Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kevert depressziós, szorongáso...

Mouse89 kérdése:

Kevert depressziós, szorongásos zavarral küzdök. Tapasztalatok? Félek, hogy sosem gyógyulok meg.

Figyelt kérdés
már 10 hónapja járok pszichológushoz és pszichiáterhez, cipralexet és rivotrilt kapok. A cipit ideiglenesen abba kellet hagyjam, mert mononukleózist kaptam és a májamat kímélni kell. Egy hónap alatt elmúltak a leszokási tünetek (csak fizikai volt), de most mintha az alap tüneteim kezdenének visszajönni. Depresszív hangulat, sírnék, hogy nincs értelme az életnek és emiatt elkezdek intenzíven szorongani (a nyugtatót még pont emiatt szedem). A terapeutám szerint nincs már bajom pszichopatológiásan (ergo nem vagyok "hivatalosan" lelki beteg), de most nagyon megijedtem, nagyon félek, h visszaesek. Hogy soha nem sikerül meggyógyulnom és egyszer majd elegem lesz belőle és feladom. Aki ilyesmivel küzd, küzdött megoszthatná velem a tapasztalatait, akár privátban is, nagyon megköszönném

2014. febr. 1. 03:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Depresszió sokféle létezik:

https://www.youtube.com/watch?v=UXo-DvY0N-k


Olyan pszichológust keressél, aki mélylélektani módszerekben kiképzett terapeuta (pl.: integratív)

2014. febr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tudom milyen komplex a ez a betegség, jó pszichológusom van, szóval nem akarok máshoz menni, de ő nem arra van h megoldja a gondomat, hanem h rávezessen valahogy. Volt amikor úgy éreztem, h most minden klappol, de most megint mélyen érzem magam. És elsősorban olyanokra lennék kíváncsi, aki hasonlón ment keresztül, tudja milyen visszaeseni, stb... csak h elhiggyem h ebből ki lehet mászni
2014. febr. 1. 15:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit csináltok?

-beszélgetés

-kognitív terápia

-hipnoterápia

-hipnózisban alkalmazott KIP, regresszió, ego-state, stb.

-egyéb

2014. febr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
beszélgetés, kognitív terápia
2014. febr. 3. 23:09
 5/7 anonim ***** válasza:
ismerős hejzet, én még midig nem jötttem ki belole
2014. márc. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hogy sikerült eljutnod pszichológushoz?:')
2014. ápr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Cipralex helyett nem is szedsz semmit?
2014. okt. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!