Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi lehet ez? Tegnap kisfiam...

Mi lehet ez? Tegnap kisfiam szólt pisilés után, hogy milyen nagy a heréje, de csak a jobb oldali, olyan volt, mintha folyadék lenne benne, picit fájlalta is.

Figyelt kérdés

De később semmi változás nem látszott rajta, tehát nem volt nagyobb, visszament normál nagyságra. Ma reggel ugyanez történt szintén pisilés után.5 éves még csak.

Mitől lehet ez?

Akinek van tapasztalata, segítsen. Köszönöm



#kisgyerek #vizelet #here #nagyobb here
2013. febr. 25. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért nem viszed el dokihoz?
2013. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem hererákom volt, de ez nem tűnik annak. Az nem lesz kisebb, ha nagyobb lett. Talán gyulladás. Herevízsérv sem lesz kisebb-nagyobb. Vidd el orvoshoz mielőbb ne itt kérdezgess.
2013. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Természetesen elviszem orvoshoz.
2013. febr. 25. 10:59
 4/13 anonim ***** válasza:

Talán lágyéksérv. Előfordul fiataloknál is, és spontán visszahúzódhat, majd hasprés miatt (pisilés,köhögés stb..) újra előjön.


Ha ténylegesen ez a helyzet, akkor egy kisműtéttel megoldják a dolgot.

2013. febr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kértem is időpontot, szerdára kaptunk.
2013. febr. 25. 11:28
 6/13 anonim ***** válasza:

A heréje lenne nagyobb,vagy a zacsija.A 2 nem ugyan az.

Ha a zacsija ,az lehet lágyék sérv is .A bél lecsúszik és

vissza is húzódik.Ez a jobbik eset,mert kicsi a hasfalon a repedés .A műtéti eljárás semmivel sem kisebb,mint egy felnőttnél.Mitől lenne kisebb ? Kérdezem a válaszolótól Mihez viszonyítja ezt ?

A herék burkaiban meg valóban folyadék van.Ez védi a kisebb ütődésektől.De ez a folyadék nem mozog ki-be.

Nagyon jól teszi anyuka ,hogy sürgősen orvoshoz viszi .

2013. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Képről nagyon hasonlít a herevízsérvre, a hydrocele-re.
2013. febr. 25. 13:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha herevízsérv van akkor kérjétek ki a doki tanácsát feltétlen amugy én is erre gondolok!


Nekem 7 éves korom óta van amugy most 26 vagyok. :)

Nem minden esetben fontos műteni tehát inkább vidd el akár 2-3 dokihoz is mert egy mérés nem mérés és értelmetlen egy 5 éves kisgyereket műteni ha nem életbe vágóan fontos a doki véleményét mindenféle képen kérjétek ki! :)


De ha lehet akkor menjetek 2-3 dokihoz mert mostanában ugy vettem észre a dolgot hogy műteni akarnak mindenkit felesleges dolgokkal.


Bocsi hogy így beszoltam csak gondoltam hogy ezt megosztom veletek! :)

2013. febr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A 6-os válaszolónak:


Kisműtét olyan értelemben, hogy kis vágással történik, rövid idejű altatással, és a kórházi benntartózkodás is rövid (lehet elég csak egy éjszakát benn maradni a műtét után), illetve a műtéti kockázatok is alacsonyak. De kisműtét egy bypass műtéthez vagy agyműtéthez képest is (Sőt, szerintem még egy tonsillectomiához képest is az).


De miből gondolta Ön, hogy a felnőttek műtétéhez viszonyítom? nem is írtam a felnőttekről semmit.

2013. febr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Onnan gondolta, hogy retardált kissé a válasza alapján.
2013. febr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!