Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az miért van, hogy ha 6 órát...

Az miért van, hogy ha 6 órát alszolm, akkor kipihentebb vagyok, mint mikor 7-et?

Figyelt kérdés

Minden reggel 6-kor kelek, és megfigyeltem hogy kevésbé vagyok életképtelen, amikor éjfélkor fekszem le, mint mikor 11-kor fekszem. Ez mitől lehet?

17/F



2013. szept. 28. 06:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert az alvás egy ciklusa kb 1,5 óra, tehát az ezzel osztható számok az ideálisak. Ha jót akarsz magadnak, akkor viszont rendszeresen ugyanakkor fekszel és kelsz, így az agy az adott időponthoz legkzelebbi ciklus végén ébred és nem leszel fáradt, nyilván visszafeküdni nem szabad.
2013. szept. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit az első írt, az igaz, de úgy pontos, hogy az alvás ciklusa egyéni, 1,5-től 2 óráig terjed, és ki kell tapasztalnod, hogy nálad melyik van. Legegyszerűbb módszer, a 6 órát már tudod, kelj néhány napon keresztül 7 óra 30 percre, és vizsgáld, hogy álmos vagy-e vagy sem.
2013. szept. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz :))
2013. szept. 29. 22:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!