Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Urológia: a doktorom azt...

Urológia: a doktorom azt mondta, hogy adjak le mintét ( ondó) tenyésztésre. Erről szeretnék kérdezni: nem árt ha hűtőbe rakom? Vagy simán csak simán menjek bele? -észrevettem, hogy egy idő után olyan lesz mint a víz. Nem lesz az baj?

Figyelt kérdés

2014. márc. 24. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

"Vagy simán csak simán menjek bele? -észrevettem, hogy "


Ezt nem értem. Magyarázd meg légyszíves

2014. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mintaadás előtti fontos tudnivalók:



Az ondóvizsgálat előtt minimum 3, maximum 5 napos önmegtartóztatás javasolt. A gyakori magömlés illetve az 5 napon túli önmegtartóztatás esetében eltérés lehet a spermiumok számában és mozgási paramétereiben. A legjobb megoldás helyben a rendelőben, erre a célra kialakított helyiségben leadott minta. Otthonról hozott minta esetén tiszta, kimosott, vegyszerektől mentes üveget kell használni, illetve steril mintavevő edényt rendelőnk biztosít. Hozott minta esetén zsebben (testmelegen) érdemes tartani, ugyanis a minta lehűlése esetén rosszabb eredményt kaphatunk Fontos megjegyezni, hogy az ejakulátum első része tartalmazza a spermiumok nagy részét, tehát ha ez nem kerül a vizsgálóedénybe, az eredmény nem lesz pontosan értékelhető. A hímvessző és a kezek alapos lemosása is javasolt a minta adása előtt, főleg azokban az esetekben, ha ondóváladék-tenyésztést is szeretnénk végezni az adott mintából.

2014. márc. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

oh. köszönöm a választ!

bár nálam nem azt nézik, hogy mennyi a spermiumok száma, hanem hogy vene benne baktérium. Ebben az esetben is önmegtartóztatás javasolt?

2014. márc. 24. 22:03
 4/5 anonim ***** válasza:

nem nyudodtan verd ki ahogy szoktad de kb ha hareggel mész előtte lecsapolod és enyi ne tedd hütőbe mert megfagy ha van benne baci

milyen tünted van?

2014. márc. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
egyenlőre nemtudom :( az orvos mondta, de szerintem félreérthetett....
2014. márc. 24. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!