Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tegnap nagyon megijedtem,...

Tegnap nagyon megijedtem, felalltam es megszedultem es a latasom is "zizis" lett 1-2 percre, vajon mitol?

Figyelt kérdés

Megserult ket csigolyam a mult heten ezert fuzot kell hordanom es sokat fekudnom. Tegnap egy baratnomnel voltam es ott is fekudtem a kanapen. Egyszer felalltam pisilni es a wc-ben nagyon megszedultem, de amitol igazan megijedtem az az volt hogy a latasom is elhomalyosult es ilyen "zizis" lett, nem tudom mashogy mondani, alig lattam valamit. Kicsit ott alltam, probaltam lampat kapcsolni, mosni az arcomat hideg vizzel, de nem segitett, aztan visszamentem, leultem, ittam egy korty vizet meg ettem egy szolocukrot es akkor jobb lett, kitisztult a kep es vege lett. Azota jol vagyok. Kb 2 percig tartott ez, hogy nem lattam rendesen hanem minden homalyos meg szemcses volt.


Mitol lehetett ez?? Nagyon megijedtem, volt mar olyan hogy picit megszedultem de olyan soha hogy a latasommal ilyen tortent! Leesett talan a vernyomasom, vagy a vercukrom? Ha hulyeseget mondok bocsanat, csak talalgatok.


Alapjaban egeszseges vagyok, folyadekot fogyasztok rendesen (napi 3 liter minimum, ott tegnap is az este folyaman megittam vagy 1.5 liter vizet), enni eszem rendesen (feherje, szenhidrat, rostok), a vitaminok sajnos neha lemaradnak. Gyogyszert nem szedek semmit. Serulesembol adodoan a mozgas meg a sport most nem jatszanak. Elore is koszonom a valaszokat. 25/F


2014. febr. 8. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Van olyan pl hogy,(magyarul:furán hangzik):felegyenesedési vérnyomásesés,ülő v. fekvő helyzetből felállva norm.-an a vny emelkedik,ezen "deficit"esetén csökken,ezért zizi-látás(szikralátás)szédülés,de írod hogy sérülésed történt,reméljük nem emiatt van vmi komolyabb bibi.Az orvos nem hívta fel a figyelmed mire figyelj magadon?
2014. febr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ilyen jellegu dolgokrol nem volt szo mert a balesetkor nem utottem be a fejemet. Meg nem hiszem hogy a serulessel lenne valami, nem csinaltam semmi olyat tegnap amit mar ne tettem volna meg minden problema nelkul a baleset ota, es a derekam maga nem is faj, akkor se fajt, sot, csokkent a fajdalom amkg ez a zizis allapot tartott.
2014. febr. 8. 13:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Magam részéről a túlzott folyadékfogyasztásra hívnám fel a figyelmed .A napi mennyiséget 24 órára kell érteni .Téli időszakban még a 2.5 l sem kevés ,ebbe beleértve az étkezést is .A sok folyadék annyira káros a szervezetre ,mint a kevés .Megdolgoztatja szívet és a veséket is .

A felesleg ki sem jön mind,mert szervezet megpróbálja ezt elraktározni .Pár napja voltam egy egészség megőrző előadáson ,ott hallottam ezeket .Ez még súlygyarapodáshoz is vezet.

2014. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonimka95 válasza:
Szia. Sajnos nekem is volt/van ilyen többször és én is nagyon megujedtem mert nem tudom mitől lehet. Egészséges vagyok és nem tudok róla hogy bármi idegrendszeri problémám lenne, mégis sokszor ugyan ezek a "tüneteim" vannak nekem is amikor ülésből/fekvésből felállok. Ha esetleg megtudsz valami konkrétat irnál privát ab! Mrgköszönném. ( 18/F)
2014. febr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!