Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vérvétel után a vizeletmintán...

Vérvétel után a vizeletmintán leadtam a vizeletet persze éhgyomor és csak vizet lehetett inni, és azt tapasztaltam meg hogy az én vizeletem ilyen átlátszós enyhén sárgás volt míg a többinek keményen sárgás Help?!

Figyelt kérdés
Szóval értitek. Mitől lehet ez? 1hét mulva kell menni a leletért.
2009. dec. 23. 09:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ők nem ittak előte sokat te meg igen. ennyi az egész
2009. dec. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
igen a vizelet annál átlátszósabb minél többet iszol. és annál sárgább minél kevesebbet.
2009. dec. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Attól, mert glom reggel már egyszer voltál locsolni a csészét, ill. éhgyomorra tankoltál a pohárba. Ugyanis az, hogy mit eszel, mennyire nehéz, amit eszel, az festi meg a vizeletet sárgára.

Hogy értsd is... a vékonybeleidben a nyál, gyomor, epe, hasnyálmirigy, patkó és vékonybél váladékai lebonytják az ételt, ill. a vékonybél falán lévő kapillárisokból felszívódnak a szervezetet tápláló tápanyagrészecskék. A vastagbeleidben a víz válik ki, így marad hátra a salakanyag, ami a végbélen xtül távozik belőled (nagydolog). A belekből kiszívódott tápanyagokat a veséid szűrik meg. Az ételekben lévő tápanyagokból as véráramba került káros anyagokat választja ki, valamint sót és vizet. Hogy mit ettél legutóbb, az az itt már egyébként sterillé vált vizeleted illataromáján (szándékosan mondom így...) érezheted is, mivel annak tápanyagai a vizeletben szűrődött ki a veséid által.


Visszatérve rád, mivel nem kajáltál, nem volt mit kiválasztania a szervezetednek, ezért volt átlátszó, nem pedig élénksárgás.


Remélem, vmennyire sikerült kielégítenem kíváncsiságodat! :-)



Üdv: EE

2009. dec. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A mellkasi röntgenen pedig ez állt a leleten:

Lelet:A gerincen balra konvex scoliosis látható dorso-lumbalisan.

A kyphosis csökkent, csaknem teljesen kiegyenesedett.

A corpusok magassága megtartott.A zárólemezek épek. A porcrészek középmagasak.

A rekesz norm. helyzetű, sima szélű.

Sinusok szabadok. A tüdö mindkét oldalon légtartó, tiszta.

Szabályos hilusi érrajzolat.

Szív balra min. szélesebb aorta eltérés nélkül.



Nos azért volt nekem vérvétel ,meg ez a röntgen mert vannak enyhe szívpanaszaim és 1 hét mulva kell vissza vinni a belgyógyászhoz. Ha vkie le tudja ezt forditani nekem magyarra annak megköszönném. És az eddigi válaszaitokat is köszönöm. Főleg neked EE te msotanába sokat segítessz mindenkinek:)

2009. dec. 23. 13:19
 5/14 A kérdező kommentje:
Meg volt tegnap EKG is de azt rendben találta.
2009. dec. 23. 13:20
 6/14 anonim ***** válasza:
Gerincferdülésed van ez okozhat szívpanaszokat. Járj JÓ gyógytornászhoz! Az komolyan segít!
2009. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

KöszEE! :-)


Jó olvasni, hogy végre nemcsak negatív, hanem pozitív visszajelzések is vannak a "bajbajutott" vagy "önmagukat dilemma ill. kérdés miatt emésztő" társaktól... :-)

Valakinek foglalkoznia is kell azokkal, akiket hülyének néznek és lekezelnek a menőző fórumozók, csak mert maguktól nem tud6ják azt, amit mások tudnak, mert mjuk nem olyan közegből jönnek, ahonnan erről nyíltan, magukat felvállalva mernek beszélni. Annál rosszabb dolog NINCS, hogyha vki nem ért valamit, de'ztán esélyt sem adnak neki a többiek ahhoz, hogy megérthe7se...


Én csak annyit kérek mindenkitől...különösképpen így szent karácsony táján... figyeljetek jobban oda egymásra, és ha valaki értelmesen feltesz egy kérdést, - legyen akármilyen bugyuta - ne hurrogjuk le azonnal, hanem keressük meg azt a gócot, ami miatt a kérdés témája nem világos a kérdés feltevőjének, ezt azonban csak beszélgetéssel, számos keresztkérdés feltételével le7 kideríteni. CsAKkor tudunk ÚGY segíteni valakinek, ha megtanuljuk a problémát az ő szemével látni.


Még1x köszönöm elismerő szavaid. Nem vártam tőled, de jólesett, kiváltképp Szenteste napján... :'-)



EE(|33)



* * * * * * * * * * * * *

Félre az érzelgéssel! :-)


Szóval...

A rtgleleted kyphosis (>> [link] ), azaz "domború hát" jelenségre utal, ami csaknem teljesen helyrejött (kiegyenesedett). A te problémád vsz. az volt itt, hogy a kifózisod miatt az ágyékcsigolyáidnál a gerinced balra görbült (gerincferdülés). A többit így látatlanban nem tudtam kibogozni. Olvasd el a LINK>>-elt cikket. Abban sokmindent egész jól leír!

Am. hányévesen van neked ez a problémád? Még uitt érdekelne - a többi szokványos kérdésemnek megfelelően... - a testmagasságod, testsúlyod, és hogy milyen alkat vagy!? >X)


BKÜ-t kivi, de MindNkinek!

EE

2009. dec. 24. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
179 cm magas vagyok 18 éves és olyan 62-63 kilo plusz minusz 1-2kg. -nem értme ezt az egésszet kívülröl nem is látszik hogy gerincferdülésem van, suliban mindig ovltak ilyen vizsgálatok sosevolt semmi bajom , most meg a röntgen azt mutatja hogy bal oldalt elferdült? Kösönöm a mostani válaszodat is EE, nagyon hasznos volt a link számomra, szétnéztem.Boldog karácsonyt kívánok neked is ,és a családod számára is:)
2009. dec. 24. 05:55
 9/14 anonim ***** válasza:

Nincs mit! És köszi! :-)


Bár azt mjuk furcsállom, hogy az iskolaorvosi vizsgálat erre a gerincproblémára nem derített fényt. Vagy azért, mert akkor még nem létezett ez a probléma, vagy azért, mert a doki elnézte ill. nem volt alapos (nagyon sok fiatal társamtól kapom a visszajelzést, h. hol, mit és milyen alapossággal vizsgálnak). Mikor volt utoljára iskolaorvosi kivizsgálás, és ott nálatok mit vizsgáltak?


Neked ezzel a kyphosis-sal kapcs. milyen tüneteid voltak, ami miatt kivizsgálás + rutinra (vérkép+vizelet, esetenként torokváladék) menned kellett?


EE

2009. dec. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én nem is tudtma hogy van ez a gerincferdulésem, a panaszaim annyiból álltak hogy mostanában párszopr nehezen kaptam levegőt ill. szúrt a szívem. Amúgy belgyógyász küldözgetett ezekre a vizsgalatokra, és jovohéten kell visszamenni al eletekkel.Remélem semmi:)
2009. dec. 25. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!