Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkület, mit tehetnék?

Fitymaszűkület, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, a napokban kezdett nagyon zavarni a dolog.. Tudom, hogy sok ilyen jellegű kérdés van itt, GYIK-en is, de szerintem ez a probléma mindenkinél kicsit más, ezért leírom a sajátom. Amúgy nem tudom, hogy ez mennyire gyakori probléma férfiak körében, de az is érdekelne, mert rendkívül zavar, hogy pont én vagyok ez a szerencsétlen a nem tudom, hány férfiból.

Szóval kicsit aggódom. Azt hiszem, nem csak részleges a szűkület, mert lankadt állapotban sem húzható vissza teljes mértékben a makkról a bőr (bár azért sokkal jobban, mint merev állapotban). Nyilván el fogok menni a közeljövőben orvoshoz, de kicsit attól is tartok, amit mondani fog, mert félek a műtétektől. A körülmetélésről 90%-ban tényleg csak rosszat lehet olvasni, azt kerülni szeretném. Ez esetben létezik más, hatásos megoldás?

Na meg akármiről lenne szó, nem tudom pontosan, ez mivel jár. Nagyon kellemetlen utána? Mennyi ideig nem tudok majd szexelni a műtét után (ami nem TKM lenne)? És még annyi, hogy fitymaszűkülettel tényleg nagyon rossz a szex? Mert tervben van egy pár héten belül, és legalább egy alkalommal biztos meg fog történni így is.



2013. márc. 23. 12:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2013. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

A tkm-ről jókat is olvashatsz, van pár üzletember, akik gátlástalanul nyomulnak itt és minden jót elmondanak, a rosszakat meg elhallgatják.


Egy a lényeg: bármi van, kerüld a teljes körülmetélést. SOk más módszer van, ha nem SZTK-hentesekre bízod magad, akkor meg fogják tudni oldani tisztességesen, civilizáltan. Anélkül, hogy még a füledet is levágnák.

2013. márc. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%

Igencsak hasznos tanácsokat olvashatsz az alábbi oldalon is, fogadd meg!:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__4..

2013. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy részleges körülmetélés is megoldaná a problémádat. Menj el több orvoshoz is és mérlegeld a lehetőségeket, ne menj bele olyanba ami szerinte nem jó. Ha tegyük fel RKM-et csináltatsz akkor kb. 3-4 hét a gyógyulás (terjednek ilyen legendák, hogy az RKM után lassabb a gyógyulás ami szerintem eléggé sántít, legalábbis nekem 2 hónapja volt és 3-4 héttel (ekkor már szabad a szex) a műtét után már tökéletes volt). A műtétet követő pár nap valóban kellemetlen, főleg az éjszakai merevedés miatt.

Fitymaszűkülettel nagyon veszélyes lehet a szex mert a fityma berepedhet, de akár a makk mögé is csúszhat és mivel elég szűk elszoríthatja a vérkeringést a makkban (ez ambuláns eset, nagyon hamar orvoshoz kell fordulni). Szerintem a te esetedben az első eset valószínűbb, de ez is igen-igen fájdalmas lehet.

2013. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%

Nos, rengeteg ember van a világon, aki valamilyen fokú fitymaszűkülettel vígan szexel, szóval a f.sz. nem garancia arra, hogy rossz lesz dugni. Van akinek fáj, van akinek nem. Azt sem hiszem, hogy olyan nagyon könnyen reped az a fityma és hogy olyan nagyon gyakran megtörténne. Csinálod óvatosan, gumival oszt' jól van.


Igen, a f.sz.-ek nagy részét meg lehet oldani KM nélkül is. Lehet tágítani a fitymát, kézzel vagy valami segédeszközzel, és lehet plasztikázni/bemetszeni, amikor kicsit átszabják, hogy szélesebb legyen a szűk résznél.


Az is lehet, hogy a szűkület mellett még rövid a fitymaféked is. Ha ez lenne a helyzet, megpróbálhatod ezt is tréningezni (nagyon kicsit nyúlik csak, de egy-két mm bőven elég nagy változás már amúgy is), vagy ha nem megy, elég csak a féket műttetni.

2013. márc. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Igazából nemrég jöttem rá, hogy lankadt állapotban semmi baj vele, teljesen működik. A probléma csak mereven okoz gondot.. :/
2013. márc. 27. 14:35
 7/17 A kérdező kommentje:
És ahogy látom, a rövid fitymafék is okozhatja a gondom. Szóval ennek valamivel jobban örülnék. De azért a fürdéses "kezelést" alkalmazom naponta :)
2013. márc. 27. 14:54
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Úgy tudom, a fürdéses kezelés nem jó a rövid fitymafékre...
2013. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 workoutbro válasza:
56%
Lehet szexelni,de igen egyéntől függ,nekem is hasonló problémám van de már a műtétre készülök...saját élményem a így a szexről hogy működik ha kellően nedves a bréd mielött be teszed a legszentebb szentségbe,anélkül elég kellemetlen hidd el...nem is inkább fájdalmas hanem egy erős feszítő érzés amitől ösztönösen megrémülsz.Orvosomat is kérdeztem mivan ha esetleg aktus közben el szakad,válasza: "az nem szakad el,de ha mégis,az a legjobb mert megoldódik magától a problémád" de azért ezt ne próbáld ki:)
2013. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
előző: mivel próbálkoztál eddig?
2013. ápr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!