Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Depressziós családtag, mit...

Depressziós családtag, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Mi a teendő, ha családtagodon a depresszió jeleit veszed észre, de neki nem tűnik fel, hogy nincs rendben valami (vagy nem meri felhozni) és nem akar orvoshoz menni?

2014. febr. 8. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is az vagyok de eddig senki sem vette észre, milyen különös, vagy csak nem érdekli őket.

Akkor tudsz neki segíteni ha engedi. Elmehettek együtt sportolni, vagy ha egyedül szeret lenni (vagy bárkivel csak nem veled) akkor ajánlhatnál neki programokat, vehetsz neki sport bérletet, mozi jegyet, elküldheted pszichológushoz (ha fizeted is neki), főzhetsz neki olyan kajákat amit szeret és egészséges... stb... stb... Csak aztán nehogy az legyen, hogy nem hagyod békén. Úgyhogy csak óvatosan.

2014. febr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már középkorú, nem sportol, színházba néha eljár. Sajnos lassan tönkre teszi a családunkat a folyamatos dühkitöréseivel, az önértékelésével. Nem fogja fel, hogy beteg, mondtam már neki, hogy menjen orvoshoz.
2014. febr. 8. 20:16
 3/4 anonim ***** válasza:

én is vagyok, de senkinek se tűnt fel, az öngyilkossági kísérletem sem.

Jól teszed, h így figyelsz rá, én csinálnék vele vmi közös programot , meg amit az első leírt, azok jók.

2014. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ráadásul most még munkanélküli is lett, úgyhogy gondolom romlani fog a helyzet. megpróbálom a programokat...
2014. febr. 8. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!