Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy zajlik? (Urulógia)

Hogy zajlik? (Urulógia)

Figyelt kérdés
Majd most megyek a napokban urológiai vizsgálatra és azt szeretném kérdezni, hogy ott mit csinálnak? Mit vizsgálnak meg és hogyan?
2010. jan. 5. 16:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mi a panaszod?
2010. jan. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nincs semmi panaszom. Most készülők rendőrsuliba aztán oda kell az urulógiai vizsgálat. Légyszi írd le, hogy zajlik ez az egész. Mit csinálnak ott velem?:D
2010. jan. 5. 16:59
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Általában 2 dolgot szoktak csinálni:

-prosztatavizsgálat végbélen keresztül, belenyúl ujjal a végbeledbe, majd kitapintja a prosztatát

-kenetvétel: bejódozzák a szerszámodat, majd feldugnak egy kis csövet, amivel kenetet vesznek a húgycsőböl

De ez mind a panaszoktól függ.

2010. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hála istennek nincs semmi panaszom.
2010. jan. 5. 17:02
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes...


Nekem is kellett a felvételihez urológiai vizsgálat, de nekem nem dugtak fel a húgycsövembe semmit, be sem jódozták. Csak a prosztatavizsgálat volt a fent leírt hozzászólásnak megfelelően.


Nálam Szombathelyen a következő volt:

Bemész, férfi doki, cuki nővérkével, aki meg is kínál egy műanyag pohárral... >>

1. >> vizeletvizsgálat.

2.) Gatyesz le, asztalra felfekszel. Szeméremtájékodat, ágyékodat, ágyéki nyirokcsomóidat körbetapintja.

3.) Felemeli a herezacskódat és körbetapintja a zacsi alatti, végbélnyílás feletti területet, kicsit meg is nyomja az.

4.) Megfogja a heréidet, egyenként, külön-külön körbetapintja, megvizsgálja.

5.) Hátrahúzza a fitymát, majd megvizsgálja a makkodat.

6.) Szétnyitja a húgycsőnyílásodat és belenéz. Nem törvényszerű, hogy bele is nyúljon, van akinél tényleg vesz kenetet csipesszel vagy vattapálcikával...nem tudom. Nálam nem vett kenetet belőle.

7.) Felállsz, rádőlsz az asztalra, kesztyűt húz, -- van aki síkosító gélt is tesz az ujjára, van aki gézzel tekeri körbe, ő utóbbi módon vizsgált -- és belenyúl a fenekedbe. Nem nagyon. Egy picit le7 kellemetlen, de nem fáj, ki le7 bírni. :-) Az ujját körbeforgatja a végbeledben, nyomást inkább az "A-pontod" irányába gyakorol, ahol a prosztatád is van, a végbeled hasi oldalán.


Ennyi.


Még annyit fűznék hozzá, hogy néhol az is előfordul6, hogy az ondóvezetéket visszakövetik, amíg tudják, annak kb. a felénél megfogják, és az ágyékcsatornába nyomják hüvelyk-/mutatóujjal fekvő majd álló pozícióban és ekkor köhögésre kérik a pácienst, ezzel az esetleges ágyéksérvet vizsgálva.


Nem kell aggódni, nem vészes, 10-15 perc alatt simán átesel a "tűzkeresztségen" te is... ;-D

Sok sikert a rendőri pályafutásodhoz!


Üdv: EE

2010. jan. 6. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a részletes választ:) És remélem bekerülök a rendőr suliba:)
2010. jan. 6. 14:42
 7/16 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadótól kérdezem (EE) hogy ő is rendőri pályára ment-e, mert én is oda készülök és nem szeretném, hogy a farkamat tapogassák, meg nyomkodják?

Köszönöm!

2010. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ma voltam urulógián:D Ki lehet bírni amúgy meg sokkal rosszabbra számítottam. De minden megfelelő volt:)
2010. jan. 6. 21:34
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

@ 19:51-esnek...


Nem, én mozdonyvezetőnek mentem volna, ahhoz kellet egy teljes napos, tüzetes kivizsgálás.


Ami a faroktapogatást és -nyomkodást illeti... ne így állj hozzá! Manapság mindenki olyan ellenséges, pedig itt az orvos csak a dolgát végzi. És hidd el, a te érdekedben teszik.


Egyik haverom, ritka nagy arc. Extrém séró, menő ruhák, lekezelő viselkedés. Volt is miatta mosolyszünet egy ideig, ami azonban megoldódott, mert egy éve karácsonykor elkezdett pánikszerűen bocsánatkérő SMS-eket írogatni, benne pedig tőlem találkozási lehetőséget kérni. 3 időpontból 1-re nem jött el, elegem lett. Könyörgött egy 4.-ért, 3/4 órát vártam rá, mire megjött. Azelőtt még soha nem láttam ilyennek.

Megkérdeztem tőle mi van, erre ő elkezdett némán könnyezni, majd kiszakadt belőle a sírás. Kb. 20-25 perc múlva tudtam belőle vmit kiszedni, azt is úgy, hogy én kérdeztem és igennel/nemmel válaszolt. Rájöttem, hogy vmi igen intim baja lehet, és rákérdeztem, hogy odalenn van-e a baj...ki nem merte mondani, csak bólintott. Erre én: Doki nem szokta vizsgálni a suliban? Ő erre azt mta, h. nem engedte neki megvizsgálni. Erre ezt követően engemet kért meg, mert bennem akkor és ott megbízott, meg úgy gta, hogy komolyan veszem, és nem röhögöm ki, mint a többi süttyő. (Hozzáteszem: OKJ-s egészségügyi végzettségű vagyok, miután nem mozdonyvezető lettem.)

Megvizsgáltam neki. Lehetett volna súlyosabb is, de szerencsére ami a valós baja volt, azt könnyen megoldottuk.

Na, és mi van ha nem? Ha mjuk előrehaladott fertőzése lett volna, vagy condylómái, esetleg súlyos fitymaszűkülete vagy makk- vagy hererákja? Ennyivel ezek is lehettek volna...

Amondó vagyok, hogy: INKÁBB 1x, ÖNKÉNT add fel a büszkeséged, és ENGEDD, HOGY MEGVIZSGÁLJANAK MINDENT ODALENT a te érdekedben, MINT KÉSŐBB SZÁMTALANSZOR RÁKÉNYSZERÜLJ, HOGY KISZOLGÁLTATOTTAN MEGFOSZTVA ÉREZD MAGAD TŐLE, csak mert korábban, amikor a baj MÉG MEGELŐZHETŐ lett volna, nem engedted, hogy megvizsgálják azt neked!!!

Melyik fájna jobban? Gondolj bele.


Szóval ne pánikolj, és ne keress kifogásokat! TESSÉK FÉRFIASAN KIBÍRNI!

Ha rendőr akarsz lenni, tudnod kell, hogy egy lövöldözésbe inkább behal6sz, mint a cerkád és golyóid kivizsgáltatásába! Nincs igazam?


Sok sikert kívánok a te pályafutásodhoz is! :-)



***** ***** *****

Kedves Kérdező!


Feltételezem, azért is sikerült ennyire könnyen, és a hangszínedből érezhetően vidáman, megkönnyebbülten átesned a tűzkeresztségen, mert úgy is álltál hozzá...pozitívan! Elmeséled mi volt?

(Hol voltál helyileg? Milyen környezet fogadott? Milyen vizsgálatokat végeztek, a fent általam leírottakból mi ill. mi nem igazolódott be? Mennyi ideig voltál bent? Mi volt a legkellemetlenebb dolog, és a legkellemesebb tapasztalat... stb. Ilyenek...)

Már csak azért is fontos lenne, hogy a többi társadat mgnyugtasd vele, de am. engem is érdekelne! Előre is köszi!


Üdv: EE

2010. jan. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Komárom-Esztergomban egy kórházban végezték el rajtam a vizsgálatot. Ki voltam írva időpontra, úgy mint más páciensek. Körülbelül 1 órát vártam amire sorra kerültem, mert akkor kiderült, hogy sorba mennek be:D Amikor sorra kerültem bementem és egy nagyon rendes doktor úr fogadott:D

Mellette egy csinos asszisztenssel(hölgy):D

Aztán doktor úr kérdezte, hogy mi a panaszom én mondtam, hogy nincs semmi panaszom, csak tovább tanuláshoz kell az Urulógiai lelet. Akkor felfeküdtem egy ilyen asztalra, letoltam a gatyát és ott mindent megvizsgált:D Heréket nagyon alaposan megvizsgálta meg a péniszemet is:) Azt is vizsgálta, hogy nincs-e fitymaszűkületem és sérvem. De a seggembe nem nyúlt bele, csak a heréim alatt is jól megtapogatott:D És a legvégén kaptam egy kis poharat kimentem a WC-re és akkor kellett belepisilni. Összességében nem volt olyan szörnyű, mint ahogy én is elképzeltem. Aki rendőr pályán akar tovább tanulni annak számolnia kell vele, hogy urulógia, tüdőszűrés stb... ezek kötelezőek. De így utólag tök megnyugtató, hogy elmentem urulógiára és ott lennt nincs semmi baj:D

2010. jan. 7. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!