Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért nem akarnak megvizsgálni?

Miért nem akarnak megvizsgálni?

Figyelt kérdés
Hivatalosan, papíron egy Szabolcs megyei városban lakom, de leginkább csak hétvégén vagyok otthon, mert hétközben Debrecenben tanulok. Gondoltam szakszerűen járok el, és felhívom az egészségügyi járóbeteg központot előjegyeztetni magam. Kérdezte a nő hogy hol lakom mondtam neki hogy hol. Azt mondta nem vizsgálnak meg így, mert én Nyíregyházához tartozom. És ha van valami komoly ?(persze akkor nem előjegyeztet az ember, de mégis ? ) Hagynának megdögleni ? Mivel tanuló vagyok sztem fizetve van a TB-m, de ez nagyon rosszul esett, hogy így működik ez az ország. Ez normális hogy Nekem nincs jogom egészségügyi szolgáltatást igénybevenni Debrecenben ?
2010. febr. 25. 14:06
1 2
 1/15 anonim válasza:
Szerintem ez azért van, hogy a támogatást az kapja meg az igénybe vett szolgáltatásért, akihez tartozol. Tudod Tb kártya után stb.
2010. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos szerintem a háziorvos is csak beküldene az urológiára, mert az nem igen tud segíteni ezen, de elmegyek ahhoz ha ezek leszarnak.
2010. febr. 25. 14:12
 3/15 anonim válasza:
50%
Akkor mehetsz haza, aztán Nyíregyre. Nem semmi. Legalább közel laksz hozzá? Amúgy úgy tudom, hogy megvizsgálnak Debrecenben is, csak azért fizetni kell, ha van biztosításod, ha nincs. De lehet, hogy tévedek.
2010. febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ha az ideiglenes lakcímed debrecenben lenne, akkor kötelesek megvizsgálni. Ez a titok.
2010. febr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Hali!


Természetesen megértem a problémádat. Én is jártam már így, azonban én nem adtam nekik arra lehetőséget, hogy visszakozzanak, hanem odaállítottam. Akkor már nem merték azt megkockáztatni, hogy elküldenek! Nézd meg a rendelési időt, és menj oda.

A másik, amikor a sportdokim (egy másik megyében) szabadságon volt... (a saját megyei ugyanis zugivó rendelési idő alatt, -- bűzlik a piától a rendelője, no meg az egész folyosó -- és az országos koordinátor még őt védi azzal, hogy ismeri, amikor sztem neki fogalma sincs, mit csinál) ... felmentem Pestre az OSEI-be (Alkotás utca), előtte előjegyeztettem magam, és ucsak nem akartak felvenni. Ekkor elmondtam, mi miatt kérem a segítségüket, és amíg jöttek a kifogásaikkal, addig erősködtem velük, addig kötöttem az ebet a karóhoz, amíg kiharcoltam magamnak egy időpontot.


Ha segítség kell, írj (>>) !

Az viszont itt érdekelne, mi miatt kell neked kivizsgáltatnod magad, Hawer, és mi a korod?


Üdv: EE

2010. febr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom mi, de valami gebasz van a hugcsövemben, szúró fájdakmat érzek merevedéskor benne. Azt olvasgatam lehet felfázás is am 20/F.
2010. febr. 25. 17:23
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyi ellátáshoz jogod van. Gondolom egyetemista vagy, és gondolom Debrecenben vannak klinikák. Nyugodtan odamehetsz. Iskolaorvos is van. Nézd, ha sürgős, akkor mindenhol ellátnak, a mentő sem fog pl. egy soproni lakost hazaszállítani Sopronba, ha Szegeden érte autóbaleset, csak mert soproni. Ilyen esetben pedig ha ez a gond, akkor menj szépen haza és keresd fel az ottani urológust, ez teljesen jogos. Vagy ideiglenes lakcím, és akkor Debrecenben is ellátnak.
2010. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
ezt én se értem..anyukám egy ideje nagyon rosszul volt érezte h valami baj van mert nagyon fájt a hasa és érezte h van bent valami.a háziorvosa elküldte röntgenre ahol 2 hónap múlva adtak időpontot..aztán kiderült h rákos. szerencséje volt mert az alatt a 2 hónap alatt betegebb is lehetett volna vagy akár megis halhatott volna. érdekes ez a magyar egészségügy ...:S:S
2010. febr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nah gyerekek, mégis csak megvizsgáltak, és semmitse találtak, se bacit, se egy nyavalyás fejfájás vese, prosztata, herék rendben. Azt mondták lehet hogy valami homok került a szervezetembe, és igyak sok folyadékot,hátha kimossa ha nem akkor bőrgyógáysz, negatív lett a vizelet teszt, a doki meg is nézte a szerszámot nem volt nagyobb a normálisnál a hugcső úgyhogy ezt beszoptam :S
2010. febr. 26. 15:45
 10/15 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Nem tudom, azóta megoldódott-e a problémád, de úgy glom, talán érdemes lenne ezzel inkább egy andrológust megkeresned... ha még mindig fennáll a dolog, ő megintcsak másabb szögből látja a dolgot és őneki ez a szakterülete. (Férfigyógyászat) vesztenivalód nincs. Hogy Db-ben hol van ilyen... sajna nem tudom... a gúgli bizta okosabb ebben mint én.


Ahhoz azonban gratulálok, hogy sikerült elérned a kivizsgálást az urológusnál, kár, hogy ezzel nem oldódott meg a problémád... :-(


Leírod a vizsgálat menetét? Mit és hogyan vizsgált meg rajtad? Hogy zajlott az egész?


EE

2010. márc. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!