Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szükséges szeritnetek is a...

Szükséges szeritnetek is a mandulaműtét?

Figyelt kérdés
Elmentem fül orr gégészetre...javasolta hogy vetessem ki a manduláim mert hogy rosszak vagy mi. Igen 2 szer volt mandulagyulladásom egész életemben mind a ketőtt kb 4-5 nap alatt kihevertem már a 2 nap mindig javult az állapotom sokat pedig tüszösek voltak. És ez a két mandulagyulladás egymás között kb 5-6 év volt. Nem értem mért akarja..Nem fáj már rég gyulladt be jó az egyik mandulám kicsit máshogy néz ki de semmi olyan dolog hogy be lenne gyulladva vagy valami. Szerintetek?
2014. febr. 28. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Én egy lépést sem tennék ,ha csak ennyi a probléma .

Más egészség ügyi problémát nem okozott .Ilyenkor is javasolják az eltávolítást.

2014. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De mért erőltetik ennyire?
2014. febr. 28. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Más problémád nincs? Rossz vérkép? Nagyobb nyaki nyirokcsomók? Rossz lehellet? Gyulladt íny? Izületei fájdalom? Kiütések? Szervi gyulladások? Nekem most vették ki a manduláimat, soha nem volt tüszös, és semmilyen mandulagyulladásom, viszont a felsorolt kérdések közül mindben szenvedtem. Plusz nagyok voltak a manduláim. Műtét közben derült ki, hogy rengeteg genny volt benne, aminek semmi jele sem volt.
2014. márc. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Semmilyen probléma. Most volt vérvételem minden tökéletes egyedül a Triglicerid szintem 1,71 ami alig magas. Minden más jó! Nincs nagyobb nyaki nyirokcsomóm, ha gyulladt iny alatt azt érted hogy fájdalom az sincs. nincs rossz lehelet és izületi fájdalom se. Volt 1 kisebb iny gyulladásom de az 2 nap alatt elmúlt.
2014. márc. 2. 10:39
 5/8 anonim ***** válasza:
akkor viszont ne vetesd ki. Manapság mindenkinek kikapják, meg azt javasolják. Szerintem ha csak másképp néz ki az nem bizonyít semmit.
2014. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Anyuval beszéltem hogy más orvosokkal is még megnézetjük!

17 éves Fiú vagyok.

2014. márc. 2. 12:24
 7/8 szamo77db ***** válasza:
Nekem egész életemben baj volt a manduláimmal, egyik gyulladásból a másikba estem. Végül fájni kezdtek az ízületeim, csomóban hullott a hajam, a laboreredményeim pedig nagyon rosszak voltak. Mindez folyamatos gégészeti kezelés (gyógyszerek, ecsetelés) mellett! Végül 32 éves koromban rábeszélt két aranyos doktornő a műtétre, mert - mint mondták - egy ilyen, állandóan gyulladt mandula végül a szívet is megtámadhatja és akkor lesz a nagy baj! Úgy hogy szerintem menj el másik orvoshoz, hadd nézze meg ő is. Ha nem kell kivenni, akkor is nagyon vigyázz rá, télen mindig legyen sál a nyakadban, mindig kerüld a jeges italokat, hatalmas adag fagyikat.
2014. okt. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

En sok jeges italt iszom és szeretem a fagyit! :)

Tavaly volt mandulagyulladásom azóta nem! De akkor is csak egyszer..Azelőtt meg tudom is én mikor..Nagyon régen!

2014. nov. 5. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!