Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 14 éves vagyok, fitymaszűkület...

14 éves vagyok, fitymaszűkületem van, de még nem nőtt a péniszem?

Figyelt kérdés
Nem nagyon szeretnék szólni a szüleimnek, mert ciki. Meg mostanában mindenre feláll, félek, ha az orvos hozzáér pont akkor fog. Valami segítség jól esne.
2014. jan. 28. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Mekkora,ez a szűkület.Mert sok esetben nem is nagyon próbálkoznak a fiuk hátra húzni,ha kis fájdalom éri már .

Nem fog az a dokinál fel állni,abban biztos lehetsz,inkább kisebb lesz.

2014. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem szólj a szüleidnek mert végül is az ő hibájuk mert amikor még te kicsi voltál akkor kellet volna kezelni!
2014. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát lankadt állapotban kicsit hátra tudom húzni, de látom, hogy nem jön tovább. Hát az ciki lesz ha orvosná összemegy, mert vérpéniszem van(5 cm állva 12) nem a szüleim hibája, mert én nem mostam.
2014. jan. 28. 21:15
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Az orvosnál nem fog felállni, hacsak nem erre gerjedsz :)


Nem tudom, a törvény előírja-e a dokiknak, hogy értesíteni kell a szüleidet műtét esetén, de egyébként az urológustól nem kell tartanod tényleg, ők már láttak sok ilyet, nem te leszel az első, és viszonylag gyakori probléma. Olyan, mintha a fogorvoshoz szégyelnél elmenni lyukas foggal.


Tudom, hogy nem könnyű, de gondolj arra, hogy majd túl leszel rajta. Nem is kellemetlen különösebben. Sok sikert :)

2014. jan. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4. Megnyugtattál,hogy nem én vagyok az első, de a szüleimnek mit mondjak?
2014. jan. 28. 21:30
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

"Meg mostanában mindenre feláll, félek, ha az orvos hozzáér pont akkor fog."

Kicsi rá az esély, de ha megtörténne sem hiszem, hogy arra gondolna, hogy esetleg homokos vagy (ettől nem leszel), hiszen tudja jól, 14 évesen akaratlanul is feláll, hiszen ez egy természetes életkori sajátosság. Tudom, hogy zavarna, de ne gondolj erre, nem lesz gond.

Egyébként a vizsgálaton nem feltétlenül fog hozzáérni, lehet azt mondja, hogy próbáld meg felhúzni előtte, és emeld fel, mutasd meg neki a péniszedet alul- felül- oldalt, szóval nem feltétlenül ér majd hozzá. A doki nem fog semmit gondolni, látott ilyet többet, és ezt ne parázd túl (neki ez a dolga, ezt a munkája).


"a szüleimnek mit mondjak?"

Simán elmondod, hogy fitymaszűkületed van, és elszeretnél vele menni orvoshoz. Ezt fogod mondani nekik:

"Hát lankadt állapotban kicsit hátra tudom húzni, de látom, hogy nem jön tovább. " Lehet még meg is kérnek, hogy mutasd meg, akkor fogod, és megmutatod. Látták már biztosan, hiszen ők neveltek fel. Ne félj ettől sem!


Nagyon fontos, hogy mutasd meg egy doktornak, mert ezen nagyon sok múlhat a jövőben. Ne halogasd tovább, még ma, vagy holnap közöld a szüleiddel, és még a héten egy doki lássa! Nem vicc!


Itt egy másik történet, ami egyébként plasztikázás, de ha megnézed láthatod, hogy mások is ebben a dilemmában voltak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__5..

Másik történet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__5..



Kitartás, és ne félj!

2014. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

NÉzd urologia vizsgálatra egyedül is elmehetsz,nem kell beutaló hozzá,csak telefonon kell időpontot kérni az urologustól,csak műtéti beavatkozáshoz kell szülői engedély.


urologusnál is lehet hogy magadnak kell hátrahúzni a péniszed.NÉha segíthet ha otthon meleg vízben megpróbálod a fitymád hátrahúzkodni.De jobb ha orvoshoz mész.


Azért azt majd közöljétek az orvossal hogy a körülmetélést ha lehet szeretnétek elkerüli,mert fitymaszükület kezelésére van már z plasztika és fitymaplasztika is amikor is lazítanaka fityán egy vágással,de nem távolítják el a makkod borító fitymát,ezek gyorsabban gyógyulnak,és nem lesz lényeges változás kinézetileg sem.


Apukádhoz menj oda és mond meg neki apu azt hiszem fitymaszükületem van,el kellene mennem urologushoz és ennyi.


Ha szégyenlős vagy akkor beszéld meg az apukáddal hogy vizsgálatkor forduljon el,vagy menjen ki a vizsgálóból,vagy várjon meg kinnt a váróteremben.


Sok orvos egyből meténi akar,mert az tb támogatot,de nem feltétlenül van erre szükség,tehát ha megvizsgál akkor nem feltétlenül kell egyből döntenetek sem.De jobb ha utána néztek interneten is a lehetőségeknek és közlítek ha lehetne nem szeretnétek metélnének és ennyi.


Csak menjetek minnél előbb orvoshoz vele.

2014. febr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ez a z plasztika mennyibe kerül?
2014. febr. 6. 16:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Mindegyik gyógymód ha a helyi kórházba végzed el,nem magánorvosnál ingyenes.


De z

plasztikával,fitymaplasztikával a fitymád megmenthető,csak menj el mielőbb orvoshoz ,vizsgáltatsd meg magad,hallgasd végig mit mond és utána elmondhatod hogy a fitymád szeretnéd megmenteni.Csak ne várj vele sokat,vagy valamelyik szünetbe menj dokihoz.


Az orvosnál nem valószínű hogy felállna,mert elég zavarba leszel,de ha megtörténe akkor sem fog az orvos rosszul reagálni rá,nem fog vele foglalkozni.


Azt viszont tisztázd le a szüleiddel hogy ki kísérjen el,megvárjanak e kinnt a váróteremembe vagy sem,ha behívnak,mert van ahol az orvosi szobán belül van külön vizsgálórész,vagy viszgáló függöny és majd a beszélgetést követően(előbb úgyebár bemész a dokihoz,beszélgetsz,elmondod a gondod és csak utána vizsgál meg,)ott vizsgál meg az orvos,tehát vizsgálat alatt csak te és orvos vagy jelen ekkor,ami kevésbbé kínos,valahol viszont nincs vizsgáló rész,olyankor viszont aki bekísért az orvoshoz ha csak a kezdeti beszélgetést követően nem megy ki(mert ezt is meg lehet a szülővel beszélni,hogy az orvoshoz egyedül menjél be vizsgálatra és ha a vizsgálattal végzett akkor fáradjon be a szülő és akkor ott szülő,orvos és persze te lennél bennt és együtt tudnátok döntést hozzni,végig hallgatni a dokit hogy milyen gyógymódok vannak,ekkor tudnátok közössen kérdéseket feltenni) végig bennt lesz,ha ilyen lenne akkor is meg lehet beszélni hogy a vizsgálatkor más fele nézzen.Ilyesmiket tisztázzál le vele.


Akkár előre is papírra leírhatnád,összegyűlythetnéd milyen kérdéseid lennének az orvoshoz,a műtétekről,a műtét utáni tisztálkodásról,mivel ha műtenek akkor azért kötözés is van,hogyan cseréld a kötést,mennyi ideig tart a teljsen gyógyulás ilyesmik.

2014. febr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!