Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az urológus ciprinolt írt fel...

Az urológus ciprinolt írt fel nekem és mellékhatásként fogíngyulladás lépett fel nálam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Magánorvosnál voltam és nem akarok kifizetni megint egy vizitet csak ezért, szerintetek ez allergiás reakció? 20napig napi 2-t kell szednem.

2012. máj. 21. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem prosztatagyulladásra kellett ilyet szednem. Én fostam tőle mint állat. Nincs mit tenni vagy így hagyod vagy kérsz másikat és kifizeted a vizitet...
2012. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem is arra kell.

Neked is ilyen durva adagot ít fel? 4egész doboznyit kell beszednem.

2012. máj. 21. 21:17
 3/8 A kérdező kommentje:
*írt
2012. máj. 21. 21:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen és mivel nem tudtam szedni, Sumetrolim-ot adott helyette... 2x2-t szedtem. 10 dobozzal(!)...
2012. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Félek, hogy nagyobb bajom lesz a mellékhatásoktól, mint a prosztatagyulladástól magától:S de azt hiszem nincs más választásom, mint tűrni
2012. máj. 21. 21:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A prosztatagyulladás NEM múlik el magától! Szedd vagy kérj másikat, ne hanyagold el.
2012. máj. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Attól is ugyanúgy lenne valami bajom, szörnyen érzékeny vagyok a gyógyszerekre... és a fájdalom ellen sem tehetek semmit, mert nem szedhetek rá aszpirint és alkoholt se ihatok:S
2012. máj. 21. 21:54
 8/8 Kovács János Szal. ***** válasza:

A Ciprinol hatóanyaga a ciprofloxacin, ami a fluorokinolonoknak nevezett csoportba tartozó antibiotikum. Ugyanez a hatóanyaga Cifran nevű gyógyszernek is. Sajnos sokaknak lesz problémájuk tőle, nekem két hét után fájtak az ízüleim, főleg a csuklóim. Többször megismétlődött. Én többet ezt nem fogom beszedni, azt eldöntöttem.


Valakiknél sokkal súlyosabban jelentkeznek mellékhatások, főleg a hosszabb idejű kúráknál. Angolul egy weboldal foglalkozik az említett hatóanyag mellékhatásaival: ciproispoison.com.


Az urológusnak is nehéz a helyzete, mert bizonyos szervek (pl. prosztata) kezelésénél olyan antibiotikumot kell alkalmaznia, ami az adott szervbe megfelelő mértékben bejut és így ott megfelelő hatóanyag koncentráció érhető el.

2016. márc. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!