Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületem van, többi lent?

Lakod Dezső kérdése:

Fitymaszűkületem van, többi lent?

Figyelt kérdés
Sziasztok, fitymaszűkülettel bajlódok, eddig nem nagyon akartam vele törődni, úgy voltam vele : majd elmúlik. Teltek -múltak az idők, aztán elhatároztam magam, augusztusba orvoshoz fordulok vele. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire fájdalmas a "műtét", ( a főbb kérdésem ) meddig tart maga a begyógyulás ( a max ), mert ugye nyár van, augusztusba már nem szokott túl jó idő lenni, meg úgyis majd most júliusba megyünk nyaralni, szóval inkább augusztusba legyen a műtét, minthogy úgy kezdjem el a sulit, hogy betegállományban vagyok, és még az lenne a kérdésem, hogy a varrat, vagy amivel összevarják majd ki fog jönni magától, vagy nekem kell kiszedni, és az mennyire fájdalmas ?

2014. júl. 12. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem várj az orvoshoz fordulással, ugyanis időpontot a műtétre jóval előre adnak. Jó esetben másnap már mehetsz is iskolába, de lehet, hogy egy pár napot otthon kell maradnod. A gyógyulás 3-4 hét.
2014. júl. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek, minél gyorsabban menj orvoshoz, a műtét időpontját szerintem valamennyire fogjátok tudni egyeztetni. Jót fog tenni, ha pár napot otthon maradsz vele, mert sajnos nem a legkellemesebb műtétek közül való (finoman szólva), legjobb, ha nyáron van.
2014. júl. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Nem egészen így van ahogy írták neked.Időpont adása a kapacitás függvénye.ez nem egy sűrgősségi műtét,ilyenkor az orvosok is mennek nyaralni.Aztán attól is függ ,hogy érzéstelenitéssel ,vagy altatásban csinálják az adott kórházban,mert akkor altató orvos is kell hozzá,és legalább 1 napra be is kell feküdni.1 hét mindenkinek jár műtét után. Érzételenitésnél csak az első tű szúrás a kellemetlen,utána már semmit sem érzel .Mindig a műtét után jönnek a kellemetlen fájdalmak.Az első 5-6 nap a legrosszabb.A varratok kb 10 nap után már esnek is ki.

Az ilyen műtétet iskolai szünet elejére kell tervezni.

3-4 hét után kontroll .

2014. júl. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos információkat! 3#-as, írtad, hogy érzéstelenítéses, vagy altatós esetben egy napra lehet, hogy be kell feküdni. Ez mitől függ, hogy altatásos lesz, vagy érzéstelenítős ? Mennyire súlyos, vagy kortól függ ?

De amúgy persze én is szünetben gondoltam, nem nagyon szeretném, hogy pont iskolaidőben legyen,hogy lemaradjak az anyaggal stb...

2014. júl. 13. 18:31
 5/11 anonim ***** válasza:
7%

Szia!


Nem tudom milyen súlyos a szükületed,de ha merev állapotban van vele gond,akkor ne siesd el mit is választasz,fityma plasztika,z plasztiak és bemetszés is jó,mert ebben a 3 esetben nem távolítják el a makkod fedő fityma részt,kisebb a seb,gyorsabban gyógyul és később sem lesz lényeges változás a kinézetében,a pénisz alják szoktak vágást ejteni és lazítnak a bőrőn,a fitymán.


Csak súlyos fitymaszűkületnél van szükség metélésre,de ezt sok orvos nem közli.Itt 4-6 hét a teljes gyógyulás ha lehet ezt kerüld el.


Nem mindegy a korod sem,mert ha fiatal korú vagy akkor is sokszor már csak helyi érzéstelenítővel szokták a műtétet elvégezni.Ja és többnyire felszívódó vagy maguktól kieső varratokat használnak.


Urologushoz vizsgálatra már kiskorú is elmehet egyedül a kórházba.


Voltál már urologusnál?

Ha nem mennyél el minnél előbb mert a műtét időpontja(amit vissza is lehet mondani)az mindig sokall később szokott lenni?


Mennyire komoly a szükületed?

Ha ernyedt a péniszed mennyire tudod hátrahúzni?

És ha merev mi a helyzet?

2014. júl. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%

műtét után már mehet is haza az ember,talán néha pár órát megfigyelik,de aznap haza mehet,de ha lehet a metélést kerüld el ha nem olyan súlyos a helyzet.


Menj el dokihoz most azonnal!

A műtét időpontja úgyis később lesz majd.


Mennyire súlyos a szükületed?

2014. júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
14 vagyok, és ha merev akkor fel tudom húzni de nem teljesen, szerintem kb 65-70 % ig feljön vagy talán 75 % ig, de százalékba ezt nem tudom megállapítani, és még nem voltam urulógusnál
2014. júl. 17. 23:54
 8/11 anonim ***** válasza:
8%

az nagyon jó hogy csak mereven van vele gond és még igen fiatal vagy,akkor tuti nem kell metélni,ha az orvos ezt akarná akkor mondjátok meg hogy ezt mindenképpen el szeretnéd kerülni és más megoldás érdekelne.


Mindenképpen menj el orvoshoz ,mert van hogy szteroidos kenőcsőt írnak fel először és azzal kell kezelni és az segít hogy könnyebben lehessen hátrahúzni és ha időben kezelik vele akkor a műtét elkerülhető.


Otthon a fityma tágítást próbáltad már?


Meleg vÍZben,fürdéskor nagyon óvatosan húzogatod a fitymád,ha merev a péniszed akkor is folytatod hiszen ekkor van a baj és ez segíthet hogy mindig kicsit könnyebben és hátrébb tudjad húzni.Ezt rendszeresen kell csinálni és van akiknél már 2 hét alatt érezni lehet a javulást.De nagyon óvatosnak kell lenni


Szüleiddel beszélj róla és menj el orvoshoz,mert lehet hogy először kenőccsel próbálkozna és a műtétre kerülne sor ott is idő kell mire lesz szabad hely,tehát menj el orvoshoz minnél előbb.

2014. júl. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, és hogy ennyien írtok üzenetet. Ez nagyon jól esik, hogy ennyien próbáltok tanácsokat adni, bíztatni :)
2014. júl. 21. 14:54
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Azon csodálkozom, hogy még nem talált ide a mindenkit körülmetélni akaró társaság, akik mindenkit megtalálnak azzal, hogy az a férfias meg egészséges, ha levágják az egész fitymát. De nem kizárt, hogy levélben megkeresnek persze, hogy rábeszéljenek, ezt szokták csinálni. A lényeg, hogy ne figyelj rájuk, 2014 van és nem kell levágni mindent, nem az őskorban élünk.
2014. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!