Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet titokban fitymaszűkület...

Lehet titokban fitymaszűkület műtétem?

Figyelt kérdés
Elmúltam 18 éves és az szeretném kérdezni,hogy eltudok-e intézni egy fitymaszűkület műtétet anélkül,hogy bárki is megtudja a környezetemből(Még a család sem)?Ennek a dolognak van anyagi oldala,vagy ezt az állam fizeti?Amennyiben van mennyibe kerül egy ilyen jellegű műtét?
2015. aug. 30. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elmúltál 18 éves és nem vagy olyan kapcsolatban a családoddal, hogy megbeszéld velük és támogassanak? Minden műtétnek van kockázata. Eleve a kórházban amikor felvesznek megkérdezik ha gond van kit értesítsenek (telefoni elérhetőséggel). Ne adj isten belázasodhatsz, szükséged lehet bármire otthonról. Vagy hazaengednek és otthon lesz szövődményed, problémád.

Tudom nem ebből kell kiindulni, de előfordulhat! Miért nem beszélsz velük őszintén? Ez nem szégyellni való, problémád van és segítséget kérsz.

2015. aug. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva,igen a válaszom .A többi más,amit itt írtak ,már mind másodlagos csak .Anyagi vonzata nincsen,nem korhoz kötött a műtét .
2015. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az elsővel értek egyet, mive ez a műtét nem egy foghúzás.

A család előtt nem tudod eltitkolni, mert látni fogják rajtad, hogy valami nem okés nálad. Esetleg 1-2 hónapra költözz el.

2015. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez egy olyan téma amiről nem tudhat a környezetem.Remélhetőleg napjainkig már fejlődött annyit az orvostudomány,hogy egy ilyen rutinnak mondható műtétet nem képesek elb#szni(Mondjuk szerény hazánkban...).
2015. aug. 30. 14:55
 5/13 anonim ***** válasza:

Persze mások tudta nêlkül el lehet intêzni.


De először is urologushoz kell menned,aztán megegyeztek a műtét jellegêben,időpontban.


Azt tud csak súlyos fitymaszűkület esetêben kell körülmetélni,sok orvos persze ezt nem közli,csak a metélésről dumál,tehát ha a metêlést hozta fel érdemes szólni ha lehet a legvégső esetben,ha nincs más mód kerüljön csak sor rá.Legtöbb esetben a fityma megmenthető.


Aztán gyógyszertárból gézt,gézlapot szerez be(ezzel tudod a sebet átkötözni),kamillát vegyél( ezzel tudod óvatosan a nemiszerved,a sebet lemosni,ha a géz sebhez tapad leáztatni),betadin oldatot vegyél(ezzel kend reggel,este a seb környékét,ez fertőtlenít és szárítja a sebet,segíti a gyógyulást)

4-6 hét a gyógyulási idő,2 hétig a seb gennyesedhet,folyhat,átkötözést igényelhet.

Munkahelyen,vagy ha iskolába jársz még akkor a zárt wc részbe menj pisilni vagy sebet átkötözni ha szükséges lenne(műtét után néha ülve pisilés megy csak,mert mindenfele veret a vizelet).Otthon meg gondolom nem nyitogatnak rád ha tisztálkodsz vagy wc-zel ha igen zárd az ajtót.


Ha olyan suliba jársz ahol van tesi háziorvostól 1 hét táppénzt lehet kérni,illetve orvosi felmentést lehet kerni,nem fogják a műtét jellegét feltűntetni!


Ha elkerülhető a metélês,akkor kerüld el!



Sztk-s műtét ingyenes,a műtétet helyi érzéstelenítésbe vêgzik és műtét után fél-1 órával a beteg mehet is haza.


Petyhüdten,mereven mennyire tudod fitymát hátrahúzni?

2015. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nyugalmi állapotban talán egyharmadáig a makkomnak,mereven semennyire.Nem járok már suliba,tehát ez kicsit enyhíti a körülményeket,nyugodtan tudok itthon lábadozni,nem lesz annyira feltűnő.
2015. aug. 30. 17:14
 7/13 anonim ***** válasza:

Menj el urológushoz első lépésként,az általam leírt cuccokat szerezd be otthonra gyógyszertárból.


Kérdezz rá az orvosra hogy metêlésen kívül más módszerrel(pl fityma plasztika,bemetszés)meg tudja e szüntetni a fitymaszükületed,hogy a fityma megmaradjon,ha nem akkor sajna így jártál majd meg tudjátok beszélni mikor műtsenek meg.Sztk-ban ingyen műtenek meg,megkérdezheted ki műtene meg és ha gondolod akkor a műtétet vêgző doki után is tudsz neten érdeklődni(mit hallani róla,mennyire jó stb)


Ha a dokiba bizonytalan lennék bármikor visszaléphetsz a műtéttől.



Urológushoz menj el!

Sok szerencsét!

2015. aug. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2015. aug. 30. 17:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha 18 éves elmúltál, akkor persze titokban tarthatod bárki előtt, intézhetsz mindent önállóan, hiszen jogilag teljesen cselekvőképes vagy, de feküdtél már kórházban? Tudod, milyen szívás az, ha nincs aki bejárjon hozzád, segítsen, amiben kell, vigyen, amit kell? A hozzátartozók ráadásul egy nyomást gyakorolnak az orvosokra, nővérekre is, ha ez nincs meg, akkor akár nagy ívben ...hatnak is rád. Én a helyedben legalább egy fiútestvéremnek, vagy ha az nincs, az apámnak elmondanám, ez olyan dolog, ami egyetlen férfinak se hiányzik a háta közepére, így mindenki meg tudja érteni, milyen gáz.
2015. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani, én se mondtam el senkinek. A kórházban fél napot se vagy, és nem kérnek semmilyen értesítési címet. Nem szívműtètről van szó. Otthon meg nem fogja észrevenni senki, mert mi az istenért jutna bárkinek eszébe, hogy pont fitymaszűkületműtéted volt. Gondolom hordasz otthon nadrágot. Max két napig kicsit lassabban jársz, de arra meg mondhatod, hogy beverted a térded valamibe vagy akármi. A műtét napjára kell valamit kitalálnod, nekem ez könnyű volt mert egyetemista voltam úgyhogy mondhattam hogy előadásokon voltam. Amúgy teljesen ingyenes az egész ha érvényes a taj számod.
2015. aug. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!