Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 22 évesen fitymaszűkület...

22 évesen fitymaszűkület (részleges) orvosolható otthoni "nyújtó" gyakorlatokkal? Vagy már elkerülhetetlen az urológus?

Figyelt kérdés
A bőröm amúgy az egész testemen elég ilyen, fiatalos, vékony. Ha számít.

2014. jan. 20. 15:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mit kell érteni részleges alatt .
2014. jan. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Azt érti, hogy relatív fitymaszűkülete van.

A nyújtással az a baj, hogy csak nagyon enyhe esetben hatásos

A fityma ugyanis hegesedés következtében szűkül be leggyakrabban (pl gyulladástól). A szűkült részen a bőr a nyújtási kísérlet közben nem nyúlik, hanem berepedezik, majd a gyógyulást követően a szűkület újra kialakul.

Persze megpróbálhatod, de szerintem inkább nézesd meg orvossal! Ő a vizsgálatot követően meg fogja tudni mondani, hogy milyen lehetőségeid vannak.

2014. jan. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
35%
Gyerekkorban működnek csak ezek a hókuszpókusz gyakorlatok, de ott is általában műtét a vége.
2014. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

Bocs 3 as,megkérlek már homályosítsál fel,melyek azok a

"hókuszpókusz" gyakorlatok amire gondoltál.Én sem értem ,a kérdező meg még kevésbé értheti. Enyhe szűkületeknél az orvos sem egyből a szikéhez nyúl .A szorgalmas kezeket részesiti előnyben ,az ehhez adott gyógykenőccsel

2014. jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30%
Pontosan ezekről a kenőcsökről van szó, semmit sem érnek. A szteroidos krém ér valamit, de az több kárt okoz a szervezetben, mint egy 5 perces ambuláns műtét.
2014. jan. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
Egyetértek. A fitymaszűkület megoldása műtéti, sem a huzivoni, sem a "csoda babaolaj" nem oldja meg a problémát, maximum ideiglenesen segít, de aztán ismét beszűkül. Menj el orvoshoz, majd megmondja, hogy mit kell tenned. Érdemes megcsináltatni.
2014. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%

Igen, orvosok is szokták ajánlani a húzogatást, és nem csak nagyon lájtos esetben...


A korod meg nem számít annyira, mint amennyire híresztelik: attól, hogy megütöd a 18-at, még nem lesz hirtelen kőbe vésve a tested, igenis nyújtható a bőr (különben hogy a frászba nyújtanák az emberek a fülcimpájukat, meg egyes körülmetéltek a megmaradt bőrt hogy az újra fedje a makkjukat? van aki 60 évesen csinál ilyesmit...)

2014. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Akkor szokták a húzogatást ajánlani, ha elég enyhe a szűkület ahhoz, hogy szteroidos krém hatására (ami vékonyítja a bőrt) lazuljon. Ezt is inkább gyerekkorban elsősorban veleszületett szűkületnél. Ezért számít a kor.

A fitymánál a heges felület pedig nem olyan rugalmas, ezért nem is nagyon tágul.

2014. jan. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

Te feltételezed, hogy heges a bőr ott, holott ez korántsem mindig van így.


Ugyanitt (elhiszitek vagy sem) egy jó barátomnak 18 évesen ajánlott az orvos 1) nyújtogatást 2) a Contractubex kenőcsöt. A srác egyáltalán nem tudta előtte hátrahúzni, egy év múlva amikor legközelebb megkérdeztem akkor meg kutya baja volt (azt nem tudom, hogy mennyi ideig tartott egyébként az egész hadművelet).

2014. jan. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"A Contractubex különböző típusú hegek kezelésére alkalmazható a seb bezáródása után.

A Contractubex úgy fejti ki hatását, hogy elnyomja a hegszövet növekedését, és elsimítja és fellazítja a hegszövetet"

/ [link] /

Akkor most csak én feltételezem?

2014. jan. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!