Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Korai kopaszodás (21-22 éves...

Korai kopaszodás (21-22 éves korban) ellen mit ajánlanátok a kiegyensúlyozott táplálkozáson/életmódon kívül?

Figyelt kérdés
A fejem tetején van egy kopasz folt, meg a homlokomnál felfelé is elindult a 2 folt, de az kevésbé észrevehető. Egyre jobban aggaszt.. Személyes tapasztalatokat is várok! Előre is köszönöm.
2010. márc. 13. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Ez általában arra utal, hogy SOK tesztoszteron termelödik, azaz az illetö igencsak férfias
2010. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Orvoshoz kell menni, és hosszú vizsgálatokkal ki kell deríteni az okát.
2010. márc. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
sajnos férfiaknál a kopaszodás valószínűleg genetikai eredetű, sokat tenni ellene nem lehet. Ha már nagyon ritkul, főleg fejtetőn, akkor vágd le 1 mm-esre, sokkal jobban áll, mint a fejtetőn semmi oldalt meg két pamacs. Én is kopaszodom sajnos, nekem 27-28 évesen kezdett jobban hullani a hajam, de most 37 évesen fent már alig van, csak oldalt. Hetente 1x leborotválom és ennyi. Megpróbálom elfogadni magam, nem mondom hogy könnyű, amikor a haverok állandóan azon nyavalyognak, hogy hogy áll a hajuk és napi fél órán át zselézik, de ez van.. Ja és 20 évesen vállig érő hajam volt. :(
2010. márc. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
89%
hali, én 19 vagyok és már most kb ugy vagyok mint te, 17évesen kezdődött, tuti h örököltem fatertol, és a rövid haj jó megoldás szerintem is, amugy le lehet lassitani az örökölt kopaszodást is ilyen speckos hajsamponokkal meg miegymással (koffeines sampon, paprika kivonat,velform hair izé meg még mittudomén)
2010. márc. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Rövidre vágva hordom a hajamat, de így is eléggé látszik, ezért zavar.


Ezekről a készítményekről van valakinek személyes tapasztalata, melyiket érdemes megvenni?

2010. márc. 15. 11:04
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
:( Nem akarlak kiábrándítani, de exem (38) hajbeültetést is csináltatott, és az se ért sokat, pedig nagyon drága volt. :((( Több barátomnak is problémája volt ez, én Revalidot szedettem velük, meg csalánkészítményekkel próbálkoztunk, de igazából nem nagyon használt. Egyik exem azt gondolta, hogy ha világosabbra (szőkére, most nyilván-n nem techno-szőkére) festeti, akkor kevésbé látszik. De végül nem próbálta ki, úh nem tudom. Engem is érdekelne valami megoldás, mert a mostani barátom is kezd egy picit kopaszodni, pedig fiatal, és szeretm nagyon a szép hosszú haját, nem akarom, hogy le kelljen vágatni :(
2010. márc. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ugyanebben a helyzetben vagyok, mint te, csak nálam már 16 évesen lehetett egy picit látni, most már 20 éves vagyok, és sajnos eléggé észrevehető. A hajam ritkult, és nekem feltűnt.

Rengeteg honlapot elolvastam, és rá kellett jönnöm, hogy nincs megoldás. Azonban folytattam a "kutatásaimat", és megnéztem több angol nyelvű honlapot -nah már csak ezért megérte letenni a nyelvvizsgát-, ahol igen jó dolgokat olvastam, amik sajnos a magyar oldalakból kimaradtak.


Ha biztosan férfia típusú hajhullásod van, akkor egy hormon tehető felelőssé a DHT, ami a tesztoszteron hormonból alakul át. Ez idővel összenyomja a hajhagymákat, amik nem lesznek képesek hajat termelni.


Le kell csökkenteni a DHT szintet, ez legyen az első lépés. Zöld Tea ( a pontos mennyiség még egyelőre vita téma, azonban 2-3 csésze naponta (elosztva) jó hatással lehet), Saw Palmetto nevezetű kapszula, ami csökkenti a tesztoszteron szintet a véredben, ráadásul DHT blokkoló hatása is van. B-komplex vitamin készítmény, plusz cink, ami szintén DHT blokkoló hatással bír.


A napi hajmosás ajánlott, amivel leöblítheted a DHT-t a hajhagymák tövéből. Ne ilyen reklámozott smaponokat vegyél, hanem kímélő, természetes, esetleg csalánkivonatos, koffeines sampont.

Talán a Nisine is jó a dht blokkolás miatt, de az picit drága.


A Rogaine a minoxidil nevezetű szer miatt hatásos, sokan pozitívumokat mondtak róla. Sok embernél vissza is nőtt a haja. EZ egy hajszesz, amit naponta kétszer kell használni. A havi adag 5000FT körül van, ami nagyon nem olcsó, azonban ah az ember külföldről veszi és nagyobb tételben, akkor jóval olcsóbb is lehet.


Kezdetnek ennyi, van még egy gyógyszer, a propecia, de elég rossz mellékhatásokat lehet róla hallani, meg vényköteles, szóval meggondolandó.


Amiket itt leírtam, általában működnek, de nem 100%. Folyamatosan kell csinálni és szedni ezeket a dolgokat, akkor működik csak, és min. fél- egy év után lehet látni valami eredményt. Ha abbahagyod, a kopaszodás tovább romlik...


Havonta ez olyan 5-8ezer plusz költséget jelent. Van még sok más szer is, ezt neked kell ki kísérletezni, hogy mi hat neked.

2010. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Hát én 20 éves vagyok, kb. 6. éve, hogy mindennap mosom a hajam, de szerencsére nem hullik, mindig azt mondják, hogy majd kihullik a hajam a sok mosástól, de szerintem tévhit, és körülbelül vállig ér a hajam. Remélem hogy 100évesen is addig fog érni. :D
2012. febr. 10. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!