Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gombás fertőzés a férfiaknál...

Gombás fertőzés a férfiaknál hogyan írható ki?

Figyelt kérdés

Újból kiújúlt a gombás fertőzésem a péniszemen. 2 hete külsőleg Canesten krémmel kenem. Az utóbbi napokban viszont nagyon csúnyán visszapirosodott a makk és a fityma belső területe. Arra rájöttem, h attól van, belülről visszafertőzi az ondó. Hiába mosom meg rögtön ejakuláció után.

Mit tudnék tenni? Rengeteg orvosnál voltam már, de mind kivétel nélkül vmilyen külső kenőcsöt ír fel,ill. ecsetelőt.


2013. márc. 21. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha van partnered, kérd meg, hogy nőgyógyásszal irasson fel olyan tablettát, amelyet mindketten beszedtek, így elkerülhető az oda-vissza fertőzés is.
2013. márc. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs partnerem.
2013. márc. 21. 08:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van tabletta is, amit nők és férfiak egyaránt szájon át szedhetnek. Amikor nekem volt gombás fertőzésem, akkor a nőgyógyász írt fel a férjemnek is tablettát, amit ő is szájon át bevett.

Viszont azt tudni kell, hogy vannak olyan gyógyszerek, amik csak az ivarszervekben fejtik ki a gombaölő hatásukat és vannak olyanok, amik a húgyutakban is.

Aztán nem csak candida gomba létezik, hanem számos más gombafaj is, illetve nem csak gombás, hanem bakteriális vagy más fajta kórokozó is okozhat fertőzést. A Canesten kenőcs pedig csak a candida gomba ellen jó.

De az is lehet, hogy az egész szervezetedben túl van szaporodva a candida gomba és azért jön újra meg újra elő.

Mivel te férfi vagy, így nálad teljesen más a helyzet, de ha adhatok egy tanácsot, akkor bőrgyógyászhoz kellene szerintem elmenni, mert ők is foglalkoznak egyaránt nemi tájékon lévő fertőzésekkel és talán ott hatásosabban tudnának kezelni.

És talán egy candida diétát sem ártana végigcsinálnod. Nézz utána a neten, hogy milyen ételeket kell kerülnöd, hogy csökkenjen a candida fertőzés a szervezetedben, már ha erről van szó.

Szóval én mindenképpen további vizsgálatokra mennék a helyedben. Ha van egy kis anyagi kereted, akkor lehet jobb, ha magán úton mész, mert ott sokkal alaposabbak szoktak lenni.

2013. márc. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Magam részéről a canesten oldatot jobbnak tartom.

Az ondótól legfeljebb bakteriális fertőzésed lehet.

Ezt nagyon könnyen ki lehet zárni.Az ejakuláció módjáról nem irtál .Ha ez masztis ,akkor nem kell még egy cseppnek sem ráfolyni .Ha sexnél van és gumival,akkor a gumiba

belsőleg felvitt sperma ölő anyag is okozhatja .Arra viszont nem gombaölő kellene.Bepanhen,Neogranormom

2013. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, az ejakuláció módja masztis :)

Azért is furcsa, mert mióta kenegetem, azóta nagyon erősen kijön (de csak maszti után, ami kb. másnapra 2szeri kenéssel elmúlik)

2013. márc. 21. 09:59
 6/8 anonim válasza:
Ha candida gombád van, akkor az el lehet szaporodva a beleidben is, mivel ezek a gombák ott élnek. Akkor pedig valószínűleg nem elég egy kenőcs, hanem vissza kell fognod a szénhidrát és a finomított liszt bevitelt. Egyél sok zöldséget, lúgosíts. előtte én elmennék vérvételre candida-ellenőrzés miatt.
2013. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tamás14726 válasza:
ugyanez a problémám ami nekedis volt! leírnád neked mi segített ?
2016. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem is hasonló gondom van már hónapok óta. STD tesztek negatívak lettek. Húgycsőben klebsiella bacit találtak. Minden Orvos (3+) azt mondta h a 4 antibiotikum kúra miatt gombásodott el a bőröm, viszont ez nem teljesen igaz, mert a húgycsőnyílásom alatt vörös folttal kezdődött az egész, ami után voltak már urológiai panaszaim is. Most azt mondják h ennyi antibiotikum után nincs olyan h az a baktérium megmaradjon viszont a bőröm a kész katasztrófa néha. Ugyan arra a következtetésre jutottam mint OP, hogy a sperma vagy a prosztata váladék fertőz. Viszont már nincsenek olyan fájdalmaim de cserébe a bőröm nem javult.


Hexamindin-t néztem ami jó a klebsiellara de csak az ImaDuoban van és benne van a tájékoztatóban h nem szabad a makkra kenni. Egyébként meg ugyan az a hatóanyaga még mint a Canestennek.


A börgyógyász azt mondta amikor már gyógyuló félben volt, hogy ne kezeljem már semmivel, meg fog gyógyulni. Erre pár nappal később egyben lehámlott a bőröm. Fogalmam sincs mit csináljak már. Mindenhol voltam szinte, mindent kipróbáltam de semmi gyógyulás.

2019. szept. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!