Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Borotválkozás utáni bőrirritác...

Borotválkozás utáni bőrirritáció, mit csináljak?

Figyelt kérdés

2015. dec. 9. 21:26
 1/8 anonim válasza:
57%
használj villanyborotvát
2015. dec. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam a villanyborotvát, az sem jobb.
2015. dec. 9. 22:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor hordj borostát!
2015. dec. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hosszú idő alatt szokik hozzá a bőr.

használj arckrémet, vannak férfi borotválkozás utániak stb. ezek nyugtatják és puhítják a bőrt, és nem szárad ki(száraz bőrt jobban irritálja)

mindig szánj rá időt, sose siess vele, lassan csináld. használj borotvakrémet, amit az arcodon habosítasz pamaccsal, ez megmaszírozza a bőrt, felállítja a szőrt. előtte meleg vízzel öblítsd át az arcod, hogy a bőr és a szőr puhuljon.jó ha fürdés után állsz neki, így fürdéskor már kezd puhulni.

mindig éles pengét használj, erőteljes nyomás nélkül kell vinnie. szőr növésével megegyező irányba húzzad, esetleg kissé ferdén. szükség szerint másik kezeddel feszítsed ki a bőrt, vagy kissé fújd fel a pofát, hogy feszesebb legyen, ne essen be.

ha kezdésnél a kevésbé érzékeny részen úgy érzed mintha tépné a penge, azonnal cseréld le.

sokszor nem kell szuper lehúzó, meg sokpengés borotva, mert egy régi pengés lehúzóval szerintem jobban lehet borotválkozni, tisztán tartani.

próbálj ki több márkát, fajta pengéket, melyik válik be neked. túl olcsókkal eldobhatókkal ne nagyon próbálkozzál.

2015. dec. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2015. dec. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igazán szép akkor lesz a borotválkozás, ha másodszorra száliránnyal szemben csinálják, de ezzel még várjál.
2015. dec. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vegyél más fajta borotvát. Én is mióta három késessel húzom le nincs irritáció.
2015. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Kipróbáltam a tippeket. A legjobban az arc felmelegítése vált be, amit a videóban is láthatunk. Így már semmi gondom nincs utána.
2015. dec. 14. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!