Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Urológushoz kellene mennem de...

Urológushoz kellene mennem de nem merek.. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár éve kezdődött az, hogy lépéseknél here/here mögötti szúró illetve nyomó fájdalmat érzek. Mivel 15 éves vagyok mem merek elmenni urológushoz. Mi lehet a probléma? Veszélyes? A jövőben a sexuális életemben lehet hatással?

2016. ápr. 21. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Lehet ha nem mész el időben és súlyosbodik a helyzet, ki fognak herélni. Menj el amíg nem késő!
2016. ápr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Es mi van ha az urologusnal felall? Vagy mondjuk kicsi lenne vagy egyaltalan mit csinalnak ott?
2016. ápr. 21. 15:04
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

andrológia


Te nem urológusra hanem andrológusra gondolhattál.


Amúgy egy fájdalom lehet valahonnan (pld gerinctől) kisugárzás is. De ha konkrétan here probléma, szerintem azt is kiszűrik. Általában megnézik a prosztatát (hátulról benyúl egy gumikesztyűben), óvatosan megtapogatja a heréket (nem markolássza, csak finoman megfogja)...

Vagy ha például nemzőképességet vizsgál, akkor be kell adni egy spermamintát, amit a laborjuk megvizsgál, hasonlóan a vér- vagy vizeletmintához.

2016. ápr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
1: senkit nem "herélnek ki", ne trollkodj már
2016. ápr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem a barátnőd az az orvos (amúgy is szinte biztosan férfi) úgyhogy nem azzal foglalkozik, hogy éppen feláll-e, meg nem méricskéli hogy mekkora. Különben is mire állna fel egy ilyen helyzetben?
2016. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Urológushoz kell mennie, nem andrológushoz.

Nem fog felállni :)

2016. ápr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Menj csak el, mielőbb, ezt nem szabad halasztgatni, mert csak súlyosabb lesz.

Ott nem fog felállni, és naponta rengeteg férfit vizsgálnak, nekik ez már megzsokott dolog.

Ha pl gyulladás, akkor igen, ha nem kezelik ki, akkor lehet a szexuális életedre és a nemzőképességedre is hatással.

2016. ápr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
KB 5 perc egy urológiai vizsgálat .Ha nem urológiai probléma ,akkor továbbküld másik szakorvoshoz .Itt a rendelőben semmilyen mintát nem vesznek,mert az ilyenek már máshova tartoznak.A dokik már a kész eredményekre támaszkodnak .Nem leszel te olyan lelkiállapotban ,hogy még fel is álljon .Te csak egy eset vagy ott,a rengeteg beteg közt .
2016. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Felesleges félned. Én is mikor legelsőnek voltam arra gondoltam, hogy jajj fel fog állni mi lesz. Sőt URS műtétem is volt már, és 8-an voltak a műtőbe és még ott sem állt fel pedig sokáig voltunk bent... Ilyenkor nem feláll a cerkád, hanem összemegy. Akaratlanul sem fog felállni. Persze felállhat, de az nagyon ritka dolog és az orvost sem fogja zavarni, nem a péniszedet fogja nézni, hanem a heréidet, de valószínű, hogy azt se. A prosztatát fogja elsősorban megnézni, ott meg ugyebár pucásítanod kell, mert a fenekeden keresztül megy be. (Az ujjával persze). Lehet prosztatagond is, a herék mögött és alatt a egészen a fenékig ugyebár a "gát" van. A gát fájdalma és rossz érzése férfiaknál prosztata problémát vet fel. Bár ilyen korban nem sűrű az ilyen jellegű dolog, de előfordul és az ilyen korú fiatalok félnek elmenni és csak rosszabbodni fog. Ha urológia negatív akkor reumatológiát/ortopédiát kell felkeresnek. Ezekre kell beutaló a háziorvoshoz menj vele.
2016. ápr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért csak ne lepődj meg, ha andrológusnak hívja magát, bár lehet hogy tényleg ugyanott van, esetleg mindkettő ki van írva. Szinte biztosan férfi, de ha nő akkor szinte biztosan öreg, úgyhogy aligha lesz kire felállnia :D
2016. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!