Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha a zacskón nagyobbak az...

Ha a zacskón nagyobbak az erek (lilás) az gondot okoz? Inkább a bal oldalon és régen is volt ott, tompa fájdalmam van pár napja

Figyelt kérdés

2015. dec. 10. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Hereviszér tágulat lehet így elsőre.
2015. dec. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előttem író jól mondja lehet here visszered van.A hereviszeret ha súlyos akkor műteni kell,de ezt urológus tudja megmondani,a nemzőképességet tudja csökkenteni ha súlyos.


Ha nem súlyos nincs szükség műtétre.

De olyan is van akinek kicsit eres a heréjénél,de nincs visszere.

2015. dec. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem mert am nekem inkább csak a zacsi eresebb, nem a here allat mert ha ol jobban rlhuzom akkor a az ér nem a herén van hannem huzodik a zacsin tovább már amennyire tud, ha érted mire gondolok de egyenlőre szerintem még nem kell h doki is lássa..
2015. dec. 12. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem herevíszér ha a zacskón van. Ott lehet lilásabb kékesebb. Nekem is volt már ilyen, hogy láttam. Hajszálerek lehetnek a zacskóban hisz ha azt megvágod az is vérzik.


Viszont nem ezek okozzák a fájdalmat!


Próbáld teljesen kitapogatni a herezacskón belül a herédet és az ondó vezetéket és a mellékherét. Ha szabadon nem megy, mert esetleg nem vagy vékony test alkatú akkor fürdés közbe ekkor lazább lesz és jobban érzed.


A here tetejét, alját, és közepét mind két oldalon illetve az ondóvezetéket is. (Ezek mind megtalálhatók). Ondóvezetéket biztos meg fogod találni, mellékherét nem biztos, hogy ki tudod tapogatni, ha meg csak az egyik oldalt érzek (Csomós szerűsséget ami rajta van a here tetején, vagy esetleg alján, de a másikon nincs akkor sincs gond az a mellékheréd lehet). A lényeg, hogy a mellékhere a here tetejétől indul el és végig megy a here hátulján egészen az aljáig. Valakinek rövidebb valakinél hosszabb... Szóval, ha nézel képeket a herékről akkor lehet, hogy te a mellékhere alját még lejjebb fogod érezni..stb. Szóval az a lényeg, hogyha megnyomkodok gyengédebben két újjal is egyik újjad az egyik oldalt másik a másiknál lesz és úgy nyomod meg, hogy érzel-e fájdalmat, vagy nem. Illetve mekkora a fájdalom. Ha nagyon kicsi és még sosem tapintottad akkor nem feltétlen van baj, mert kissé mindenkinek érzékeny lehet főleg elsőre.. Viszont ha jobban fáj nyomásra akkor !Gyulladás! is lehet a háttérben!


Viszont, nem csak mellékheregyulladástól fájhat tompán az ember heréje. Lehet prosztatagyulladás is, vagy akár mozgásszervi probléma is. Sokat ülsz nem jól ülsz, a gerinced is kissé görbe... Minden dologtól érezhetsz fájdalmat, viszont ha tapintásra érzékeny a mellékhere az már egy jó kiindulás, hogy valami nincs rendben.


Persze utána nézhetsz a tüneteknek, hogy mellékheregyulladásnál nagyobb a mellékhere láz követi stb.. Ez nem feltétlen igaz.. Nekem volt már ilyen és nem volt nagyon nagyobb hanem inkább tömöttebb tapintású és lázam sem volt. Szóval gyulladás enélkül is lehet. És azért fájhat tompán, mert hozzáér a combodhoz vagy a fehérnemüdhöz stb.. És ez kissé meg nyomja pl.


Tehát, ha érintésre fáj, vagy valami szokatlan dolgot tapasztalsz ami szerinted nem oda illő írány az urologus. Nem kell félni. Vizelet vizsgálat + ő is kitapintja, vagy esetleg csinál UH-t. Ha nem csinál UH-t akkor kérhetsz, hogy csináljon (Ha magánrendelésre mész). SZTK-s nem biztos, hogy fog. De tapasztalatból magánrendelésen jobban megnéztek engem.

2015. dec. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a választ, kitapogattam, mert aránylag jól ki lehet vékony testalkatú vagyok de maga a herén nincs semmi féle elváltozás, maga a fájdalom sincs most jelen pillanatban és igen szerintem max csak a zacsi ilyen eres...
2015. dec. 13. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!