Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületkor miért...

Fitymaszűkületkor miért ballonosodik fel a fityma? Ez miért baj? Lehet ezt dermovate krémmel kezelni? Kevés a vizelete egyébként, sokszor alig pisil valamennyit. Nagyon aggódok 4éves gyereknek van ez

Figyelt kérdés
2014. okt. 16. 21:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%

sajnos elég szük neki ebben az esetben probaljatok krémel hátha lazul ha semmi javulás valami nagyon gyerekbarát szakorvost keres de errefigyelj ne valami állatot mert legtöbb az. És férfi doki legyen ők jobban átérzik

ha mütéti beavatkás kell max bemetszést fogad el metelést semmi képpen.

2014. okt. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%

most nem értem teljesen, mi az összefüggés a vizelete és a fitymaszűkülete között. de mit csinál? felballonosodik? az milyen?

akárhogy is van, nyilván ha ilyen mértékű a szűkület h durván látható jelei vannak, azon nem fognak ilyen-olyan csodakrémek segíteni.

2014. okt. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
hát igen, a metélés lesz annak vége sztem is. de ne fogd ezt fel vmi tragédiaként, csak nálunk tabu félig-meddig.
2014. okt. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nagyon szűk volt neki.aztán ezektől a krémektől ez javult,már fellehet húzni,de pisilésnél óriásira felnyomja a vizelet aztán ahogy kezd kifolyni a ballon is leereszt.sokszor viszont alig jön ki vizelet.nem tudom ez miért van?
2014. okt. 16. 22:08
 5/15 A kérdező kommentje:
fel kéne húzni a bőrt pisiléskor is?nem hiszem
2014. okt. 16. 22:09
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Azért "ballonosodik" fel, mert vizeléskor a vizelet nem tud azonnal a szabadba távozni, hanem bennreked a makk és a fityma között és csak lassan tud kijutni a fityma nyílásán át. Nem ez a baj, hanem az, hogy a nemi érés táján, amikor a makk alján levő faggyúmirigyek is intenzívebben működnek, vagy akár korábban is, ha valami fertőzés jut be a fityma alá, azt nem lehet egyszerűen mosással eltávolítani (mert nem hátrahúzható a fityma), súlyos gyulladás léphet fel, ami akár a húgycsőre is átterjedhet. Most már késő aggódni, itt csak a szűkület sebészi megszüntetése jöhet számításba. Egyébként sem érthető, hogy a gyerek 1 éves korában az őt gondozó személy miért nem kezdte el hátrahúzni a fitymát a makkról a napi tisztálkodás részeként ? Ezzel a rendszeres gyakorlással ki lehetett volna tágítani a fityma nyílását úgy, hogy az a makk mögé húzható lett volna. Egy ilyen korú gyerek már magától tudja, hogy ezt az esti mosdáskor éppúgy el kell végezni, mint a nyak meg a fenék megmosását. Hiszen ivaréréskor a hímvessző normális működése általában úgy történik, hogy a fityma a makk aljáig visszahúzható állapotba kerül.
2014. okt. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ez midenkinél más van aki felhuzza van aki nem, viszont 4éves gyerek már egyedül kéne pisiljen

kerszfiam még 3éves se volt egyedül pisilt.

2014. okt. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
azért nem értem a dolgot mert egyébként a fityma hátrahúzható már.fürdéskor könnyebben,napközben már nem annyira.viszont olyan neki alapállapotban mint egy kiselefánt.a végén van kb3-5mmbőr ami túl ér.ballonosodáskor viszont nagyon durván felmegy.mint a lufi.régen nem ballonosodott,míg nem kezeltük a nagymértékű szűkületét
2014. okt. 16. 22:29
 9/15 A kérdező kommentje:
22.26 senki nem írta hogy nem egyedül pisil! nem volt 3éves és szobatiszta volt.én szoktam meg nézni amikor intézi a dolgát,hogy mennyire használt a krém
2014. okt. 16. 22:31
 10/15 anonim ***** válasza:
39%
az más akkor vége kicsiknek midig ilyen :D majd ahogy nő "kinővi az ormányt" de akkor nem lesz vele gond lehet az gond akkor pisil mikor már nagyon kell neki
2014. okt. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!