Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Muszáj lesz orvoshoz mennem?

Muszáj lesz orvoshoz mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves vagyok, és fitymaszűkületem van... Ráadásul azt hiszem a fitymafékem is rövid!

A következő a helyzet:

Nyugalmi állapotban le tudom húzni (bár általában felgyűrődik). Ha nyugalmiba lehúzom, és úgy állítom fel, akkor nagyon feszül! Ha áll, szárazon (nyállal) kb. a feléig simán le tudom húzni! Van valamiféle testápoló cucc, ami nagyon csúszós, azzal 10-15 perc alatt le tudom húzni. Az egyik oldala lent is marad, de a másik mindig visszacsúszna, így húzza magával a túloldalt is (nem teljesen csúszik vissza, csak egy nagyon kicsit, de a fitymafék fölött van már).

Korábban naponta csinálgattam, és egyszer már majdnem tökéletes volt, de mivel kb. 20 percet vett el, ezért abbahagytam (nem volt megfelelő hely).

Kérdem én, ha elkezdeném naponta csinálgatni, mekkora esély van rá, hogy orvosi segítség/műtét nélkül is megjavuljon? Orvoshoz nem szívesen megyek, egyrészt kínos lenne a szülők előtt, másrészt nem tudom elképzelni, hogy bemegyek egy öreg fickóhoz, és elkezdi bigyurászni a micsodát.

Illetve mekkora lenne a különbség, ha nem hüvelybe, hanem fenékbe csinálnám így?

Mármint, még szűz vagyok, de biszex, és eddig úgy tűnik előbb leszek fiúval mint lánnyal (természetesen nem a közeljövőben, az említett ok miatt és a szellemi éretlenségre való tekintettel), és gondolom egy fenékbe nehezebb berakni mint egy hüvelybe. Bár lehet nincs akkora különbség... Nem tudom...

Köszönöm!



2014. ápr. 5. 18:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
93%
A helyzet az, hogy akárhova "teszed be", ott a hely szűkös, a bőr visszahúzódna, de mivel nem tudna, csak feszül folyamatosan, meglehetősen kellemetlen (fájdalmas) lenne. Kínos helyzet, de elég valószínű hogy magától sajnos nem fog megjavulni.
2014. ápr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Úgy tervezem, hogy jövő nyár elején fogok elmenni orvoshoz, ha addig itthon nem tudom megoldani.

Köszönöm.

2014. ápr. 5. 18:55
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Itt sokan ajánlják a meleg vizes/krémmel való tornáztatást, de ez a módszer nem igazán hatékony, így orvos/urológiai honlapon vagy könyvben ezzel nem is nagyon fogsz találkozni.

A fitymaszűkületet leggyakrabban a bőr hegesedése okozza. Tágítási kísérletkor a fityma bőre berepedezhet/megsérülhet, amitől a fityma még jobban összeszűkülhet! A látszólagos javulást követően a fityma visszaszűkül, ha a tornáztatás abbamarad. Ha minden igaz, Nálad pontosan ez történt.

A fitymaféked esetleges rövidségét otthon szintén nem tudod megoldani, ezért jobb lenne, ha inkább mégis orvoshoz fordulnál! A későbbiekben a szexuális együttlét során (bármilyen nemű is lesz a partnered) a fitymaszűkület fájdalmat okozhat!

2014. ápr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
NÉzd a sexuális beállítottságod nem befolyásolja az hogy ha nem kezelteted akkor problémák adódhatnak.Mivel azért a fitymád mereven is elég jól hátra tudod húzni így a metélést el tudod kerülni,sok más mód is van kezelésre és a fitymaféked is megtudják oldani.Nyáron tudnák ezt korrigálni.De nagyon alaposan néz utána milyen műtéti lehetőgéseid vannak.orvoshoz már most elmehetsz,megvizsgál,átbeszélitek a lehetőségeidet és nyára kérsz időpontot tőle akár.
2014. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
61%
Nekem a maszturbáció gyógyította meg. Egyszer-kétszer keményebben rántottam oda, nem is vettem észre. Aztán a nyáriszünet végére már kutya bajom sem volt..
2014. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

4 es a dolog koránt sem így megy egy fiatalkorunál .

Semmit sem tud megbeszélni a szülője nélkül .Orvosi beavatkozás nincs szülői engedély nélkül 18 év betöltése alatt.Erre törvény van .

2014. ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Joe Makepeace ***** válasza:
0%
Te szerencsétlen, lányt seggbek rni nem tudod mekkora élvezet!
2014. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Hát ez elsőre inkább tűnik egy nem túl durva fitymaszűkületnek. Ha nyújtod, valóban tágul – és ha nem csinálod elég ideig akkor valóban ideiglenesen; viszont nem kell bedőlni annak, hogy ez mindig így van. Nagyon sokan nyújtották a fitymájukat a világon, nem egy szokatlan vagy ismeretlen valami ez. Az sem igaz (legalább is messze nem mindig és nem olyan hangsúllyal, mint ahogy azt itt emlegetni szokták), hogy egy kis nyújtástól behegesedik a fityma – ha így lenne, kb. *mindenkinek* csupa heg lenne a fitymája.


Orvossal érdemes megnézetni, hogy szerinte pontosan mi a helyzet, de jelen formában valóban nincs semmilyen ok ami miatt sürgősségi beavatkozást kéne tenni, így nem szükséges elfogadni a beavatkozást – persze a beavatkozáshoz a szülők beleegyezése kell, és benne van a pakliban, hogy ők meg az orvos szent szavát megfogadva fognak cselekedni...


Amúgy meg. Szintén nem te lennél az első a világon, akinek tiniként még szűk, aztán a használattól meg szépen megjavul a dolog, szóval amit az egyik válaszoló mondott az sem képtelenség.


A szexhez meg annyit tudnék hozzátenni, hogy kétlem hogy az első dolog amit csinálni fogsz az mindjárt az anális (vagy a vaginális) közösülés, bár persze nem tudom, hogy is megy ez a mai fiataloknál :) Viszont igazán remélem, hogy húznál óvszert rá – az pedig csökkenti a fityma mozgását és kevésbé fogja hátratolni a szűk fitymádat közösülés közben.

2014. ápr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Nagyobb gond lesz itt a rövid fitymafékkel, szerintem. :S

Pár perc ráfordítással és babaolajjal, fájdalommentesen visszatudom húzni a fitymát, de rögtön visszaugrik. Az elején nem is akartam elhinni, hogy ez a makk alja... Pedig de.

2014. ápr. 6. 20:00
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

A fitymaszűkületet többnyire hegesedés okozza. A heges bőrfelület pedig nem rugalmas. Ezért repedezik be a bőr és a sérülések gyakran szintén hegesedéssel gyógyulnak, ezért lesz egyre szűkebb a fityma. Én is azt javaslom, hogy keresgélj urológiai oldalakon és olvass utána!

Ha esetleg visszaszűkülne másodszorra is, akkor ne halogasd tovább az orvost! A rövid féket is kezelni kellene, mert maszturbáció vagy szex közben megsérülhet vagy el is szakadhat!

2014. ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!