább). Elég hosszadalmas antibiotikus kezeléssel jár ez a betegség (ha az van).
2012. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ufff... ömm... tudom, hogy ezt nem lehet félvállról venni, de el tudnád mondani, hogy pontosan mik ennek a biztos tünetei? Azért kérdezem, mert


1. Őszinte leszek: nem sok kedvem elmenni urulógushoz, aki majd felnyúl a fenekembe


2. Az antibiotikus kezeléshez legalább ennyire nincs kedvem, mert a nővérem éppen most esik át egy ilyenen és teljesen legyengült, minden baja van és műteni kell majd a manduláját.


Csak akkor mennék szakemberhez, ha nagyon muszáj. Nem lehet, hogy a kellemetlen érzés sima izomösszehúzódás vagy felfázás?

2012. máj. 18. 18:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is gyulladásnak tűnik inkább. Vagy szenvedsz tovább, és várod, hogy elmúljon (de nem fog magától), vagy elmész orvoshoz.
2012. máj. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. Őszinte leszek: nemcsak felnyúl a fenekedbe, de még bele is kotor a húgycsövedbe egy piszkálóval clamydia fertőzés vizsgálatára


2. Az antibiotikus kezelés nem annyira borzasztó, pl. akár Augmentin-t is javasolhat a doktor, ezt általában különösebb mellékhatások nélkül el lehet viselni (nem árt persze valamilyen probiotikumot is szedni, vagy kefirt, joghurtot enni emellett). Írhat még emellé Tamsudil kapszulát, "hatóanyaga csökkenti a prosztata és a húgycső izmainak feszülését. Ez elősegíti a vizelet átjutását a húgycsövön és megkönnyíti a vizelést."

Ha nem akarsz mindjárt az urológushoz menni, kérd meg a háziorvost, hogy legalább a vizeletedet vizsgálja meg, abból kiderülhet, hogy van-e hólyaghurutod. Arra ő is írhat gyógyszert.

Bár nem írtad meg, mikoriak a panaszaid, de ha 2-3 hétnél távolabbi, akkor nem a felfázás az esélyes...

Én azért javasolnám, hogy mégiscsak fordulj orvoshoz, ha hamarabb szeretnél gyógyulni.:)

2012. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez már így van egy ideje. Mondom, kifejezetten akkor fordul elő, amikor egy nap több önkielégítést csinálok. Úgy érzem, túlterhelem a prosztatámat és valahogy utána is érzem. Furcsa érzés. A hímvesszőmet ha alul megnyomom, csípő érzést érzek a húgycsövemben.


Nagyon nem akarok urológushoz menni... szükséges ez, hogy felnyúljon hátul? Hogy fér be egyáltalán a keze?:D Ha csak az átmérőjét nézem, ez ellentmond a fizika törvényeinek... a vizeletvizsgálat ellen persze nincs kifogásom.

2012. jún. 8. 16:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nem múlik el magától. Nekem is volt. 3 hónap antibiotikum+gyulladáscsökkentő végbélkúp és fél év volt mire teljesen elmúlt. Ha nem mész orvoshoz, hát nem mész. Mindenki azt csinál a saját egészségével, amit akar, de a következményeket viseld el méltósággal és ne itt sírj, hogy ez és ez történt segítsetek...
2012. jún. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
LOL most olvasom, mit írtál. Ennyire hülye lennél? Szerinted könyökig nyúl fel az orvos te szerencsétlen? 1 vagy 2 ujjal ugyanis a prosztata pár centire van a végbélnyilástól felfele.
2012. jún. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Honnan a fenéből tudjam, meddig nyúl fel? Nem voltam, családban meg nem eti beszédtéma, hogy mit csinál egy urológus...
2012. jún. 8. 17:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Amíg rászánod magad, hogy elmész az orvoshoz, addig legalább vegyél kisvirágú füzike teát valamelyik gyógynövény boltban. Reggel-este főzzél belőle egy-egy bögre teát (3 dl forró vízbe egy púpos teáskanál teafű, 5 perc áztatás). Kissé zavaros lesz a tea, de ezt idd meg lehetőleg ízesítés nélkül, két hétig. Már egy-két nap után is jelentősen mérsékli a tüneteket.
2012. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!