Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha a szám fölött (bajusz...

Ha a szám fölött (bajusz részen) borotválkozom, akkor mindig kipirosodik a bőr és begyullad! Milyen megoldást tudtok rá?

Figyelt kérdés
A borotvám elég jó, éles és jó minőségű! Mindig bekenem Nivea-val, mert száraz is a bőröm! 2-3 naponta borotválkozom, főleg a szám fölött, mert ott nem áll jól nekem a borosta! Sokszor fáj is, éget és érzem, h nagyon száraz és be van gyulladva! És egyben nem valami szép látvány, néha szoktam rá rakni folyékony alapozót(nem félreérteni!), mert nagyon kipirosodik és elég feltűnő!
2009. okt. 29. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha eldobható borotvát használsz azt csak 2-3-szor használd! Vegyél kamilás krémet csökkenti a gyulladást! Nekem legalábbis bevált.
2009. okt. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én már hosszú évekkel ezelőtt leszoktam például az arcszeszről.

Még a Nivea balzsamot sem szeretem, nem is szerettem.

A lényeg, hogy borotválkozás után azonnal hidratáló krémet tégy rá, de ne olyant ami tele van illatanyaggal, hanem egy egyszerű Baba testápolót érzékeny bőrűeknek.

Jah és egy jó tanács.

Egyszer próbáld ki annyit meg ér.

Csak és kizárólag hideg vizet használj borotválkozáshoz.

A pengét hideggel öblítsd, majd mikor végeztél csapvízzel ( hideggel )ha nem bírod a hideget akkor ne mosd, hanem, csak paskold az arcodat.

A pólusokat összehúzza a hideg.

Sokkal frissebb a bőr, mint a meleg víztől.

És minden egyes borotválkozásnál, friss törülközőt használj a szárazra törlésnél, és ne dörzsöld a bőrt, hanem szintén csak paskold a törülközővel, amíg száraz nem lesz.

Hát remélem segítettem.

2009. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kösz az eddigi válaszokat!

Bírom a hideg vizet, ki fogom próbálni a tanácsaitokat! Köszönöm!

2009. okt. 29. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!