Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Katéterezés férfiaknak mennyir...

Katéterezés férfiaknak mennyire sz@r érzés?

Figyelt kérdés

2013. jún. 17. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Amikor befele dugja,az nem annyira.

De amikor kifele húzzák,az kegyetlen.

2013. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mekkora a fájdalomküszöböd.
2013. jún. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Fasza :S

Legalább csak pár pillanat? Valamiféle érzéstelenítés, bódítás nincs? A síkostó mennyire hat?

2013. jún. 17. 15:51
 4/11 anonim ***** válasza:

Pár pillanat csak,az mintha kést huznának ki.Utána már csak kellemetlen.

Sikositót nem fognak engedni,hisz igy is nagy a fertőzésveszély (ha kiszedték és vizsket,szur napokkal később,akkor menj dokihoz,szólj,mert baj lehet,időben kezelve pár szem gyógyszer csak)

2013. jún. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De ha csak egy CT erejéig kell bent lennie, akkor sem lehet síkosító? Mert gondolom az táptalaj lehet, ezért mondod a fertőzésveszélyt, de ha csak párszor tíz percet van bent?
2013. jún. 17. 16:32
 6/11 anonim ***** válasza:
ct-hez minek kateter?
2013. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Veseműködést fognak vizsgálni, úgy, hogy folyamatosan itatnak, és közben ürítenem is kell. Ehhez-nem biztos- de lehet, hogy kell majd katéter, de én lennék a legboldogabb, ha maradhatnánk majd a kacsás megoldásnál.
2013. jún. 17. 21:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem befele nem fajt kifelé annyit mondott a nover hogy akkir most nagyot sóhajt! Haaaaaahh ahogy vettem a levegőt ki is huzta. Kellemetlen volt kifele de nem fajt.

Bedugaskor a hugycsobe nyomitt sikositot de sztem az mindig kell. Egyaltalan nem volt veszes ahhoz képest amilyen gondot megoldott.

2013. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
igen, lidokainos sikosítót felhelyezéskor mindíg használnak
2013. júl. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nah tegnapelőtt egy kicsit röviden írtam le telefonról.


Nekem így zajlott:

A nővérke odakészített minden eszközt egy tálcán. Valami spriccnis akármivel lefertőtlenítette az ágyék környéki részeket, majd a fitymát visszahúzta és ott is fertőtlenítette+letörölte. Előkészítette a katétert, a végét fertőtlenítette majd bekente kis síkosítóval. A maradék síkosítót a húgycsövembe nyomta, ez egy picit kellemetlen volt, olyan érzés mintha hirtelen sok pisi tódult volna oda. Utána beillesztette a katétert a húgycsőbe, és betolta egy picit. Majd kérte, hogy sóhajtsak. Sóóóhajt, közben ő dugta. Megint sóhajt-dug. Ezt vagy 4x-5x. Nem fájt. Utána nem ment tovább. Megállt, rácsatlakoztatta a katéteres zacskót, majd megint kérte, hogy sóhajt. Akkor ahogy levegőt vettem kis pattanást éreztem, akkor átjutott a záróizmon, és ár jött is a Niagara :D Utána egy fecskendővel levegővel vagy valami folyadékkal feltöltötte azt a kis ballont a katéter végén, majd visszahúzta koppanásig. Az kellemetlen volt egy icipicit. Utána kész is volt, elrendezte, hogy ne törjön meg, meg egy kis kék akasztón felakasztotta a zsákot.


Kifelé annyi volt, hogy az eléggé telt zsákot kivette, kiengedte a levegőt/folyadékot a ballonból, majd megfogta a végét, és rámnézett: most kihúzzuk, egy nagy sóhajtás oké? *Sóóóhajt* és közben éreztem, hogy csúszik ki. Nem volt fájdalmas ez sem, csak kicsit kellemetlen, de mondjuk a síkosító beadása kellemetlenebb volt.


Összességében én amennyire "féltem" tőle olyan jó érzés volt. Tudom furán hangzik, de katétert általában nem jó dolgukban adnak, hanem mert nem tud az ember pisilni nekem is így volt. Nagyon megkönnyebbítő érzés volt amikor végre leürült az a sok pisi ahhoz képest szinte semmi nem volt a katéter feldugása. Ha ezt tudtam volna akkor inkább magam kérem korábban, mert megelőzhettem volna egy komolyabb egyre növekvő fájdalmat. (Ahogy telt meg a hólyagom és nyomta a friss műtéti sebemet...)

2013. júl. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!