Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A péniszem borotválása után...

A péniszem borotválása után miért kiütéses?

Figyelt kérdés
Miután a péniszem leborotválom egy sima egyszerű borotvával, rá 2-3 napra viszket, fáj és olyan kiütések vannak rajta, mintha pattanásos lenne, vagyis ki lehet nyomni. Kb minden egyes szőrszál helyén van egy ilyen kis pattanás szerű kiütés. Mi lehet ennek az oka? Más testrészemen nincs ilyen probléma.

2016. ápr. 27. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert ott érzékeny a bőr, nekem a lábam is ilyen lesz borotválás után.
2016. ápr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
A szőr növésének irányába boroválj legközelebb és inkább csak a fanszőrödet borotváld, mint az egész péniszedet.
2016. ápr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Pár napja kérdezte valaki leborotváljam e,mert nagyon zavar .Szinte csak én voltam egyedül,aki ellenezte ezt.Más mindenki borotváld csak le .

Még azt is írtam,aki leborotválja párnap mulva jön az új kérdés ,pontosan ugy leirva ahogy most .

Én 0 pontot kaptam,mások meg zöldet.

Kiírta a jó választ akkor is ,én .

Mindenki saját sorsának a kovácsa .Örülj ha nem jutsz el vele a bőrgyógyászatra .Nem minden bőr viseli el a borotválást.Remélem adnak nagyon jó választ,akik erre biztatnak mindenkit,hogy kell utána való problémákat megoldani .

2016. ápr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem olvastam azt a kérdést. De valahogyan mégiscsak meg kell szabadulnom a szőrtől. Egyébként elnézést, de nem a péniszemet borotváltam, hanem az az feletti részt. Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 27. 16:50
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Ritka torz lehetsz, ha neked a péniszeden is szőr nő...

Nekem csak a tövénél meg körülötte..na de maga a pénisz..

2016. ápr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szamo77db ***** válasza:
Hagyd abba a borotválást és nem lesz több gondod vele. Nem tudom, mi jót találtok ebben az intim borotválásban.
2016. ápr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre is válaszolva, meg a #3.-nak is. A napokban megkérdezte valaki: "Az normális, ha 14 évesen már borotválom a farkam?" És akkor 1. válaszolóként ezt válaszoltam. "Normális, de hülyeség. Inkább a rövidre nyírást ajánlom." Tehát én is ellenzője vagyok a borotválásnak, mert sajnos gyakran ez a következménye, ahogy a kérdező is járt. És pár nap múlva úgy is kinő kicsit a ször és az eredmény ugyanaz, mintha egy nyírógéppel rövidre vágnád. Viszont a nyírás után nincs irritáció. A pattanásosság azért keletkezik borotválás után, mert a borotva mielőtt elvágná a szőrszálat, kicsit kihúzza. Miután elvágta a csonk visszahúzódik, majd amikor elkezd nőni a szőrszál irritálja az összehúzódott nyílást. Ezért keletkeznek a gennyes szőrtüszők.
2016. ápr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az intim borotválás után azért keletkezett a bőrfelszínén irritáció, egyrészt mert ott a legérzékenyebb a bőr. Másodsorban szakszerűtlenül végezheted a borotválást.

A kérdéseim a következők lennének hozzád:

Borotválás előtt lenyírtad a szőrt rövidre?

Beáztattad fürdés közben jó meleg vízben, hogy megpuhuljon a bőr?

Bekented borotvagéllel?

A szőrszálakat a növés irányában, új éles pengével borotváltad le?

Vagy sokszor átmentél egy helyen?

Használtál bőrradírt?

Hidratáltál?

Karbantartottad?

Nos, ha ezeket a leglényegesebb dolgokat figyelmen kívül hagytad, akkor ne csodálkozzál azon, hogy borotválás után irritációt okozott a bőrfelszínén pár nap elteltével. Ugyanakkor az is irritációt okozhat, ha törülközővel nagyon erősen törölted dörzsölted meg a bőrt. Vagyis nem pamutból készült alsóneműt viseltél, vagy nagyon feszes alsóneműt, ezzel együtt nagyon feszes farmer nadrágot viseltél, amelyek feldörzsölhették a bőrfelszínét.

2016. ápr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Szőrtüsző gyulladásnak hívják a jelenséget, keress rá a neten.

Idővel hozzászokik a bőröd, főleg a jó minőségű borotvát és jó minőségű fertőtlenítőt használsz.

Borotváld nyugodtan, ha neked úgy tetszik.

Kinek ez a jó, kinek meg más, hidd el, nem az idióta kommentelők fogják megmondani a tutit.

Én egyszer lenyírom, egyszer borotválom, egyszer meg hagyom szőrösen, ahogy épp tetszem magamnak. A többit szard le.

2016. ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!