Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkület műtét után mi...

Fitymaszűkület műtét után mi a teendő otthon a leggyorsabb gyógyulás érdekében? Többit lennt

Figyelt kérdés
nemrég volt fitymaszűkület műtétem. Eléggé csúnya sebek keletkeztek.Vettem neogranormonom vagymiag*cim krémet meg van kamilla tea is + betadin. Akiknek volt már ilyen műtétük milyen arányban használták a gyógyszereket és hogyan? úgy értem pl ha kamillába áztatom akor ilyen sárgalesz az egész bré és ugye ahhoz hogy lekenjem neo krémmel le kell tisztítani elötte. A másik problémám: képzeljük el a sebet: egy kör a seb igaz? az egyik félkör, ami felém néz már szinte rendbe van, de a másik oldal a másik félkör ami szinte mindig takarásban van az már sárgás kezd lenni (gyanítom hogy genny....) miafrancot csináljak? előre is köszönöm

2012. aug. 5. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

1.Önmagában nem létezik ilyen, hogy "fitymaszűkületi műtét". Annak is van több fajtája. Szóval mit csináltak veled?

2.Azok a sebek nem maguktól keletkeztek, minden műtét járhat bizonyos sebzéssel.


A többit meg már nem értem, amit írsz, annyira összefolyik, és túlkomplikált, pontatlan. Nyugodj meg először is és tagold újra az egészet, de ennél sokkal közérthetőbben, ha már választ kérsz a fórumozóktól! Mielőtt meg megnyomod az "Elküldés" gombot, talán olvasd át többször amit írsz, hogy biztos légy benne, hogy a többiek megértik, amit akarsz!


Te hány éves vagy és mikor volt ez a (milyen?) műtéted?

2012. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Körülmetélésem volt tehát a makkom alatt körbe van varrva. 23 éves vagyok. Az egyik kérdésem:

A 3 fajta gyógyszer közül (neo,kamilla,betadin) Melyiket mikor használjam? Mert azt halottam hogy nemszabad hozzányúlni semmilyen téren. És ha pl bekenem betadinnal akor kikell tisztítani (ami már hozzányúlás,piszkálás) mielött neogranormon krémet használnák rajta. A lényeg: a 3 közül melyik kinek jött be a legjobban?

Másik kérdés: Maga a seb kör alakú, tehát körbe megy a makkom alatt. Az egyik félkör ami sokkal jobban szellőzik és mindig a külvilág felé néz már rendben van, de a másik félkör ami a herék felé néz(tehát a hátulja a sebnek) sárgás kezd lenni ami szerintem gyulladás. Ha az akkor gyulladással mitkezdjek ? Köszi:D

2012. aug. 5. 23:55
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Csak igen súlyos fitymaszükületnél kell körülmetélni,lehet jól megszívatott a dokid.
2012. aug. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

szia, én átestem egy fitymaplasztikán, a te műtéted ugyan más volt a leírtak alapján az enyém nehezebben gyógyult pontosan 6 hétig. eddig nem volt semmi sex meg recska,

na szóval, reggel délben meg este lógasd kamilla teába, miután megteáztattad a farkad utána kend be betadinevel, betadine fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatású,

más kenőcs nem kell.

a gennyben nem vagyok biztos hogy mi az de szerintem ödéma alakult ki, ez ilyenkor természetes hiszen nem tudod 100% ben sterilen tartani a fitymád mivel még benn vannak a varratok, ha ezek felszívódtak utána lassan le fog gyógyulni no para :D


ha kérdésed van írj nyugodtan


20/F

2012. aug. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm emberek :D ! akkor nemparázok jolvan okés... remélem is hogy megfog gyógyulni me kirugom a falat hanem:D
2012. aug. 6. 18:31
 6/10 anonim ***** válasza:
előző vok, nyugi rutinműtét az ilyesmi, :D
2012. aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Csabah74 válasza:
Nekem holnap lesz :(
2016. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nos. Tudom régi poszt, de hátha valaki idetéved és hasznosnak találja az infót:

Rutinműtét a circumcisio, magyarul körülmetélés. A körülmetélés csak a végső esetben jöhet szóba, mikor már többször is előfordult szűkület, gyulladásos (szétnyílt) hegek a fitymán (olyanok, minta a körmödet mélyen belevésnéd a bőrödbe a karodon pl. és ott marad a nyoma, csak ezek mélyebbek). Ha már fáj a hátrahúzás ernyedt állapotban is, akkor nincs értelme várni a gyógyulásra mindig, irány a doki, kiír műtétre. És most jöjjön a folyamat:

Tesztelik (szurival), hogy allergiás vagy-e a lidocainra (érzéstelenítő, ált. fogorvosok használják) vagy annak összetevőjére. Ha nincs elszíneződés a karon, akkor mehet a buli, ha van, nem tudom, mert nekem nem volt. :D

Tehát a műtét előtt ezt vizsgálják, majd később x idővel kapsz nyugtatót (mondjuk egy fél tabi nemtudommármianeve gyógyszert szorongás ellen), hogy ne legyen magas a vérnyomásod, nekem nem volt probléma a 100-as várnyomással. :D Utána szépen befektetnek, lekötnek, ahogy kell, sterilizálnak odalent 3x Betadinnal. Maga a műtét kb 20, max 30 perc, de lehet kevesebb. Én konkrétan 4 szurit kaptam a péniszem tövébe (mivel oda adják az érzéstelenítést), az első kettőt még nagyon is éreztem, majd mikor modntam, hogy a vágást is éreztem, kaptam a 3. szurit és a 4-et, utóbbit már nem éreztem, csak mondták, mert sajnos nem várták meg, hogy hasson. A lényeg, hogy borogatást kérj a homlokodra legalább, mert engem szó szerint lefo*ott a víz.

Másnak leszedték a kötést, nem volt vérzés szerencsére, minden fa*án ment, el is jöhettem. Ami javasolt általában, doktor szerint is: 2 hétig kamilla teafilterbe vagy -teafűvel átitatott borogatás, naponta 5-6 alkalommal, 5-10 percig vagy több, ahogy jobbnak látod. Majd Betadin KENŐCCSEL bekenni a pénisz műtéti helyét körbe. A Neogranormon kenőcsöt általában akkor használják, ha szétnyílik a varrat és mehet a sebre egy kicsi, be fog gyógyulni! Illetve ha kiszárad a makk, akkor azt is kenni. A duzzanat a fék helyén (ha volna ilyen, nekem van) elvileg gennyes, de le fog lohadni, el fog tűnni. :) A a doki is így ítélte meg, a neten is írták, elhiszem nekik, de nyugodtan lehet kenni!

1 HÓNAPIG KERÜLD a szexuális tevékenységeket, még az önkielégítést is, és minimum 2 hétre a munkát is hanyagold, hacsak nem nehéz fizikai és kevés mozgással jár! Ha viszket a pénisz, ne vakard! A varratok kiesnek maguktól, óvd a nedvességtől!

Remélem segítettem! Mielőbbi gyógyulást! ;)

2018. márc. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Előző vagyok: *másnap leszedték a kötést.
2018. márc. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Na most egy kérdés az egyik előttem szólóhoz.

Ha óvni kell a nedvességtől akkor hogyhogy 2 héten keresztül napi 5-6 alkalommal kell 5-10 percig ÁZTATNI?

Kicsit ellentmondásnak tűnik. Mert a seb hamar felázhat, főleg az első 2 hétben. De javítsatok ki ha rosszul gondolom.

2019. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!