Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szemölcsök (? ) a péniszen SOS?

Szemölcsök (? ) a péniszen SOS?

Figyelt kérdés

16/F vagyok és nos... úgy tűnik ilyen problémám akadt.

Wikipédián utána néztem, a leírás alapján erre tippelnék:


Uszoda szemölcs (Mollusca Contagiosa)

"Lapos, bőrszínű, vagy fehér/átlátszó szemölcs, amely leggyakrabban csoportosan fordul elő."


Körülbelül 13 éves koromban jöhetett elő, de nem szóltam senkinek mert tudjátok ez elég... kínos... Mostanra viszont más gondolkodásmóddal rendelkezem és mindenképpen szeretnék megszabadulni tőle, mit tehetek? (orvos/bőrgyógyászat stb.)


A diszkrét és segítőkész válaszokat előre köszönöm.


2013. dec. 19. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függően, hogy hol helyezkednek el a péniszen, lehetnek Fordyce pöttyök vagy PPP (Pearly penile papules). Először ezeknek nézz utána a neten. Ha ilyenek, azok jóindulatú elváltozások, kezelést csak akkor igényelnek, ha nagyon zavarnak.
2013. dec. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt mindenképp meg kell nézetni bőrgyógyásszal .

Ha szemölcsök ,akkor nagyon feltudnak szaporodni .

Mivel itt nagyon vékony a bőr,kezelése sem egyszerű .

2013. dec. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves első köszönöm az eddigi segítségedet is, miután megnéztem néhány képet azt mondanám hogy Fordyce pöttyök lehetnek akkor. Azt "el lehet távolítani"?
2013. dec. 19. 22:38
 4/5 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék hozzátenni hogy leginkább a tövénél egy gyűrűben, a herezacskón és a pénisznek a herezacskó felé oldalán van néhány..
2013. dec. 19. 22:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!

Mindkettőt el lehet. A pénisz bőrén szoktak lenni a Fordyce-pöttyök, a makk peremén pedig a PPP.

A Fordyce-pöttyöket lézeres kezeléssel szokták eltávolítani. De ez amúgy nagyon sok fiúnak/férfinak van és nem annyira feltűnő szerintem.

A makk peremén lévő PPP eltávolítását pedig egy lézerhez hasonló elektromos eszközzel végzik.

Egyik műtét sem fájdalmas különösebben, mert érzéstelenítenek előtte.

Viszont mivel egyik sem minősül betegségnek,csak esztétikai szempontból van jelentősége, szerintem csak magánrendelésen tudnak neked ebben segíteni.

2013. dec. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!