Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nem bakteriális prosztatagyull...

Nem bakteriális prosztatagyulladásra minek írnak fel antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Szedtem, semmit sem használt. Van valakinek tapasztalata?
2012. okt. 24. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Mert arra is csak az a jó.

A gond hogy nem azt kaptad ami használ is .

A felirt gyógyszer előtt azt is vizsgálni kell ,melyik fog

használni .Ezt labor vizsgálattal csinálják .

Nálam legalább is így volt .

2012. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van olyan antibiotikum, ami nem célzott hatású, így az enyhébb fertőzések ellen jó. A teljes adagot be kell szedni, amit az orvos előírt. Ha ez hatástalan lesz, akkor majd csinálnak tenyésztést is. De bízzál már az orvosodban, ő tudja mit csinál.

Ha fáj a fejed, te is elsőnek veszel be egy algopirint. A CT-t majd később csináltatod meg...

2012. okt. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van tapasztalat. Több, mint 100 napig nyomták belém az antibiotikumot úgy, hogy semmit sem használt. Végül találtam egy normális urológust, aki speciális gyógynövényekkel, egyéb nem antibiotikum gyógyszerekkel kezelt. 2 év után találtam meg,de tünetmentes lettem. Sajnos a nem bakteriális gyulladásnál semmit nem ér az antibiotikum, ennek ellenére nyomatják, míg végül kikészül a gyomor. Nem jó megoldás, hidd el.
2012. okt. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Van olyan antibiotikum, ami nem célzott hatású"


Nem az antibiotikum célzott hatású, hanem a kezelés!!

Ez azt jelenti, hogy kitenyésztik a kórokozót, és olyan antibiotikumot adnak, ami arra a leghatékonyabb.

Minden antibiotikumot lehet célzottan alkalmazni!

Ma már ismeretes, hogy egyes szervekben kialakuló bakteriális fertőzést milyen baktérium okozhat legvalószínűbben, így tenyésztés nélkül is el lehet kezdeni a kezelést. Pl: a légúti betegségek bacijai ellen jó az Augmentin; a húgyúti fertőzésekre a Gentamicyn, lágyrész fertőzésekre Dalacin, bélbetegségre Klacid stb.

Persze legjobb, ha tenyésztés alapján, célzottan kapja a beteg a kezelést.

Léteznek széles sprektumu antibiotikumok, melyek több féle baktériumok ellen is hatásosak pl. Rocephin, Meronem. Ezek az úgynevezett nagyágyúk!


Válaszolnék a kérdésre is: bizonyos antibiotikumok megelőzésre is használhatóak. Ha van egy gyulladásod, mely bizonyítottan nem bakteriális (nem tenyészett ki baktérium a váladékmintából), attól az érintett szervben el kezdhetnek még szaporodni a bacik. Lehet, hogy e miatt kaptad a gyógyszert.


Amúgy akkor mi okozza a panaszaidat? Mert az okot kezelni kell ahhoz, hogy a tünetek megszűnjenek!

2012. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Érdemes lenne kipróbálni a stabilizált aloe verát és tőzegáfonyát tartalmazó rostos ivólét. A prosztata problémákra jól használható az OGYI engedélyes, gyógyhatású készítményként forgalmazott PRO6. Van még pár gyógynövény, természetes anyag,ami segíthet. Ha érdekel , akkor emailben szívesen küldök infókat.
2012. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De most antibiotikum nélkül nem is gyógyul meg?
2012. okt. 26. 23:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem bakteriális, akkor nem antibiotikummal kell kezelni. Ez elég egyszerű. A gyulladás kezdetén indítássul 6-8 hét antibiotikummal szoktak kezdeni, ha van kimutatott kórokozó és legfőképpen genny a leadott mintában. Ezek hiányában az elhúzódó antibiotikum kezelés felesleges, sőt káros.
2012. okt. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A pro6 tényleg jó termék, és fontos, hogy valoban OGYI engedéllyel rendelkezik, azaz szabályoztott, bevizsgált termék. Nem kamu, mint az interneten rendelhető táplálékkiegészítők 99,99%-a, amiknek nincs OGYI száma.
2012. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem 15-20 éve vannak panaszaim és eleinte mindig gondolkodás nélkül felírtak nagy adag antibiotikumokat, anélkül hogy bármi is kitenyészett volna a mintáimból. Néhány évvel később már fejlődött a technika és a tudomány, ezért továbbküldtek egy STD (szexuális úton terjedő fertőzésekkel foglalkozó) szakrendelésre, ahol az ondó mintámból speciális géntechnikával kitenyésztettek minimális mennyiségű bacit. Arra kaptam gyógyszert, és javult a helyzet. Később az urológus tőzegáfonyát meg fűrészpálmát javasolt.


A tüneteim most is vissza-visszatérnek. Nagyon fontos a rendszeres nemi élet, használhatnak a táplálékkiegészítők, a sport, a rendszeres széklet, ééééés a stressz kezelése. Illetve nemrég olvastam egy amerikai oldalon, hogy a saját magunknak végzett prosztata masszázs nagyon sokat segít, mert különben nem tud igazán jól ürülni a prosztata mirigy és emiatt maradnak meg sokáig a kórokozók. Kicsit undorítónak hangzik, de keress rá: "prostate self-drainage"

2012. dec. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!