Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyit "illik" fizetni az...

Mennyit "illik" fizetni az orvosnak a műtétért?

Figyelt kérdés

Fitymaszűkületem van és jövőhéten műtenek.

Életem során csak egy műtétem volt az is egy évvel ezelőtt és akkor nem fizettem az orvosnak és nagyon ellenszenves volt, érződött rajta,hogy örülne egy kis pénznek...aztán már csak azért sem fizettem neki mert szemét volt...olyan apróságokat nem mondott el,hogy mitől gyógyulhat gyorsabban a vágás meg hasonló kis csekélységeket nem közölt, egy másik orvos viszont volt kedves ezeket elmondani csak így tudtam meg (ez egyébként nem férfi probléma volt)most szeretném elkerülni ezt a helyzetet.Mennyit fizessek neki?10 ezer?


Tudom,hogy a törvény szerint nem kell fizetni,de itt mit sem ér a törvény.Van aki fizetett az orvosának?



2012. nov. 3. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Fül-orr gégészeti műtétem volt. A dokival maximálisan meg voltam elégedve,de egy fillért nem fogadott el.

A nővéreknek adtam 2-2e forintot,akik a műtét napján és a köv nap segítettek,egy kivételével maximálisan aranyosak, segítőkészek voltak.

2012. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos rossz tapasztalatom van csak, bár örülnék ha nem fogadná el a pénzt, mert nem állok olyan jól, de mindenféleképpen szeretném elkerülni azt ,hogy megismétlődjön az egy évvel ezelőtti.
2012. nov. 3. 15:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Az orvosnak előre sohasem fizetünk.Ezt egy orvos mondta nekem .De célozni lehet rá,hogy nem leszek hálatlan .

ebből érthet más .ha előre adok ,lehet hogy rosszabbul járok ,mert kevesli az összeget.Utólag meg már teljesen mindegy .Az elmúlt 10 évbe 3 x voltam kórházban ,ebből 2 műtétes volt,nem is egyszerű .egy vasat sem adtam.

2. alakalommal 1 hónap múlva vissza mentem controllra .Akkor vittem a doktornőnek ,aki műtött,egy csodálatos virág csokrot.Mikor átadtam mondtam ,sajnos a borítékot az anyagi helyzetem nem engedi .A doktornő a következőt mondat,Virágcsokrot még senkitől sem kapott,de ennek jobban örül mint a borítéknak .Amíg ott tartózkodtam sorba vitte az orvosi szobákba megmutatni .De nem ő volt az egyetlen doktornő,akit virággal "'vettem"le a lábáról.

Igazából a nővérek illik jutalmazni,aki mellettünk van és

segít ha kell .Egy ismerős fiú volt nemrég ilyen műtéten .

A szülők elváltak ,de mindkettőjük ott volt a műtét napján .Az anya 2000 ft adott,az apa meg egy üveg márkás

bort . Az orvosoknak kötelező jól eljárni,ök felelnek

az utólagos dolgokért is . Ezt a műtétet ambuláns kezelésen is elvégzik

2012. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kapnak érte fizetést, igaz nem sokat, de kapnak. Mi a nagymamámnál és nagypapánál fizettünk a kórházban az orvosoknak, de állítólag nem nagyon volt változás.
2012. nov. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hali!


Előszöris...

SEMENNYIT NE FIZESS!


A hálapénz intézménye éppen ezért tud még létezni, mert az orvosokat így megkülönböztetett bánásmódra szoktatja a köznép, ez pedig sérti az egyenlő minőségű és szintű ellátás, ill. szolgáltatás alapelvét. Így könnyen előfordul6, hogy másokat nagyobb vszséggel még rosszabb színvonalú ellátásban fognak részesíteni.

Főleg akkor nem fizetnék egy fikarsznyit sem, ha az orvos nem a páciense (a te) érdekét (érdekedet) vette figyelembe, amikor azt a fajta műtétet ajánlotta, hanem a sajátját.


De ha már itt tartunk,...

_ Hány éves vagy?

_ Mikor műtenek?

_ HOGYAN műtenek? Mit csinálnak a fütykösöddel?

_ Te is ezt szeretnéd, amit az orvosod javasolt?

____ Te döntöttél így vagy ő?

____ És kinek a javaslatára? (Az övére vagy a tiedére?)


Üdv: EE

2012. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

>... Még annyit.

NEM ILLEM KÉRDÉSE a hálapénz adása, HANEM HOZZÁÁLLÁSÉ!

Vagy esetleg megcsinálja rosszul a brét, és te a zsebébe tömöd a hálapénzt, egy akármilyen munkára??? :-o


EE

2012. nov. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!