Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületi műtét után...

Fitymaszűkületi műtét után hány napig vagyok ágyhoz kötve?

Figyelt kérdés
Félek elmenni,mert ha műteni kell akkor nem tudok dolgozni.Sajnos a cég ahol dolgozom nem fizet azokon a napokon mikor nem vagyok bent.Egyáltalán milyen orvoshoz kell menni ilyen jellegű betegséggel?
2014. dec. 4. 20:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Vizsgálatra az SZTK urológiai szakrendelésére .Előzetesen lehet hogy idő pont is kell

Itt mondják meg a műtét időpontját is

Nincs kórházi benfekvés,ha minden okésan zajlik .

1 hetet ad a doki,de ha nem veszed ki akkor nem kell .

A műtét utáni első 5 nap a legkellemetlenebb.A műtétnél semmit sem érzel .

2014. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Beutaló nem kell ,csak taj kártya.

Előző

2014. dec. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szóval ha megműtenek akkor kb 5 napra kifekszek?

Azért sétálni tudok majd a lakásban?

Mit értesz az alatt,hogy az otthoni rész lesz a legnehezebb?

2014. dec. 4. 23:22
 4/15 anonim ***** válasza:

És 5 napra rá már dolgoztam.

Egy nap pihenés, vagyis fekvés. A második nap már nem a lakásban járkáltam, hanem kocsit vezettem.

2014. dec. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha pénteken van a műtét, hétfőn dolgozhatsz, ha irodai munkát végzel. Ha költöztető cégnél vagy rakodó munkás, akkor vegyél ki pár nap szabit!
2014. dec. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Könnyű fizikai munkát végzek.

Egy áruházban dolgozom hulladék megsemmisítőként.

Sajnos sokat kell menni és állni.

2014. dec. 5. 16:50
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

Nézd csak óvatosan hogy milyen fitymaszűkületi műtétre is gondolsz és milyen mértékű is a fitymaszűkületed!?


Bármely fitymaszűkületi műtétet helyi érzéstelenítéssel végeznek,tehát aznap mehetsz haza!


Urológushoz menjél el,csak tb kártya kell és nem kell beutaló hozzá.A műtét időpontját ha műteni kellene bármikorra rakhatjátok.


Ha nem annyira súlyos a fitymaszűkületed(tehát merev állapotban is viszonylag a fitymád hátra tudod valamennyire húzni) akkor kerüld el a körülmetélést mert igen csak hosszadalmas a tényleges gyógyulási ideje(4-6 hét) és jó pár hétig komoly kellemetlenségekkel jár,hiszen az első 2-3 hétben a ha körülmetélnének,akkor a makkod fedő bőrt levágnák és a makk alatt a bőr összevarrnák,így a seb 2-3 hétig még gennyesedne,vérezhetne,amit napjában többször kötözni kell,a járás is néha kellemetlen.És így dolgozni,meg úgy melózni hogy ne tudodjon ki nem könnyű.



Tehát ha lehet a metélést kerüld el!

Menj el dokihoz nézesd meg magad és mond meg a legvégn neki ha lehet a metélést szeretnéd elkerülni.


Fitymaszűkületet lehet bemetszéssel is gyógyítani ekkor a fitymán egy vágást ejtenek(de nem vágják le a fitymát)és lazítanak a rajta.


Ha lehet kerüld el a metélést!

Sokaknak nem tetszik,soká gyógyul meg és kellemetlenségek is adodhatnak.Tehát nagyon körültekintő legyél.


Az orvos 1 hétre szokott kiírni akármilyen jellegű műtéted is lenne és hasisérvet,köldök sérvet lehet esetleg hazudni mert senkinek nem kell megtudnia hogy milyen műtéted volt esetleg.,mert túl megerőltető munkát,testmozgást nem szabad végezni műtét után és többször át kell kötözni a sebet ezt a mozsdóba meg tudod tenni.


Alaposan néz utána mit is döntesz!

De urologushoz menjél el azért hiszen a műtétet bármikorra megbeszélheted és nem csak a metélést létezik!

2014. dec. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A metélést nagyon nem szeretném.Félek is tőle,meg szerintem csúnya is.No meg nekem nincs 1 hónapom arra,hogy itthon maradjak.

Köszi a választ.

2014. dec. 7. 21:44
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

Ha nem súlyos a szűkületed akkor bemetszéssel is tudnak a fitymán lazítani akár.


Több lehetőség is van,de ha már dokihoz elmész az már jó kiindulás.Elsietni nem kell a döntést.


A nővérem is rondában tartja,meg sokan.


Sok szerencsét!

Menj el dokihoz és majd emeld ki a kérdést hogy könnyű legyen megtalálni,mert kíváncsi lennék hogy mire fogsz jutni.

2014. dec. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Körülmetlés során nem szoktak senkit sem "kiirni", 2 nap után dolgozhatsz. Hazudozni a műtétről nem kell.
2014. dec. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!