Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Relatív fitymaszűkület esetén...

Relatív fitymaszűkület esetén mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Hali! Úgy vettem észre, hogy a péniszemen relatív fitymaszűkület figyelhető meg. Mondták páran, hogy a műtét lenne a legjobb (és egyetlen) megoldás egy ilyen típusú problémára. Így evvel kapcsolatban szeretnék érdeklődni.

Az egyik lehetőség a péniszem körülmetélése (megjegyzem, ez lenne az utolsó dolog amit csinálnék, mert nem akarom körülmetéltetni)

Fitymafék átvágásán gondolkozom (erről csak interneten olvastam, személyes tanácsokat nem mondtak erről)

Ez után jön még kettő megoldás melyek nem lennének jók nekem (fitymaplasztika és a bőrgyűrű átvágása)

Olvastam, hogy vannak házi praktikák a relatív fitymaszűkületre. Nem tudjátok, ezek működhetnek? Megbízhatóak? Kevesebb kockázattal jár mint a műtét?

Még egyszer mondom, nekem csak relatív fitymaszűkületem van, és ez csakis kizárólag erekciónál jelent gondot.

Véleményem szerint húspéniszem van és nyugvó állapotban nem jelent gondot a fityma hátrahúzása. (A nyugvó és az erektált állapot között 6-7 cm a különbség, akkor most jól tudtam, hogy a péniszem az húspénisz vagy tévedtem?)

15/f



2015. nov. 10. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

metéltesd magad körül nyugodtan,csak mondd meg az orvosnak, hogy csak annyi bőrt vágjanak körbe le amennyit feltétlen muszáj

Amellett, hogy megszűnik a probléma sokkal tisztább lesz a pénisz

6-7 cm nagyon nagy különbség

2015. nov. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
Kedves kérdező! Ne alkudozz, hogy te ezt szeretnéd, amazt meg nem. Vidd el a farkadat egy urológushoz, és hadd döntsön ő. Egyetlen orvosnál se dumálhatsz bele hogyan gyógyítson. Most se tedd. Nem fog fájni, és egy életre megoldódott ez a problémád.
2015. nov. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Kedves eddigi válaszolók.Könnyen veritek ti más farkával a csalánt .Majd ha a tiétekéről lenne szó,nagyban visszakoznátok .Ettől a tisztálkodási dumától ,mert ugye mást nem tudtok írni,fel áll a hátamon szőr.Miért lenne könnyebb tisztán tartani egy metéltet,mint egy normálisan bőrrel fedettet ? Ezt itt még senki sem fejtette ki .

A hátrányokról meg főleg nem ír itt senki .Talán 2 hete volt fenn a start lapon,22 napos fiú halt bele a metélésbe .Az orvos azt mondta ,ő nem hibázott .talán én hibáztam aki itt irogat .

Még szép hogy joga van mindenkinek eldönteni milyen műtétbe megy bele . Miután a fiú 15 éves ,szülői beleegyezés nélkül meg semmit se csinálhat .

Szerintem neked vér péniszed van .A húspénisz talán 1-2 cm mel lesz nagyobb csak .

2015. nov. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

A fityma féket nem átvágni kell,hanem teljes hosszba leműteni .

Előő

2015. nov. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Nyugodan menj el urológushoz,hogy megvizsgáljon,utána elmondja ő mit gondol(tény sok orvos metélés párti,ha kell ha nem metélni akar),mit javasol.Ha a metéléssel állna elő nyugodtan el lehet mondani hogy ha lehet nem szeretnéd ez a megoldást,más műtéti megoldás is szóba jöhet e.

Nyugodan merj kérdezni tőle.

A műtét időpontját meg bármikorra,akár nyári szünidőre is megbeszélheted vele.

Attól hogy megvizsgál,javasol valamit nem fog egyből meg műteni.

De legalább megtudod ő hogyan látja a helyzetet.De akár más orvos véleményét is ki lehet majd kérni.

2015. nov. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!