Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületem van, mit...

Fitymaszűkületem van, mit tegyek? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

1 hete voltunk dokinál, mert épp fürdés közben mostam a péniszem, hátrahúztam a bőrt, elvileg túlcsúszott, és nem jött vissza... feldagadt a körülötte a bőr, 2 napra rá elmentünk a sebészetre (hétvégén nem volt rendelés) a doki visszahúzta, és mondta hogy fitymaszűkületem van... írt fel Betadint, és adott fecskendőt, hogy naponta azzal 3x tisztítsam, és most hétvégén vissza kell menni, a doki meg mondja hogy mi van, de nem tudom hogy mi lesz, mert REMÉLEM hogy minden rendben, a doki felhúzza a bőrt, megnézi, és mondja mi lesz, nagyon félek... mert lehet azt mondja, hogy jó, nincsen semmi, lehet hogy ír fel valami krémet, de lehet hogy mennem kell a kórházba és körülmetélnek... nagyon félek hogy mi lesz... tapasztalatokat tudnátok leírni ? vagy hogy mire számítsak ?


12/F



2013. szept. 19. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Inkább privátban írok neked,mert itt sokan támadnának is válaszom miatt.Ennek ellenére örülök ,hogy eddig mindig én voltam a nyerő,illetve a fiúk .
2013. szept. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

OFF ---

Szerintem értelmes ember nem támadja le a másikat, ha az olyan dolgot ír, amivel segíteni tud. De ez az pojácáskodás, amit pl. most is itt művelsz, #1-es, ettől hányni lehet már lassan. Így nem is csoda, ha támadnak, főleg úgy, hogy sem magadat, sem szavadat nem vállalod itt, az pedig felettébb gyanússá teszi a viselkedésedet, hogy te zargatod a kérdezőket, és nem ők keresnek téged! A pedofilok és a hátsó szándékú emberek szoktak jórészt ilyet csinálni!


Ha csodálkozol, miért támadnak egyesek, akkor talán benned van a hiba, ha a kritikát nem beszólás formájában kapod, és talán nem ártana elgondolkodnod ezen!

--- ON


@Kérdező! Inkább te keress meg privátban olyasvalakit, akiben azt érzed, megbíznál, minthogy téged árasszanak el "privát jótanácsaikkal" mindenféle fura személyek, akik azzal nyilvánosan nem vállalják azt, amit írnak, közben meg azzal hetyegnek mások előtt, hogy ők itt a nagymenők!

2013. szept. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
1 ne félj, nincs értelme, ha azt mondja, h kell a műtét akkor kell, nekem 3 hete volt a műtétem, és bele tellett 2 hétbe, mire feldolgoztam, h végül is mi történt (20/f) 2 félni nincs mitől a te korodban altatnak 3 pedig ne hidd azt, h rossz dolog, én is eleinte azt hittem, de aztán beigazolódtak, azok a hiedelmek, amik az egésszel járnak
2013. szept. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

MÉg nagyon fiatal vagy,először is ne félj,várd meg mit mond a doki és azonnal ne döntsetek hogy mi is legyen veled,hogyan is tovább hisz annyi lehetőség van már fityma szükület kezelésére még ha műteni is kellene,ami nem is bíztos,lehet elég lesz egy kenőcs,vagy fityma plasztika,egy kis vágással lazítanak a fitymán.Gyors műtét és lehet is haza menni másnap,van hogy még aznap és lényegi különbség nem lesz a péniszed láttán.


Na akkor először is te még igen fiatal vagy,mivel a makk mögé tudod húzni a fitymád nem kell azt körülmetélni nagy eséllyel,de sok orvos körülmetélés párti tehát még ha lenne is más megoldás a szükület kezelésére erre beszélik rá az embereket(,arra hivatkozva hogy visszaszükülheta fityma,aminek igen kicsi az esélye,és erről szintén nem beszélnek,tehát ezt ne vedd be),ennek ne döljetek be azonnal,hanem ha ezt mondaná akkor kérdezzetek rá,hogy meg tudnák a fitymád menteni más módszerrel,mert szeretnétek azt megtartani.


Van fityma plasztika amikor csak egy vágással lazítanak a fitymádon,mint már írtam,tehát az megmarad gyorsabban gyógyul mint a metélés,hisz olyankor levágják a makkod fedő bőrt ami akár 4-6 hét alatt gyógyul meg teljesen,a változás is lényeges és amit az első író írhatot azt ne vedd be.


Az első hozzászóló valószínűleg körülmetélés híve,azt párolja akár szükséges,akár szükségtelen a művelet és van a szükület kezelésére más mód.Na neki ne hiddjél,mert olyan szövegekkel jönnek a csajoknak ez hogy tetszik,meg nagyobb lesz a pénisz,meg jobb lesz majd a sex stb.Ez nem igaz,hazánkban és már európai országokban sem divat a metélés,igen kicsi ennek az aránya,sőt ahol ez megszokott volt még ott is csökken ennek száma,haznánkba kevés az az ember,nő aki metélt péniszt látott volna,tehát már csak ezért sem igazak ezek a kijeneltések,iskolákban,más közös zuhanyzókban megbámulhatják az embert ha körül van metélve,beszólógathatnak,és nem is tetszik sokaknak,a sex nem lesz jobb,ez is hazugság,ahogy az hogy nagyobb lenne a pénisz ettől.Tehát ezek a meggyőző érvek hazugságok.


De most nyugodj meg,elmentek dokihoz,meghallgajáktok mit mond és kérjetek gondolkodási időt már ha műtétre lenne szükség,ami nem is bíztos.Nagyon nézzetek körül mert egy életre szóló döntés lehet amit majd tesztek.

2013. szept. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Majd írd le mi volt a dokinál.Remélem semmi gond,hisz annyira fiatal vagy hogy nem is bíztos hogy kell a műtét.
2013. szept. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hali!


˙

Előszöris nyugodj meg és FEL A FEJJEL!! Próbálunk segíteni. :-)


"1 hete voltunk dokinál, mert épp fürdés közben mostam a péniszem, hátrahúztam a bőrt, elvileg túlcsúszott, és nem jött vissza... feldagadt a körülötte a bőr, 2 napra rá elmentünk a sebészetre (hétvégén nem volt rendelés) a doki visszahúzta, és mondta hogy fitymaszűkületem van..."

_ Ez eddig parafimózisnak hangzik. Nem vmi ilyesmi volt véletlenül?

>> [link]

>> [link]

>> [link]

>> [link]

...mert ha igen, akkor EZ PARAFIMÓZIS.


A PARAFIMÓZISRÓL (...avagy a makk alatt/mögött ragadt, a már meglévő fitymaszűkületed miatt felduzzadó fitymáról...) BŐVEBBEN itt írok:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__2..


HÉTVÉGÉN NEM A RENDELÉSRE, HANEM A SÜRGŐSSÉGIRE .K.E.L.L. MENNI, ÉS NEM VÁRNI 2 NAPOT, VAGY MÍG LERO6 A FÜTYID! EZ AZONNALI BEAVATKOZÁST IGÉNYLŐ ESET!!!!! :-o


˙

"most hétvégén vissza kell menni, a doki meg mondja hogy mi van, de nem tudom hogy mi lesz, mert REMÉLEM hogy minden rendben, a doki felhúzza a bőrt, megnézi, és mondja mi lesz, nagyon félek... mert lehet azt mondja, hogy jó, nincsen semmi, lehet hogy ír fel valami krémet, de lehet hogy mennem kell a kórházba és körülmetélnek... nagyon félek hogy mi lesz..."

_ Egyelőre ne félj! A félelem eddig mindent inkább csak elrontott, nem pedig rendbehozott, ez jobb, ha megjegyzed! Ilyenkor végy nagy levegőket, és próbálj megnyugodni. Arra ne számíts holnap, hogy a doki azt fogja mondani, h. minden rendben, ezt fogadd el, hisz feldagadt a fitymád, és ez nem jó jel. Nagy vszséggel valamilyen KM-et (= KörülMetélést) fog javasolni erre, ez ne érjen váratlanul, számíts rá! :-o


DE! :-o


VOLT MÁR, AKI VÁRT PÁR ÉVET ÉS FELJAVULT NEKI A SZŰKÜLETE ANNYIRA, hogy elkerül7te a TKM-et (= Teljes KM), igaz, ez más serdülés utáni állapot volt. Azonban te 12 éves lévén talán még csak most kezdesz serdülni, ergo nem tudni, hol tartasz még a fejlődésben, mert ez sem elhanyagol6ó szempont, igaz, ez a dokik zömét nem érdekli.


˙

Látatlanban nem adnék tanácsot, mit csináljatok és mit ne, de nem vagy köteles most belemenni körülmetélésbe kötelező jelleggel! Volt már példa azonban arra is, hogy évekkel később romlott, vagy éppen ellenkezőleg...: JAVULT vmit a fityma állapota azzal, hogy kivárt a srác a műtéttel.

Ha vmelyik szülőddel jobb, bizalmasabb a kapcsolatod, beszélj vele erről az egészről, és ha nem szeretnél most még műtétet, akkor mondd ezt el neki! Ha a dokitól kérdeznél, eszedbe jut vmi kérdés, akkor azt OTT ÉS AKKOR ÍRD FEL EGY A/4-ES PAPÍRLAPRA, AMIKOR AZ AZ ESZEDBE JUT, különben a nagy izgalomban és félelmedben el fogod felejteni, az meg nagyobb gáz ill. sokkal kellemetlenebb a számodra, mintha felírnád magadnak, csak mert nem tudsz megjegyezni (azaz,..."puskázol")!


Üdv: EE

2013. szept. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
[link] ilyen volt. PONTOSAN ilyen... és oké, legközelebb, ha szar lesz, akkor megyek a sürgősségire
2013. szept. 22. 18:57
 8/10 A kérdező kommentje:
miután a doki megcsinálta, olyan volt mint az utolsó kép, utolsó képkockáján. uhh... de ronda volt, olyan volt mint egy lufi... :<
2013. szept. 22. 18:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Oksa.

Ma mi volt a dokinál?


Üdv: EE

2013. szept. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hétfőn megyünk a dokihoz, bocs, csak nekem akkor mikor a kérdést kiírtam, úgy mondta anyum, hogy hétvégén megyünk. de holnap délután már el dogom tudni mondani mi volt... szerencsétlenségemre... :/
2013. szept. 22. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!