Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A kopaszodáskor jelentkezik...

A kopaszodáskor jelentkezik fokozott hajhullás? (Férfiaknál)

Figyelt kérdés

A hajveszteségnek annak a verziójáról beszélek, amely a kor előre haladásával jár.


Tehát "normál" esetben kihullik egy nap alatt 50 hajszál, majd ugyanazon a napon termelődik 50 új hajhagyma. Ahhoz, hogy egy férfinek kevesebb haja legyen, mindenképp látnia kell a megnövekedett kihulló hajmennyiséget, vagy pedig "instant/kézzel fogható" módon ez nem látható, mert csak a hajhagymák újratermelődése csökkent le? - tehát az egyensúly eltolódott például így: naponta 50 hajszál kihullik, majd újratermelődik 35 hajhagyma.


Köszönöm a válaszokat.



2016. ápr. 19. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell hozzá "hajcsomó" a kézben, a fésűben vagy a párnán.

Androgén hormonok sok férfinál eredményeznek kopaszodást úgy, hogy normál hajvesztés mellett egyszerűen annyira "ellustulnak" a hajhagymák, hogy nem nő belőlük hajszál, idővel aztán elsorvadnak és már semmiféle "serkentésre" nem nő ki újra a haj.

Eredmény: 50 éves korra, vagy még hamarabb tarkopasz fejtető.

Van olyan ismerősöm, aki már 30 éves korára elvesztette a feje tetején a haja nagy részét.

A hajlam örökletes!

2016. ápr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem függ össze a kettő. Tehát amit írt az első.


És nem is tudsz ellene tenni, max. nagyon rövidre vágatni utána a maradékot.

2016. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 23 éves vagyok és annak ellenére, hogy napi szinten mindig elég kevés hajam hullik ki, szerintem egy kicsit kevesebb hajam van, mint 20-21 éves koromban. Nem akartam elmenni bőrgyógyászomhoz, mert lehet, hogy csak lehúzna pénzzel a felírt csodakészítményekkel és a rendszeres kontrollal. Szerintetek helyesen "cselekedtem"?
2016. ápr. 25. 22:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazából ha örökletesen ritkul a hajad (mint pl. nekem is) sok értelme nincs is ide-oda kilincselgetni.
2016. ápr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként nekem olyan 22 felé tűnt fel, hogy a fejtetőmön ritkább, ami azóta tán' sokat nem romolhatott így 30-hoz közel. De nálam szinte borítékolható az öröklődés....

Így "végleges" megoldásként maradna a hajátültetés, vagy a Statham-style.

2016. ápr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!