Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Relatív fitymaszűkület esetén...

Relatív fitymaszűkület esetén mi a teendő? Normál állapotban tudom húzogatni a bőrt viszont merevedéskor nehezen húzom hátra és eléggé szorító érzést érzek.

Figyelt kérdés
Sokat olvastam ezzel kapcsolatban, hogy fitymát teljesen vagy részleges eltávolítani miért jó és miért nem. De egyáltalán van rá más megoldás? Sokan írták, hogy teljes eltávolítást nehogy merjem engedni a dokinak. Kinek mi a véleménye?

2013. márc. 12. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

A fitymaszűkületnek (akár relatív, akár valóságos) a megoldása a körülmetélés. A körülmetélés akkor jó, ha a teljes fityma eltávolításra kerül.


A legjobb, ha elmész a legközelebbi Urológia szakrendelésre, nem kell beutaló! Megvizsgálnak, és megmondják, hogy mit kell tenned.


Nemsokára fog írni egy elmebeteg "fitymarajongó" akinek elcseszték a farkát a "csonkítással", mert körülmetélték gyerekkorában, és ezt a mai napig nem tudta feldolgozni.


Kezeld megfelelően!

2013. márc. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

No nem én vagyok az elmebeteg fityma rajongó,nekem nem volt ilyen műtétem ,meg már nem is lesz . Lehet hogy csak

megoldásról tudsz,(1)de hála az orvostudománynak ,hogy már más megoldások is léteznek .Persze elszúrni mindent el lehet .Egy jó doki nem csak a testi megoldást látja maga

előtt,hanem igyekszik a legkisebb lelki törést is okozni.

Szerencsére ilyenek is vannak .

2013. márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz?
2013. márc. 13. 18:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Látom kedvenc barátnénk megint jön a reklámmal meg a riogatással...


Szóval:


Van a körülmetélés, ami azt jelenti, hogy a fitymát levágják. Lehet „részleges” meg „teljes”, vagyis laza ill. feszes. Feszes KM-re általában nincs szükség, csak nagyon súlyos, heges esetekben, amikor a bőr teljes eltávolításával érhető csak el a kívánt eredmény. Ugyanakkor egy csomó orvos ezt preferálja, mert pl. nem ismer más módszert vagy leszarja az egészet.


Alapvetően ha valamivel baj van, akkor bőven elegendő csak a rossz részt eltávolítani.


Ugyanakkor vannak egyéb megoldások is: lehet fitymaplasztikához folyamodni, vagy egy egyszerű bemetszéssel javítani a szűkületen. Ezeknek az előnye a sokkal kisebb seb (ezzel a gyorsabb felépülés és a kisebb heg) valamint az, hogy a fitymád megmarad, így a makkod nem marad fedetlenül.


Általában, ha a szűkület csak annyiról szól, hogy szimplán szűk a nyílás, nincs kóros elváltozás, akkor a fityma – mint minden bőr – nyújtható, manuálisan edzhető. Érdemes előbb ezzel megpróbálkozni, aztán ha nem jársz sikerrel – márpedig ha rendszeresen csinálja az ember és odafigyeléssel akkor általában sikerrel is jár – a drasztikusabb beavatkozásokhoz folyamodni.

2013. márc. 15. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Az első válaszoló teljesen elmebeteg...nem érdemes adni a véleményére.


Relatív fitymaszűkület esetén egyáltalán nem szükséges a teljes fitymát eltávolítani. Nekem 5 hete volt részleges körülmetélésem hozzád hasonlóan relatív fitymaszűkülettel, bár nekem azért sokkal súlyosabb volt a helyzet, mert merev állapotban is teljesen befedte a makkot és még túl is nyúlt rajta. Most már teljesen oké minden. A makkot kb. 50-60%-ban fedi a fityma.

Privátban leírhatom a részleteket ha érdekel.

2013. márc. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Relatív fitymaszűkület esetén az alább topikban találsz olyan alternatívákat, amelyek megoldhatják a problémádat, akár metélés nélkül is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..

2013. márc. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. márc. 18. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!