Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 16 évesen van szakállam és...

16 évesen van szakállam és szégyellem. Borotválkozás?

Figyelt kérdés
Szerintem nem áll jól az arcomon a sok hosszú szőrszál,csak félek elkezdeni borotválkozni,vagyis attól félek,hogy majd egy pár hónap múlva majd minden reggelem ezzel a folyamattal kell kezdjem. Ti hány évesen kezdtétek és hogyan kértetek engedélyt a szülőktől?

#SYIA
2012. szept. 6. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Életed nagy részét úgyis azzal fokod tölteni. Hogy most vagy fél év múlva kezded el, mellékes, addig viszont gusztustalanul néznek ki a kinövő pelyhes szálak. Én arcszőrzet tekintetében nem vagyok kényes, egyvalamit találok iszonyúan undorítónak, azt a bizonyos első szőrt, ami ilyen puha és vékony.


A szülőknek meg egyszerűen mondd meg: Anya/Apa, szeretnék borotválkozni, kaphatnék egy borotvát?


Esetleg engedélyt sem kell kérned, elvégre 16 vagy, elmész, veszel egy borotvát, és esetleg kéred az első alkalommal Apád segítségét, hogy ne vagdald össze magad vele.

2012. szept. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A borotválkozástól nem erősödik a szőr, csak mivel a levágott rész (ami a vége) kezd kinőni, ezért tűnik vastagabbnak a szőrszál. A többi meg amúgy is kinőne!


Szülőktől nem kell engedély, de jó, ha szólsz, hátha tudnak tanácsot adni, hogyan ne kaszabold szét magad (az eldobhatós, biztonsági pengés cuccokkal is lehet csúnya sebeket alkotni).

2012. szept. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

kb 13 évesen volt egy kis bajuszom, nagyon idegesített, ezért mondtam a faternak hogy mutassa meg hogy kell használni a villanyborotvát


megmutatta, plusz oda is adta az egyiket

2012. szept. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem elég későn kezdett legénytoll pelyhedzeni az államon, már voltam vagy 20, mikor valamennyire látható lett. Talán ezért sem értem, miért kéne a borotválkozáshoz szülői engedély. :)
2012. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszadóval értek egyet.Egy fiu nézzen ki a korához képest normálisan . Látszódjon az ápoltság rajta.

Nekem nagy visssztaszitóak azok a fiúk ,akik a lustaság

vagy anagy fiúnak látszóság miatt nem borotválkoznak .Én is 16 voltam,és szőke,gyakorlatilag alig látszódott,de ott

volt attól még .Ajándékba kérjél a szüleidtől borotválkozási eszközöket,arc szeszt is , :-))

2012. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az exem 18é mikor besorozták s muszáj volt. Ez később sok előnnyel járt, mivel nem kellett sokszor borotválkozni, kicsit igaz néhol nem is volt szőr, ha hagyta megnőni.

A Páromnál♥ is ez van, Ő is 17-18é, s neki sem kell gyakran borotválkoznia.


Bár, ahogy Te érzed végül is Te hordod, s ha zavar borotváld. S ha jól tudom nem kértek engedélyt. Mér kellett volna?? Ez egy természetes dolog.

2012. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt még nem tudhatod, milyen "sebességgel" fog nőni. Mindenkinél változó, korántsem borotválkozik mindenki minden nap, azt csak a tévéreklámok sugallják, hogy vedd meg a méregdrága kacatjaikat. Minimális pénzből is ki lehet hozni minden hozzávalót. Én már több, mint kétszerannyi idős vagyok, mint te, nekem heti 2-3 borotválkozás bőven elég, éves szinten költök talán 500 forintot pengére, habra, arcszeszre. Vagy még annyit sem, egy flakon hab, egy arcszesz nem fogy el egy év alatt.
2012. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!