Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fityma probléma, mit tegyek?

Fityma probléma, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: A péniszem balra görbül. Nem olyan rég kezdett foglalkoztatni az hogy a fitymám felizgult, hátrahúzott állapotban gyűrűt képez a makkom alatt. Jobb oldalt gond nélkül le lehet húzni, de bal oldalt nem lehet annyira. (kb 7 éve ott megis lett oldva orvosilag). Ez csak azért lehet, mert a fitymám baloldala nem edzett vagy ennek más az oka? (a ball részt is hátralehet húzni csak a jobb jobban kivan nyúlva)
2009. dec. 23. 21:26
 1/4 A kérdező kommentje:
15/F
2009. dec. 23. 21:27
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez szűkület--menj vissza a dokihoz...
2009. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Miért lenne szűkület?
2009. dec. 23. 21:53
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Szeva Pajtás!


Ha mindigis görbült volt: OKÉ.

Ha csak nemrég óta görbült be alapból merev állapotban, akkor le7, hogy vki megrúgta, vagy beütötted és némi hegesedés következtében görbül. (Peyronie-szindróma)

De így távlatból én nem gondolnék a helyedben kapásból erre.


Azt jól látod, h. a fitymád végében is van egy kis izomgyűrű, ami (kis)gyerekkorban még szűk, ez csak idővel, rendszeres húzogatás után nyúlik ki.


Azt nem tudom, h. 7 éves korodban mit csináltak a fütyülőddel, de hogy a kérdést jobban megértsd, íme egy kísérlet:


Szerezz egy óvszert. Bontsd ki és vágd le az ondótartályos végét.

Ha felhúzod egy seprűnyélre és ugyanúgy elkezded húzogatni, mint a sajátodat... semmi meglepőt nem tapasztal6sz...minden rendben van vele.


Ha felhúzod mjuk egy banánra, vagy egy kiflire, (esetleg egy lecsókolbászra...tudom hogy hülyeség, nem ittam előtte semmi alkoholt...XD) ezek ugye mind görbék. Amikor a végét (úgy mint a fitymádat hátra) lehúzod, a görbület miatt uazt tapasztal6od, mint a te esetedben a bránóddal. Ugyanis a seprűnyélen a fizika törvényei szerint mindkét oldalon egyforma hosszúságú utat tesz meg a fitymád vége, ráadásul egyenletes sebességgel. Ezzel szemben egy (balra) görbült tárgyon azért nem megy olyan gyorsan hátra ill. vissza a fityma, mert a két végpont között rövidebb az út, és a bőrnek/óvszernek nincs hova mennie, ugyanis nem egyforma hosszú a baloldal pályája a jobboldaliéval. Ezért gyűrődik fel. Ha egyenes lenne a cerkád, mindkét oldalon szimmetrikusan azonos hosszú lenne a fitymád pályája, és minden rendben lenne. Ez tehát nem függ edzettségtől.


Remélem kellőképp megválaszoltam a kérdésedet! :-)


Üdv: EE

2009. dec. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!